Jump to content
Sign in to follow this  
Palpatine

Ikko Oh1

Recommended Posts

Ikko Oh1

f8295d96b94fec2bgen.jpg

Młoda marka, oczywiście z Chin -  ich pierwszy produkt - chyba chcieli się pochwalić że potrafią zrobić słuchawki na poziomie. I najwyraźniej nie mieli na myśli tylko i wyłącznie poziomu wizualnego. Słuchawki zostały wycenione na 150$, więc będą starały się wykroić kawałek tortu w przedziale 500-1000 zł. Ja osobiście je wybrałem ponad Aune E1 i Fiio FH5.

7171725895968d9agen.jpg

Słuchawki zostały wykonane z wycinanego techniką CNC aluminium. Ze względu na ich kształt i dość płytki sposób aplikacji od razu się polubiliśmy pod względem ergonomii. Słuchawki przychodzą do nas z sześcioma parami tipsów (3x Vocal + 3 razy Balanced) o standardowych wymiarach S,M,L. 

Za dźwięk odpowiada konstrukcja hybrydowa: dynamiczny 10 mm z membraną z kompozytu polimerowego pokrytego tytanem, zbalansowana armatura Knowles 33518

Całość zestawu uzupełnia odpinany kabel z posrebrzanej miedzi 5N. Miło, że konektory dostały oznaczenie kanałów za pomocą kolorów (czerwony, niebieski).

Słuchawki otrzymujemy w małym dość zgrabnym pudełku. Samo opakowanie, sposób prezentacji sprawia wrażenia produktu premium, choć ewidentnie takim nie jest.

f7e39e8538291a8dgen.jpg

Miło, ze strony producenta że zdecydował się dołączyć mały materiałowy futerał.

3a108bf690afe891gen.jpg

Dźwięk to lekka Vka, gdzie pierwsze skrzypce grają subbas oraz przełom średnicy z tonami wysokimi. To ewidentnie jedne z tych słuchawek, które zakładasz na uszy i buzia uśmiecha się sama. Mają zrobić dobre pierwsze wrażenie i to robią. Lecz trzeba przyznać, że takie rozrywkowe brzmienie trzeba lubić. 

Subbas wzbudza się bardzo szubko i jest wyraźnie zaznaczony. To jest główny "wow factor" słuchawek. Midbas również wyraźnie zaznaczony, dość twardy, ale ładnie wybrzmiewający o wielu fakturach, co jest miłym zaskoczeniem jak na słuchawki w tym przedziale cenowym. Osobiście wolałbym aby go było o ton mniej. Średnica lekko odsunięta od słuchacza, bardzo czysta, neutralna w barwie. Dzięki małej górce na przełomie średnicy z wysokimi otrzymujemy pięknie wyartykułowane damskie wokale, natomiast daleko im do syczenia czy kłucia. Na wysokich tonach wyraźnie słyszalny roll off. Góra przypomina tę z NHC czyli jest dość dobrej jakości z dużą ilością informacji i powietrza, ale nie można o niej powiedzieć, że jest zaznaczona.

Pozytywnie natomiast zaskakuje rozmiar sceny oraz rozłożenie na niej instrumentów i wokali.  Nie jest to co prawda scena wielkości iSine10, ale jak na zamkniętą konstrukcję jest całkiem przyzwoita na szerokość, moim zdaniem brakuje troszkę głębi, chociaż i tak jest jej zauważalnie więcej niż we wcześniej wymienionych Audeze.

cdn.

Warto powiedzieć kilka słów o planach firmy:

- nowy model - piano black wykonany z miedzi - podobno ma być bardziej średnicowy

- flagowiec firmy 800/900$

- kabel BT ala produkt Fiio

- DAC/AMP dla telefonów Apple

Wykres oficjalny

8caf91818915bcacgen.jpg

4fb8dff1e6fb5031gen.jpg

Wykres nieoficjalny

e4ac9d25a9e7116agen.jpg

Kilka recenzji:

Edited by Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 1

@Palpatine Gratulacje nabytku i dzięki za ciekawy opis. Słuchawki prezentują się bardzo ładnie. Brzmienie z opisu również ciekawe. rozbudziły moje zainteresowanie zwłaszcza te "pięknie wyartykułowane damskie wokale", którym daleko do syczenia czy kłucia, jak również góra przypominająca tę z NHC.

Dziękuję. 

Co do wokali to niestety męskie nie prezentują się już tak dobrze. Brakuje im trochę masy, ciepła. Myślę, że te braki można korygować za pomocą źródła. W zależności, którą z "wad" (dociążenie/ocieplenie średnicy, podciągnięcie góry)  chcemy zmienić to pomimo wysokiej skuteczności słuchawek 18ohm/106 dB reagują na to do czego zostają podpięte.

Słuchałem ich na Pioneer xdp 100r.

Obecnie słucham ich na Iphone X oraz integrze laptopowej. Jestem na etapie poszukiwania źródła dla nich. W najbliższym czasie chcę sprawdzić Radsone ES100 i Fiio BTR3 oraz Dragonfly Red

• Like 1

Pioneer XDP-100R jest neutralny, więc powinien oddawać charakter słuchawek. Mnie dobrze się zgrywa na przykład zarówno z Aune E1 jak i z NHC.

Ale na Pionku może faktycznie nieraz brakować masy i ciepła, jeśli słuchawki tego nie mają.

• Like 1

Jak szukam słuchawek i wybieram pomiędzy nimi to słucham ich na neutralnym źródle, łatwiej wyłapać ich charakterystykę. Gdy słuchawki są już wybrane i kupione, można przemierzać sklepy i szukać dla nich odpowiedniego kompana.

Edited by Palpatine
  • Like 1

Nie wklejać mnie tu jakichś obcych pomiarów i recenzji tylko rozważyć wysłanie na stworzenie naszych rodzimych ;).

Przeklejając info z CB:

Wstępnie i na oko, to co napisałeś się pokrywa z tamtejszymi pomiarami. Jeśli słuchawki naprawdę są kosmos, możesz faktycznie rozważyć podesłanie ich pod kątem weryfikacji do Polecanych. Zwłaszcza że E1 cały czas mam, a ostatnio słuchałem np. Lime Ears Model X za spory pieniądz. Tylko na razie nie porównuj proszę przypadkiem ich wykresów do tych z recenzji - E1 oraz i20 czekają na wymianę chartsów.

Wyglądają ładnie, ale ten roll-off na wysokich z miejsca je u mnie dyskwalifikuje. Lubię jak mi syczy, a co... No i BGVP DMG imo są ładniejsze.

Każdy ma inne gusta, potrzeby, oczekiwania i słucha innego repertuaru. 

Ciekawe co do powiedzenia na temat tego roll offu będą mieli recenzenci bardziej osłuchani niż ja. To tylko opinia na temat tego co słyszę. Ale przełom średnicy z wysokimi jest na tyle mocno podbity ze ciągniecie tej ostrości do wysokiego pasma wysokich tonów mogłoby być niesłuchane.

Slychawki są na rynku od miesiąca, wiec pewnie będą pojawiać się recenzje. Poniżej kolejna, dość dobrze opisująca OH1

https://marketchangers.wordpress.com/полезное/ikko-oh1-hybrid-iems-condemned-to-be-popular/

Edited by Palpatine

Godzinę temu, ysis napisał:

Super prezentacja !

@Palpatine gdzie kupiles ?

Dziękuję. 

Trafiłem na okazję. Ale wiem, że @Mayster sprzedaje je w dobrej cenie bo rozmawiałem z nim na PW :) Może warto spytać i jeszcze jest szansa na jakiś rabat.

Teraz czas na znalezienie odpowiedniego źródła. Pierwszy na warsztat idzie Radsone ES100.

Edited by Palpatine

Oby nie miały przyciętej góry jak oh1 . Bynajmniej na wykresach nie wyglada to dobrze 

1 minutę temu, Noah napisał:

Oby nie miały przyciętej góry jak oh1 . Bynajmniej na wykresach nie wyglada to dobrze 

Mi góry nie brakowało...górna średnica była tak mocno podbita, że niewielu by wytrzymało jeszcze więcej wysokich. ale....

A quick impression on the OH10 as compared to the OH1 will be fuller bass expression, clearer midrange and airier treble. Soundstage is significantly bigger.

• Like 1

Moim zdaniem prezentują się bardzo ładnie. Martwi mnie tylko opis "fuller bass expression". Oh1 grały pięknym subbasem i delikatnym midbasem

24040ae01b216ba9.jpg

26 minut temu, Palpatine napisał:

A quick impression on the OH10 as compared to the OH1 will be fuller bass expression, clearer midrange and airier treble. Soundstage is significantly bigger.

Tłumaczenie w locie:

Szybkie porównanie OH10 do OH1 będzie bułą na basie, wysuszoną średnicą i jaśniejszą górą. Scena jest przez to znacznie większa. 

:)

• Haha 3

1 minutę temu, Jakub Łopatko napisał:

Tłumaczenie w locie:

Szybkie porównanie OH10 do OH1 będzie bułą na basie, wysuszoną średnicą i jaśniejszą górą. Scena jest przez to znacznie większa. 

:)

Może tak być...chociaż faktycznie midbasu w Oh1 było bardzo mało, ale chłodniejszej średnicy sobie nie potrafię wyobrazić.

W dokanałówkach niestety łatwo przedobrzyć. Choć mój post był troszkę dogryzający, to jednak często pod wysublimowanymi eufemizmami kryje się pudrowanie brutalnej prawdy. Wykres z OH1 pokazuje V-kę w stylu E1, równie dobrze może być to w OH10 wzmocnienie wyższej średnicy i stąd takie wrażenie, a co przekłada się automatycznie na zachowanie sopranu.

• Like 1

Trzeba poczekać na pierwsze wykresy OH10. Ale najmocniejszą stroną Oh1 był podbity subbas, strojenie ala Focal Listen tyle, że z lepszą głębią. Jeśli stracą swój charakter dodaniem midbasu, to mój entuzjazm słabnie. Góry mi nie brakowało absolutnie.