Jump to content
Arekadiusz

Jaki przenośny wzmacniacz słuchawkowy do 400zł.

Recommended Posts

Hej, szukam przenośnego wzmacniacza, do ok. 400 zł, używany może być, którego będę mógł schować do kieszeni, lubię w miarę dobrą jakość dźwięku ale też bez przesady, mam wiele par słuchawek, także interesują mnie głównie mocne tony niskie, lekkie podbicie 1k HZ ,8k i potem mocnych najwyższych. Bardzo lubię (bardzo) GŁOŚNĄ muzykę, dlatego moc wyjścia ma znaczenie.

Myślę o Fiio E17  https://www.olx.pl/oferta/alpen-fiio-e17-przenosny-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac-CID751-IDvFMup.html#32b6430140

widziałem też BASSO d10 https://allegro.pl/oferta/basso-d10-cobra-7624229081 , ale to stary sprzęcior, nie znalazłem wiele opinii.

https://www.olx.pl/oferta/ld-systems-hpa-1-przenosny-wzmacniacz-sluchawkowy-CID751-IDybpte.html#32b6430140 też jest, opinii mało.

Też jest Fiio E11K, ma niby 250mw dla 32 ohm, ale myślę, że oprócz mocy niewiele różni to sie od mojego Creative Soundblaster E1, na którego jakość dźwięku "troszkę" narzekam, na różnicę głośności bez a z też, ale używam, bo chociaż słychać cokolwiek ze źródłem z telefonu.

Może Fioo A5? Totalnie nie mam pojęcia co wybrać, liczę na waszą pomoc :)

Edited by Arekadiusz

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Dragonfly Black.

Jakie słuchawki będą podpinane?

AKG K181 DJ UE, KZ ZS10, czasami Szajshajzer HD 598

Dobra wybór padł na Fiio A5.

Palpatine chodziło mi bardziej o wzmacniacz nie tyllko  DAC.............................................. :/

• Confused 1

A to bardzo przepraszam, chociaż nie jestem przekonany czy wystarczy mu mocy, jak pisałem potrzebuję mocnego walnięcia :) po za tym wolę jacka, nie sprezyzowałem.

Używka Aune B1(bez s) za 630 do nego na OLX, warto dopłacić 200 względem fiio a5? Na allegro są tylko B1S, jakaś różnica większa?

"Wygląda na to samo. Czułe IEMy lekko szumiały na B1 2015 dlatego B1 v.2016 zoptymalizowali."
"W krótkich słowach, dwie różne szkoły grania. A5 brzmi bardziej technicznie i z mniejszą sceną. Gdzie B1 ma bardziej analogowe brzmienie i z większą przestrzenią."

Techniczne czyli w teorii gorsze i mniej przyjemne niż analogowe?

19 minut temu, Arekadiusz napisał:

A to bardzo przepraszam, chociaż nie jestem przekonany czy wystarczy mu mocy, jak pisałem potrzebuję mocnego walnięcia :) po za tym wolę jacka, nie sprezyzowałem.

Używka Aune B1(bez s) za 630 do nego na OLX, warto dopłacić 200 względem fiio a5? Na allegro są tylko B1S, jakaś różnica większa?

Jeśli dobrze pamiętam ktoś DF napędza audeze lcd 2c, tylko nie pamiętam kto i czy na 100% był to DF, na 99% dam sobie uciąć rękę, jak cos to mnie poprawcie, więc jeśli tam daje radę, to i tutaj nie powinno być problemu. Mam wrażenie, że nie dojdziesz do końca skali nawet, zresztą DF takie słabe wcale nie jest.

Przecież DF ma jacka, więc w czym problem?

Tak, jako wyjście, ale jako wejście ma tylko usb. Chyba, że zastosować przejściówkę "mini jack to usb", nie wiem skąd wzięłaby się dodatkowa energia do mocniejszego napędzenia.

Dobra jak tak polecacie DF, wezmę go, najwyżej potem dokupię aune B1 jak będzie mi czegoś brakowało (chociaż wątpię). Dzięki!

Guest Mayster

B1 jest  zdecydowanie najlepszy z tej całej stawki i ogólnie to jeden z najlepszych przenośnych ampów. 630 za B1 to trochę średnia cena, bo idzie dostać B1s za niewiele więcej (powiedzmy 700).

Z DAC/AMP mocniejszych jest np Opus 11, którego można wyrwać w fajnej cenie.

8 godzin temu, Arekadiusz napisał:

Tak, jako wyjście, ale jako wejście ma tylko usb. Chyba, że zastosować przejściówkę "mini jack to usb", nie wiem skąd wzięłaby się dodatkowa energia do mocniejszego napędzenia.

Dobra jak tak polecacie DF, wezmę go, najwyżej potem dokupię aune B1 jak będzie mi czegoś brakowało (chociaż wątpię). Dzięki!

Df pod telefon podłączasz kabelkiem usb otg, do laptopa normalnie.

Wszystko zależy jaki masz przetwornik w tym urządzeniu na którym słuchasz muzyki. Bo co Ci po dobrym AMP-ie jak przetwornik jest kiepski.

Używany B1 to koszt jakichś 400-450 zł. 

Z DF blacka żaden mocarz, dapy potrafią być mocniejsze. 

@Nehero O ile to prawda (nie mam pojęcia czy te słuchawki są jakkolwiek wymagające), to pewnie redem. 

• Like 1

3 godziny temu, Nehero napisał:

Df pod telefon podłączasz kabelkiem usb otg, do laptopa normalnie.

Wszystko zależy jaki masz przetwornik w tym urządzeniu na którym słuchasz muzyki. Bo co Ci po dobrym AMP-ie jak przetwornik jest kiepski.

Akurat w laptopie jak i telefonie DAC-y mam topowe.

1 godzinę temu, Soundy napisał:

Używany B1 to koszt jakichś 400-450 zł. 

Z DF blacka żaden mocarz, dapy potrafią być mocniejsze. 

@Nehero O ile to prawda (nie mam pojęcia czy te słuchawki są jakkolwiek wymagające), to pewnie redem. 

Okej, dzięki za radę, będę szukać czegoś taniej wtedy.

Czyli jednak wybór padł na Auna B1 :)

12 godzin temu, Nehero napisał:

Jeśli dobrze pamiętam ktoś DF napędza audeze lcd 2c, tylko nie pamiętam kto i czy na 100% był to DF, na 99% dam sobie uciąć rękę, jak cos to mnie poprawcie, więc jeśli tam daje radę, to i tutaj nie powinno być problemu. Mam wrażenie, że nie dojdziesz do końca skali nawet, zresztą DF takie słabe wcale nie jest.

Przecież DF ma jacka, więc w czym problem?

Ja czasem pędzę 2C na DFB :D

I tak volume w systemie przy podłączeniu DFB jest ustawione na 2 do 4/100.  Na przykład takie Aune T1 ustawione mam na 100/100, a pokrętło jest na urządzeniu w połowie skali...

Edited by prohaks

6 godzin temu, Arekadiusz napisał:

A to co tam masz takiego topowego?

Guest Mayster
6 godzin temu, prohaks napisał:

Ja czasem pędzę 2C na DFB :D

I tak volume w systemie przy podłączeniu DFB jest ustawione na 2 do 4/100.  Na przykład takie Aune T1 ustawione mam na 100/100, a pokrętło jest na urządzeniu w połowie skali...

I wniosek z tego jaki,  że DFB jest mocniejszy od T1? ;) 

Głośność nie świadczy o mocy urządzenia.

7 godzin temu, Arekadiusz napisał:

Topowe DAC w tel i laptopie? To bardzo ciekawe. Tam są ładowane najtańsze chipy, które mają spełnić jeden warunek - ma grać, byle jak, oby nie za cicho. 

Sabaj3, Dragonfly Black/Red (DAC i AMP w jednym) to są poziomy nie do osiągnięcia przez telefon czy laptop. 

Edited by Palpatine
  • Like 1
  • Haha 1

48 minut temu, Mayster napisał:

I wniosek z tego jaki,  że DFB jest mocniejszy od T1? ;) 

Głośność nie świadczy o mocy urządzenia.

Oczywiście masz rację. Ale świadczy to z pewnością o tym że DFB ma tej mocy dosyć sporo :)

16 minut temu, Palpatine napisał:

Dragonfly Black (DAC i AMP w jednym) to są poziomy nie do osiągnięcia przez telefon czy laptop. 

Śmiem wątpic, black jakiś rewelacyjny nie jest.

Co do innych wymienionych to nie słuchałem. 

25 minut temu, Soundy napisał:

Śmiem wątpic, black jakiś rewelacyjny nie jest.

Co do innych wymienionych to nie słuchałem. 

No widzisz, a ja słuchałem i porównywałem z wieloma telefonami i integrami z płyt głównych. Może, zaznaczam może V30 mógłby konkurować z Blackiem

• Like 1

Dla mnie v30 gra lepiej niz red nawet . Jak widac każdy słyszy po swojemu . 

Do sgs8 to chyba wszystkie lepsze telefony przerobiłem. Potem przestałem interesować się nowościami. 

Jest trochę modeli które uważam za lepsze od blacka, a już napewno pozbawione są jego wady - w niektórych słuchawkach "zlepia" cześć pasma przez co ma się wrażenie, że dochodzi ono z jednego punktu sceny. Są to przypadki jednostkowe, ale dyskfalifikujące możliwości parowania z poszczególnymi modelami np er4s.

32 minuty temu, Soundy napisał:

Do sgs8 to chyba wszystkie lepsze telefony przerobiłem. Potem przestałem interesować się nowościami. 

Jest trochę modeli które uważam za lepsze od blacka, a już napewno pozbawione są jego wady - w niektórych słuchawkach "zlepia" cześć pasma przez co ma się wrażenie, że dochodzi ono z jednego punktu sceny. Są to przypadki jednostkowe, ale dyskfalifikujące możliwości parowania z poszczególnymi modelami np er4s.

To polecam porównać sobie najnowsze czipsety płyt głównych, lub nowe telefony z Black czy Red. Bo akurat, to że nie sklei Ci średnicy przy wymagających partiach nie oznacza, że całościowo jest lepszy bo dziesiątki czynników decydują o jakości ogólnej. 

34 minuty temu, Noah napisał:

Dla mnie v30 gra lepiej niz red nawet . Jak widac każdy słyszy po swojemu . 

2 godziny temu, Nehero napisał:

A to co tam masz takiego topowego?

Telefon Wolfson WM5110

Laptop jakaś integra Dolby® Home Theater®  (z HD Audio), nie ma modelu dokładnie. 
Jak dla mnie grają zajebiście po dostosowaniu EQ