Jump to content

EarStudio ES100 - pierwsze wrażenia


Palpatine
 Share

Recommended Posts

Testowałem kilka godzin. Bardzo ciekawe urządzenie, trudne w ocenie jeśli chodzi o SQ.

Po pierwsze działa jako odbiornik BT. W moim przypadku Iphone X - Tidal HIFI - Earstudio - Ikko. Na telefon można ściągnąć aplikacje, która oprócz podstawowych informacji takich jak używany kodek, bateria, posiada pełny EQ z wieloma gotowymi presetami, a ponad to całą masę ustawień filtrowania dźwięku, samplingów, wzmocnień sygnału. Każda delikatnie wpływa na brzmienie. Możliwości konfiguracji tyle, że trzeba tygodnia aby wszystko przetestować. 

Z ustawieniami fabrycznymi gra sygnaturą jak Mojo - neutralno-ciepły. Delikatnie obcięty subbas, wypełnienie na midbasie, ocieplona i przybliżona średnica, góra neutralna - delikatnie skompresowana - to chyba standardowa wada kompresji BT. Scena niewielka. Między dziurką prosto z telefonu a sygnałem BT słychać wyraźny progres. Mocy to maleństwo ma pod dostatkiem. Na minimalnym wzmocnieniu x1 (fabrycznie), telefon ustawiony na 50%, BT na 50% i można ogłuchnąć. Sygnał można wzmocnić x4, do tego dołożyć używanie podwójnej kości DAC, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze możliwość podpięcia 2,5 mm BAL, który mocy ma jeszcze więcej.

Co ciekawe bardzo sprawnie działa jako USB DAC - brak opóźnień, ani na yt, twitch, grach. Żadnego buforowania, żadnych trzasków, lagów - z tych powodów nie wybrałem M0, BTR3. Po USB zachowuje swój charakter, ale gra jaśniej z szerszą sceną. To tak na szybko po 8h słuchania.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...