Jump to content
Joel

LG V30 i AKG k701

Recommended Posts

Niestety raczej nie napędzi. Takie słuchawki preferują już jakiś wzmacniacz i przetwornik, który niebjest telefonem. Już akg k240 studio wolały coś zewnętrznego od telefonu.

Tak się składa że LG V30 to najlepiej grający telefon na rynku i posiada DAC z ESS SABRE ES9218P, myślę że da radę napędzić te słuchawki. 

Akurat mam AKG 701 i grałem na kilku telefonach , szału nie było ,wykorzystane ok. 40 procent ich możliwośći ,natomiast na wzmacniaczach słuchawkowych już jest zupełnie inny dzwięk . Podłączając je np. do dużego wzmacniacza zintegrowanego, też brakuje im prądu, ale jest lepiej jak z telefonu .  dobrze zagrały z integrą CAMBRIDGE edge, na wyjściu słuchawkowym, ale i tak dzwięk był jeszcze za lekki , brakowało mu ciężaru, gęstości i lepszej dynamiki . Z  Cambridge 851 było już gorzej , a z 640 grały już słabo . Telefon może być na początek ale jeśli mają zagrać  wysoką jakością dzwięku , którą te słuchawki potrafią pokazać to trzeba zagrać na wzmacniaczu słuchawkowym i nie za kilka dyszek .Dobrze czują się w towarzystwie urządzeń w cenie ok 1000.PLN.😊

11 godzin temu, Dubek napisał:

Tak się składa że LG V30 to najlepiej grający telefon na rynku

Szkoda tylko że gdy miał trafić do mnie na recenzję, próbowano zapewnić mu takie stwierdzenie ingerencją w jej treść. Choć oczywiście sam sprzęt może być bardzo w porządku, recenzja oczywiście nie odbyła się.

W dniu 25.01.2019 o 14:12, Dubek napisał:

Tak się składa że LG V30 to najlepiej grający telefon na rynku i posiada DAC z ESS SABRE ES9218P, myślę że da radę napędzić te słuchawki. 

tak mowi marketing. prawda jest wedlug mnie inna.

W dniu 26.01.2019 o 01:44, EvilKillaruna napisał:

Szkoda tylko że gdy miał trafić do mnie na recenzję, próbowano zapewnić mu takie stwierdzenie ingerencją w jej treść. Choć oczywiście sam sprzęt może być bardzo w porządku, recenzja oczywiście nie odbyła się.

Właśnie bardzo mi brakuje Pana recenzji z porównaniem lg v30 do dapów. Czasami czytam, jaki to nie jest super sprzęt audio, który kosi wiele dapów w porównywalnej cenie.

• Like 1

Doceniam bardzo chęć dowiedzenia się mojego zdania na temat telefonu, ale niestety jedyną szansą na taki test jest zdaje się wybranie się na zakupy. Inaczej nie sądzę, aby pojawił się na tyle odważny zleceniodawca takiej recenzji. Sam fakt trafienia takiego sprzętu w ręce osoby non stop siedzącej w mainstreamowym i ponadmainstreamowym audio, a nie zwykłego "gadżeciarza", że tak powiem, jest tu myślę mocnym czynnikiem odstraszającym. Choć porównanie mógłbym wykonać do brzmienia od poziomu odpowiadającego Shanlingowi M1 do poziomu M3s/M5s, a więc wcale nie tak bardzo wysokiego pułapu na tle np. Astelli itd.

W dniu 25.01.2019 o 14:12, Dubek napisał:

Co Ci po dobrym DAC-u, jeśli wzmacniacz w tym telefonie nie zagra na poziomie zewnętrznych wzmacniaczy powyżej 1k.

Ile razy czytałem nawet tutaj opinie osób o K70x, to zawsze przejawiało się stwierdzenie, żeby zagrały na 100% możliwości to trzeba im sprawić odpowiedni tor, tak w skrócie.

Więc z telefonu może i wogóle zagrają, ale czy wyciągną z nich to co najlepsze, to szczerze wątpie, bo jaki wtedy sens miałyby całe tory tworzone pod te słuchawki, jeśli byle telefon robi to tak samo dobrze?

Nie ma co się oszukiwać, dac i amp w telefonach to tylko dodatek, a nie główne danie.

Jednak zdecydowałem się na kupno tych słuchawek i jestem naprawdę póki co zachwycony - o dziwo telefon daje rade - sprawdzę słuchawki na dobrym wzmacniaczu i dam znać jak to gra. PS uważam, że recenzja tego sprzętu przez fachowe ucho jest niezbędna bo w internecie jest wiele recenzji ludzi którzy zachwycają się air-podsami 

4 hours ago, Nehero said:

Co Ci po dobrym DAC-u, jeśli wzmacniacz w tym telefonie nie zagra na poziomie zewnętrznych wzmacniaczy powyżej 1k.

Ile razy czytałem nawet tutaj opinie osób o K70x, to zawsze przejawiało się stwierdzenie, żeby zagrały na 100% możliwości to trzeba im sprawić odpowiedni tor, tak w skrócie.

Więc z telefonu może i wogóle zagrają, ale czy wyciągną z nich to co najlepsze, to szczerze wątpie, bo jaki wtedy sens miałyby całe tory tworzone pod te słuchawki, jeśli byle telefon robi to tak samo dobrze?

Nie ma co się oszukiwać, dac i amp w telefonach to tylko dodatek, a nie główne danie.

Masz oczywiście rację, że telefon nie jest idealnym sprzętem do muzyki. Jednak w dobie gdy chcemy mieć wszystko w jednym to może być przyszłość i kierunek toru. W LG V30 pokazano, że można to zrobić i oby inne marki brały z tego przykład. PS moje spostrzeżenie co do samego urządzenia - jak jest uruchomiony procesor muzyczny to takjaby cały telefon jest mocno obciążony - grzeje się, nie działa tak szybko itp - może to nie tylko dodatek a jednak właśnie danie główne które jest celem tego sprzętu? Tak czy inaczej musi być recenzja osoby która ma duże porównanie i doświadczenie. Może by tak poprosić redakcję audiofanatyka by się o to postarał :) Pozdrawiam serdecznie 

8 godzin temu, Nehero napisał:

Prawda, tylko tutaj za 1600zl+(ponieważ za tyle można już kupić ten telefon) masz wszystko w 1. Telefon który jak na możliwości takiego grajka daję radę(chociaż ja go głównie używam z Focal Listen i AKG K550), jest typowym smartfonem(i to jednym z lepszych), cyka fotki(jeżeli to ważne :P), ma pamięć wbudowaną i co ważne daje bezproblemowe możliwości skorzystania z serwisów streamingowych. Uważam że jak za taką cenę opcja lepiej niż zacna.

W dniu 26.01.2019 o 01:44, EvilKillaruna napisał:

Szkoda,że nie ma takiej recenzji :( . 

Nie jest to z mojej winy. Takie mam Arturze zasady. Słuchawki i sprzęt testuję samodzielnie, nie potrzebuję do tego "pomocy" ze strony Zleceniodawcy i zawsze takie działania spotykają się z moją dezaprobatą lub wprost rezygnacją z testów. 

• Like 3

W dniu 6.02.2019 o 10:47, EvilKillaruna napisał:

Słuchawki i sprzęt testuję samodzielnie, nie potrzebuję do tego "pomocy" ze strony Zleceniodawcy i zawsze takie działania spotykają się z moją dezaprobatą lub wprost rezygnacją z testów. 

I dobrze, przynajmniej recenzje są od serca, a nie portfela, a to baardzo duży plus. Zresztą recenzje sponsorowane i tak w 99% nie przedstawiają niczego  ciekawego.

To bardziej pytanie czy ludzie bardzo chcą, aby taka recenzja się na łamach bloga odbyła. Byłaby ona pisana tylko i wyłącznie z perspektywy dźwiękowej. Jedynie kwestia znalezienia wolnego czasu.

• Thanks 1
  • Upvote 4

@EvilKillaruna To jest dobra myśl, aby obalić lub potwierdzić mit niczym pogromcy mitów, czy LG V30 to faktycznie telefon bijący wszystko na głowę, jak czasami mam wrażenie po opisach ludzi, czy zwyczajnie kolejny telefon, który potrafi lepiej grać od innych telefonów/dap-ów/kanapek. Jeśli ma jest taka możliwość, to wydaje mi się, że nikt się nie obrazi za taką recenzję, a najwyżej ludzie będą zadowoleni z porównania niemalże legendy o audiofilskim telefonie do faktycznych sprzętów typowo muzycznych, niebędących telefonem.

Bo dla osób chcących kupić koniecznie telefon z zielonym robocikiem i zarazem urządzenie do słuchania muzyki może być to dobra alternatywa i połączenie dwóch zakupów w jeden.

Więc jeśli jest miejsce na liście i czas na taki test, to o ile znajdzie się możliwość przetestowania, to jestem święcie przekonany, że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, szczególnie, że wiele osób jest ciekawych czym jest właściwie ten V30, czy nadal telefonem, czy może już audiofilskim DAP-em, gdzie funkcja telefonu to jest tylko dodatek.

Edited by Nehero

Słuchaj ludzi to... Zanim chcesz go sparować z droższymi dapami to proponuję sprawdzić czy on gra lepiej od Shanlinga M0. Kość siedzi ta sama, a wszystko tam zintegrowane jest w niej więc mało manewrów na zmiany. Podejrzewam, że się wyróżnia na tle innych telefonów, ale tak ogólnie to nic specjalnego.

A kto niby słucha ludzi? Ludzie twierdzą, że v30 to najlepsze co może, więc trzeba przetestować i zweryfikować te twierdzenia.

Kość to kość, poza nią jest wiele innych czynników, które wpływają na brzmienie i jakość.

Jak dla mnie to ktoś kto myśli poważniej o słuchaniu muzyki, zaonteresuje się również albo jakimś DAP-em, albo przenośnym DAC/AMP, który będzie miał większe możliwości. Chyba że trafi idealnie słuchawkami w sposób grania V30 i  zgra się takie połączenie, to czemu nie. Ale trzeba pamiętać, że V30 to tylko telefon i nic więcej, o optyku, koaksjalu, balansie, wymiennych wzmacniaczach można zapomnieć. A wszystko będzie zależeć od wymagań danej osoby.

Ale jeśli dla wielu osób np. słuchawki za 200 zł to szczyt marzeń i bardzo wysoki poziom, to co się dziwić, że prawdopodobnie lepiej grający telefon od innych przyrównują do wysokiej klasy DAP-ów, czy wręcz robią z V30 audiofilskie urządzenie.

Ale ta kość ma dosłownie wszystko zintegrowane w niej - DAC, stopień wyjściowy, wzmacniacz słuchawkowy, zegary. V30 na bank to nie jest najlepsze co może być, nawet z telefonów Onkyo Granbeat powinien lepiej grać, bo ma bebechy z dapów Onkyo/Pioneer.

No i zapewne jest tak jak piszesz, bo to tylko kolejny telefon z androidem z segmentu budżetowego, czyli nic specjalnego.

Według mnie telefon nigdy nie zrówna się z DAP-em, no chyba że kanapka gdzie telefon robi tylko za magazyn plików i nic więcej, to wtedy wszystko zależy od DAC/AMP :)

Ale i tak ciekawa może być recenzja tego czegoś.

Wydaje mi się że doszło do pewnego nieporozumienia związanego tym telefonem. Nikt nie twierdzi że jest to telefon WYBITNY do słuchania muzyki, natomiast osobiście twierdzę że jest to dobry telefon w ogólnym rozrachunku użytkowym. Cena deklarowana na początku istnienia tego urządzenia, owszem była śmieszna. Natomiast w obecnej formie i za cenę jaką można dostać ten telefon jest, moim skromnym zdaniem, bardzo ciekawa opcja, a jak ktoś lubi słuchać muzyki też powinien być zadowolony. Owszem możesz posiadać telefon X i kupić dajmy na to DragonFly Red, czy też samego DAP'a i faktycznie może się to okazać lepszym rozwiązaniem(pod względem jakości dźwięku). Ale tak na swoim przykładzie, idę pobiegać więc nakładam na ramię pokrowiec i pakuje tam telefon i sobie biegam. Ewentualnie sprzątam dom albo idę przez miasto i jednocześnie słucham sobie muzyki. Mam pełnoprawny telefon z możliwością używania wszystkich serwisów stremingowych, a jak ktoś do mnie zadzwoni po prostu odbieram pilotem w Focal Listen. Naturalnie można tworzyć kanapkę, ale ja nie lubię dodatkowego balastu w kieszeniach spodni. Mogę mieć oddzielnego DAP tyle że jak ktoś do mnie zadzwoni muszę zdjąć słuchawki albo przełączyć się miedzy DAP a telefonem. Poza tym DAPy do pewnej kwoty wymuszają ściąganie muzyki do pamięci urządzenia, a tak to wygodnie Tidal albo Spotify i koniec :). Po prostu za odpowiednią cenę dostajesz jeden z lepszych telefonów dostępnych na polskim rynku który oferuję naprawdę dobrą jakość dźwięku(oczywiście jak na możliwości telefonu). Chociaż faktycznie mogę się mylić bo jedyne z czym go porównywałem to z szajsungami S6, S7 czy jabłuszkiem XS. 

• Like 1

45 minut temu, FreeQ napisał:

porównywałem to z szajsungami S6, S7 czy jabłuszkiem XS. 

Poproszę pare słów porównania między V30 a XS