Jump to content

[ROZWIĄZANE] Superlux HD330 vs Encore RockMaster OE

sebastian.ciba@o2.pl
 Share

Recommended Posts

Dzień bobry,

Mam dylemat pomiędzy Superlux HD330 (135zł) i  Encore RockMaster OE (179zł). Obecnie mam Superlux HD681 i jestem z nich ogromnie zadowolony jednak już się wysłużyły, nausznice twardniały i kabel jest do wymiany a przy słuchawkach za 89zł uznałem że warto kupić nowe, troche lepsze.

Korzystam z karty dźwiękowej ASUS Xonar DG. Głównie korzystam ze słuchawek do słuchania muzyki elektronicznej, drum 'n' bass, rock, metal więc liczy się dla mnie detaliczność dźwięku. Namiętnie gram w PUBG.

Obydwa proponowane modele cechuje krótki kabel, który może okazać się zaletą, bo w HD681 był on zdecydowanie za długi. Kierowałem się też lepszą jakością wykonania i ergonomią. Zastanawiam się czy odpinany kabel jest użyteczny czy to tylko bajer przydatny tylko podczas wymiany na nowy. Przy Encore Rockmaster OE dostanę dodatkowe pady, myślę że to rekompensuje różnice w cenie z Superlux HD330.

Chciałbym też, żeby ktoś objaśnił co w rzeczywistości wynika z różnic technicznych takich jak:

Przetwornik: 40 mm HD330, 50 mm Rockmaster OE

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 30 kHz HD330, 20 Hz – 20 kHz Rockmaster OE

Impedencja: 150 ohm HD33032 ohm Encore Rockmaster OE

Edited by sebastian.ciba@o2.pl

16 minut temu, sebastian.ciba@o2.pl napisał:

Chciałbym też, żeby ktoś objaśnił co w rzeczywistości wynika z różnic technicznych takich jak:

Przetwornik: 40 mm HD330, 50 mm Rockmaster OE

Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 30 kHz HD330, 20 Hz – 20 kHz Rockmaster OE

Impedencja: 150 ohm HD33032 ohm Encore Rockmaster OE

1. Rozmiar przetwornika xD

2. Nic, i absolutnie nie warto się tym sugerować. 

3. Teorytycznie większa moc na wyjściu potrzebna do uzyskania tej samej głośności, aczkolwiek bardziej sugerowałbym się skutecznością samego przetwornika. (poczytać recenzje, i zwracać uwagę na ewentualne trudności w poprawnym wysterowaniu) 

• Like 1

5 godzin temu, Soundy napisał:

1. Rozmiar przetwornika xD

Dzięki, ale chodziło mi o to co daje rozmiar przetwornika. Rozumiem że im większy tym lepszy.

Zastanawiam się też nad wymianą kabla jestem sceptyczny co do poprawy dźwięku, nie wiem też jakie są ceny recablingu.

Edited by sebastian.ciba@o2.pl

Nie. Przykładowo posiadam K270 Studio z dwoma przetwornikami DKK32 (32 mm) na muszlę - grają lepiej i czyściej niż sporo słuchawek mających jeden przetwornik 40-50 mm. 

Recabling nie w każdych słuchawkach jest opłacalny, ale korzyści dźwiękowe z niego płynące są. Ceny - zależy jakie będą materiały, jaka budowa, kto wykonuje usługę itd.

• Like 1

Dziękuję za starania, wybrałem Superlux HD330 z kilku powodów: są bardziej popularne, mają dłuższy kabel (RM OE mają tylko 1m) mimo to kabel od nowości kwalifikuje się do wymiany jako jedyna wada tych słuchawek. Wygodę i wytrzymałość nausznic poprawie welurowymi nakładkami.  W decyzji pomógł mi okazyjny outlet z uszkodzonym pudełkiem. JVC HA-RX700 to bardzo dobra propozycja ale tak jak RM OE są zamknięte a ja wolę półotwarte tak jak HD681. Ogólnie sympatyzuję z marką Superlux. Czy ktoś orientuje się w cenach ile na oko kosztuje wymiana kabla, an taki 2.5m lepszej jakości?

Prosze pytać bezpośrednio osób, które zajmują się recablingiem. Nie wiem czy tutaj jest takowy człek. Napewno na mp3store są osoby, które się tego podejmują i dział z wyszczególnieiem osób zajmujących się DIY wraz z modowaniem, recablingiem i wszystkim co jest z tym związane.

• Like 1

Na allegro ceny przewodów zaczynają się od 12-14 zł za metr, czyli => 4*(x zł)*2,5 + jack (te tańsze ok 10zł) + należne dla wykonującego. 

Koszt lepszych linek to koszt < 25zł metr, najtaniej chyba ta z audeos której używa też Forza. 

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...