Jump to content
Sign in to follow this  
Om3nov

Słuchawki do 1000zł

Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem Audio Technica M70X i nie był to jednak do końca przemyślany zakup, błędy się zdarzają. Okazało się, że w codziennym użytkowaniu zdecydowanie wolę słuchawki które grają bardziej V, lub bardziej basowo i niestety Audio Technica M70X nie spełniają tych wymagań, bo wiadomo, grają płasko, czyli tak jak powinny monitory.
Tutaj pojawia się moje pytanie, co lepszego w tej kwocie moglibyście polecić? Zależałoby mi raczej na zamkniętych konstrukcjach, idealnie gdyby były One wokółuszne zamknięte, bądź półotwarte.
Co do sprzętu jaki posiadam jest to Focusrite Scarlett 2i2 i do tego będą wpięte. Muzyka której słucham to sporo Elektroniki i zagraniczego Rapu, a także Rock, Blues, Jazz (jestem bardzo otwarty na róźne gatunki muzyczne), a także sporo gram w gry.
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też miałem je na oku, w tym budżecie nie ma już nic bardziej interesującego? Chciałbym jednak dobrze wykorzystać ten budżet, chyba, że te słuchawki są faktycznie wystarczające. Mowa o kwocie nie przekraczającej 1000zł.

 

A AKG 550 MKIII lub Sony MDR 1am2?

Edited by Om3nov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sony w ogóle nie znam, a AKG K550 będą chyba trochę nudne patrząc na oczekiwania. Ogólnie konstrukcje zamknięte to raczej nie moja bajka (mam tylko zmodowane Superlux HD669 i jestem z nich bardzo zadowolony, ale to zupełnie inna półka cenowa), ale jeżeli rozważasz też słuchawki otwarte to z czystym sumieniem mogę polecić Philips Fidelio X2, bo bas mają świetny i grają typowo rozrywkowo. W połączeniu z fajną sceną i wyraźną górą daje to bardzo dobry wybór do gier (pod warunkiem, że nie mówimy o poziomie "competetive"), filmów, rapu i wielu podgatunków muzyki elektronicznej.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O właśnie, nie wiedziałem jak to określić, coś co gra bardziej rozrywkowo właśnie, poczytałem o nich trochę i faktycznie Philips mógłby spełnić te wymagania. Jak to jest ze słuchawkami otwartymi, ponieważ nie brałem ich pod uwagę, bo gdzieś tam czytałem, że nigdy nie dadzą tyle dobrej jakości basu co słuchawki zamknięte, rozumiem, czy takie twierdzenie jest prawdą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie tak, ale nie można powiedzieć, że każde otwarte słuchawki będą miały mniej basu niż zamknięte. Philipsy są tego doskonałym przykładem i mają więcej basu niż inne słuchawki, które posiadam. Dodatkowo są naprawdę łatwe do wysterowania i zagrają z większości źródeł.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyjaśnienie, zauważyłem też, że nikt w tym budżecie nie poleca firmy sennheiser, nie mają w tym budżecie wartych uwagi słuchawek, czy o co chodzi? Bo rozglądałem się też za słuchawkami ich firmy, ale przejrzałem trochę stron z polecany i słuchawkami i nigdy nie pojawiła się ta właśnie firma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

HD650 przewijały się przez forum ale to już kwota powyżej 1000zł. Może HD6XX, ale nie mam pojęcia jak to gra a i cena zamknie się pewnie powyżej tysiaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak 650siątki, tylko plastikowe. 

 

Godzinę temu, Om3nov napisał:

zauważyłem też, że nikt w tym budżecie nie poleca firmy sennheiser, nie mają w tym budżecie wartych uwagi słuchawek, czy o co chodzi? 

One nie grają V, a przynajmniej nie kojarzę takiego modelu z bardziej polecanych. 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...