Jump to content
Sign in to follow this  
RudziK

AK XB10 + Edifier W855BT

Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczów,

Chciałbym prosić o porady w kwestii uzyskania maksymalnych możliwości słuchawek Edifier W855BT. Słuchawek używam na zasadzie połączenia poprzez bezprzewodowy DAC/AMP Astell&Kern XB10 kablem Cordial CFS. Następnie AK XB10 z adapterem bluetooth ASUS BT400 podłączonym do komputera. Na komputerze słucham TIDAL HIFI i Masters. Podobno AK XB10 umożliwia reprodukcję dźwięku w jakości 24bit/192 kHz i zastanawiam się czy przy takim połączeniu jestem w stanie wykorzystać możliwości TIDAL Masters?

Pozdrawiam,

RudziK

Edited by RudziK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta maksymalizacja możliwości BT wynika z aptX i aptX HD. O ile nie słuchasz na komputerze poprzez zewnętrzny nadajnik BT, który obsługuje któryś z aptX, a najlepiej wiadomo tą drugą lepszą wersję, to nie wiem, czy wpływ lepszej jakości plików będzie odczuwalny. Jedynie co to sama lepsza jakość nagrania w studiu, ewentualnie późniejszy mastering może mieć wpływ, ale to dotyczy praktycznie każdego sprzętu i słuchawek. Nie mniej sądzę, żeby usłyszeć różnicę pomiędzy aptX i brak aptX, to musiałbyś robić już konkretne porównania.

Według mnie to zdanie ze strony produktu na stronie producenta wyjaśnia wszystko: 24-bit HD audio that was simply not possible with previous Bluetooth technologies can now be fully enjoyed with aptX™ HD. Ja to rozumiem tak, żeby wykorzystać pełny potencjał, to trzeba w pełni wykorzystać kodek apt-X HD, czyli DAP lub telefon z tym kodekiem, lub jakiś nadajnik BT z aptX HD, który podłączalibyśmy pod komputer,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przy mojej konfiguracji to musiałbym wymienić adapter bluetooth ASUS BT400, który nie obsługuje aptX HD na taki, który obsługuje, czyli np. ostatnio recenzowany Mozos MBL-HD i wtedy poprzez współpracę z Astell&Kern XB10 (obsługa aptX HD) mógłbym usłyszeć na słuchawkach dźwięk o lepszej jakości?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoria tak mówi. Lepszy kodek(atpX HD), lepsza jakość dźwięku. XB 10 powstał właśnie pod działanie z aptX.

Ale jaki efekt będzie w rzeczywistości, to nikt tego nie wie, na ile ten aptX HD będzie słyszalny w porównaniu gdyby słuchać bez aptX.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy jakbym podłączył pod komputer np. AudioQuest DragonFly Black lub Red i do niego swoje słuchawki, czy wtedy usłyszałbym dźwięk o dużo lepszej jakości?

Edited by RudziK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...