Jump to content
urticae

Deezer HiFi

Recommended Posts

Cześć:)

Subskrybowałem na 30 dni Deezer HiFi. Jakość   muzyki miała przy być na poziomie 16 bitów, 1411 kb/s, a tym czasem maksimum jakie mogę uzyskać w dotychczas odsłuchanych plikach to 320 kb/s. Czy ktoś wie w jaki sposób wyszukać w Deezer obiecane pliki z w formacie FLAC o bitracie 16 bitów / 44,1 kHz, ? 

Guest MichalW

A na czym był odtwarzany Deezer? Bo w wersji na komputer jest jakość HiFi i trzeba w ustawieniach wybrać.

OK. wyjaśniło się. Po zarejestrowaniu rozpocząłem słuchanie ze strony internetowej. Tymczasem,  okazuje się, że opcja Hifi jest dostępna w wersji aplikacji z Microsoft Store. 

Slucham Deezer HiFi zmieniając jakość dźwięku pomiędzy 128, 320 i 1411 kb/s i nie słyszę żadnej różnicy. Dla porównania równolegle odpaliłem Tidala Premiumi słucham ten sam utwór i co? Też nie słyszę różnicy :))).

Odsłuchy robię na laptopie, (karta dźwiękowa zintegrowana) Słuchawki Audio-technica M50x. We właściwościach dźwięku zaznaczyłem opcje 1. "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem; 2. nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności.  

Czegoś nie dopatrzyłem, czy po prostu jestem głuchy? (ostatnie badania tego nie potwierdzały).

W dniu 23.01.2019 o 20:24, urticae napisał:

Slucham Deezer HiFi zmieniając jakość dźwięku pomiędzy 128, 320 i 1411 kb/s i nie słyszę żadnej różnicy.

No jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między 128 a 320 kb/s no to coś jest nie tak

W dniu 23.01.2019 o 20:24, urticae napisał:

Odsłuchy robię na laptopie, (karta dźwiękowa zintegrowana) Słuchawki Audio-technica M50x.

Już wiem co jest nie tak i w cale się nie dziwie :P 

• Like 1

@urticaeMyślę że jak zainwestujesz w DAC i podepniesz pod niego słuchawki to wtedy poczujesz różnice między 128 kbps a 320 kbps.

Jeszcze zależy jaka to Integra, jeżeli nie jakiś audiodramat to na pewno powinieneś byś w stanie wyłapać różnice. 

M50x wiele wybaczają, istnieje ryzyko, że niezależnie od DACa dużo różnic nie będzie. Posłuchaj na nieco lepszych słuchawkach jeśli chodzi o detale.

57 minut temu, LoCzekk napisał:

No jeżeli ktoś nie słyszy różnicy między 128 a 320 kb/s no to coś jest nie tak

Ostatnio miałem nieprzyjemne komentarze od jednej osoby (już usunięte), która twierdziła, że "żyję w dalekim kosmosie", mam "nieopłacalne słuchawki", "nie doceniam dobrego", mam "świra na punkcie sprzętu" (w sumie to nawet komplement), "kocham się w drogim sprzęcie" (również) który jest "skrajną głupotą" przez "efekt placebo". Jako dowód twierdził, że słuchał słuchawek za 4000 zł i takich za 100 zł i "nie słyszał różnicy". Próbował forsować na mnie twierdzenia, że różnice "wychwytują tylko elektronicy na sprzęcie pomiarowym", a ludzkie ucho nie jest w stanie. Padały takie slogany jak np. "biologia a nie mierzenie urządzeniami testującymi jest prawdziwe". Na koniec otrzymałem "krzyżyk na głowę" (?). Nie każdemu jest więc dane rozróżnić ziarno od plew. Sęk w tym, że nikt z naszego forum nie będzie do takiej osoby startował z wycieczkami osobistymi. W drugą stronę - jakoś dziwnym trafem notorycznie się to zdarza. 

• Like 2

Nie przejmuj się - u mnie w pracy też dziwnie na mnie patrzą, jak mam coraz to inne słuchawki. Jak podam cenę, to odpadają.

• Thanks 1

40 minut temu, Lord Rayden napisał:

Nie przejmuj się - u mnie w pracy też dziwnie na mnie patrzą, jak mam coraz to inne słuchawki. Jak podam cenę, to odpadają.

Ja mam podobnie... pewnie za moimi plecami od czubków mnie pokazują 

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Ja mam podobnie... pewnie za moimi plecami od czubków mnie pokazują 

Najgorszy epitet - audiofil :)

• Haha 3

Różnie bywa. Najczęściej faktycznie ludzie dziwnie reagują jeśli słuchawki przekraczają wartość dobrej kary graficznej, telefonu a tym bardziej telewizora.

Natomiast jeśli sprzęt jest dobrze wyceniony, ma świetną jakość którą potrafią docenić nawet amatorzy to ta "druga" strona potrafi szybko złapać bakcyla. Tak było z moim bratem. Jak dałem mu posłuchać isine10 to tak się zachwycił wielkością sceny i czystością że dzień później zamówił swoją parę. A skoro jesteśmy w temacie Deezer to jeszcze większe zdziwienie budzi fakt, że można płacić miesięcznie np 40 zł za Tidal skoro Spotyfi jest za darmo.

Jedni wolą zapłacić za Netfixa, inni oglądać reklamy na Polsacie 😉

I tak zapłacisz swoim czasem. 

Spotify można mieć za piątka, w "rodzince" :monkey:

• Like 1

Wracając do tematu, czy w ustawieniach komputera są jakieś kruczki o których trzeba pamiętać przy słuchaniu plików z Deezer w wersji Hifi? Jak napisałem wcześniej: "We właściwościach dźwięku zaznaczyłem opcje 1. "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem; 2. nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności." czy to jest Ok?

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia w jakiej faktycznie jakości odsłuchuję plik?    

Przesłuchując kilka utworów i na Tidal HiFi i na Deezer Hifi nie słyszę różnicy. A nawet więcej jeden utwór miałem na Deezerze chyba w Hifi, bo to też nie pokazuje tak jak w Tidalu kiedy jest utwór Hif,i a kiedy nie, a w Tidalu miałem go NIE w Hifi i też różnic nie było

Ale tutaj przydałby się ślepy test, druga osoba i wzorzec plikowy, czyli jakiś wysokiej jakości pewniak z dobrego źródła i z nim porównywać.

Sprawdzane na PC -> (OPT)Chord Mojo [line out] -> [line in] Fiio Q5 -> kabel 8 żyłowy srebro JD -> AQ Nightowl

Głuchy nie jestem bo słyszę różnice między Mojo a Fiio Q5, a również między Mojo, Fiio Q5, a combo Mojo i Q5, jak również między Nightowl i Fiio FA7, jak również różnice między Fiio Q5 po BT i USB. A między Tidal Hifi i Deezer Hifi no przykładzie 5 utworów nie było różnicy. 

Ale trzeba pamiętać, że tutaj znaczenie ma jakość nagrania w studiu, niejednokrotnie słyszałem utwory na Tidalu w niby wysokiej jakości, a brzmiały jak najgorsze oskórowane MP3. Jak najszybciej klikałem następny utwór by uszy nie krwawiły.

Nie twierdzę, że różnic nie może być jednak gdyby były, to byłyby równie dobrze słyszalne jak różnice między sprzętem. A najczęściej może się to sprowadzać do niewielkich zmian, lub ewentualnie posiadać już sprzęt wyłapujący najmniejszy śmieć w utworze.

PS Różnice między 128 a 320 słyszę, bo kiedyś robiłem test i nawet głuchy by usłyszał.

Jedyna opcja to druga osoba, która zrobi nam ślepy test i wtedy na 100% będzie można powiedzieć czy są różnice czy nie.

Jednak na plus deezera idzie kwestia FLOW czyli coś co sprawia, jak nie wiem czego chce słuchać, to włączam flow i już wiem. A na tidalu i tak trzeba ręcznie szukać, a tryb radia i tak kręci się wokół artysty z którego wybraliśmy radio.

A no i Deezer ma Rammstein'a, a Tidal nie :P .

Robił ktoś jeszcze jakieś testy słuchowe między tymi dwoma serwisami?

Cześć

Ja różnicę słyszę na korzyść Tidala. Deezer jest przymulony.

Porównywałem te same albumy na PC i na ich aplikacjach na Windows.

Tidal oferuję lepszą jakość  dla mnie. Myślę, że takie różnice daje się usłyszeć dopiero, gdy żaden inny element toru nie jest ograniczeniem.

Wiec jeśli nie słyszysz różnicy to też ok. Ja kiedyś nie słyszałem różnicy pomiędzy Tidalem i Spotify a nawet Spotify był przyjemniejszy wtedy dla mnie.

Pozdrawiam.

@NuYam Na początku tez Deezer wydawał mi się przymulony i taki gładszy, jednak wyłączyłem wyrównanie głośności i wtedy różnic między Tidal a Deezer nie słyszę.

Ja się spotkałem z takimi opiniami, że Tidal jest bardziej ostry, a Spotify czy Deezer ma bardziej organiczny przyjemniejszy dźwięk.

A na jakich utworach ewidentnie słyszałeś różnice? 

Nie słyszałem różnicy jak na 5 utworów, teraz posłuchałem na obu Xandria - Nightfall i Tidal jakby głośniejszy, mimo identycznych ustawień.

A np. jak pobrałem pliki DSD z 2L to przyznam, że tam dźwięk był krystalicznie czysty, słyszalny każdy szmer czy szept, stuknięcie puknięcie, przesunięcie, skrzypnięcie. Nie wiem czy to już zasługa np. pliku DSD czy bardzo dobrej realizacji samego nagrania czy tego, że była to muzyka poważna, chociaż to ostatnie nie, bo na Tidalu wiele znajdywałem utworów muzyki poważnej, której jakość oscylowała na niskim poziomie, na pewno daleko im było do krystalicznego dźwięku niczym jezioro w którym widać dno.

16 minut temu, NuYam napisał:

Myślę, że takie różnice daje się usłyszeć dopiero, gdy żaden inny element toru nie jest ograniczeniem.

A co rozumiesz poprzez ograniczenie?

Cześć

Wcześniej ograniczeniem w moim przypadku było to, że dźwięk szedł poprzez zwykły kabel usb do DAC-80, teraz idzie poprzez coaxial z Gustarda U12, a do niego z Matrix X-hi.  Ogólnie powymieniałem kable zasilające, słuchawkowe, coaxialne, usb i teraz już te różnice są słyszalne.Nie wiem co jest naistotniejsze w tym systemie chyba ograniczeniem było usb w dac. Jaka muzykę bym nie włączył to słyszę tą różnicę.Jakość hifi na Deezer i Tidal. Tidal jest żywszy, bardziej holograficzny, chwyta za serce. Ewidentnie jest lepsza jakość. Porównałem przed chwilą na utworze 2cellos Thunderstruck.

Pozdrawiam.

Ostatnio odkryłem , że moim ograniczeniem w systemie są extendery do opampów. Degradowały dźwiek.

deeti.thumb.jpg.16a1416120b90ecb9f84d97d182f999f.jpg

@NuYam Rozumiem teraz to ma sens jak doszlifowałeś wszystko. Ja USB nie lubię, chociaż bardziej nie lubię sterowników Windowsa, niż samo USB. Możliwe, że ten Matrix X-Hi odgrywa dużą rolę, omijając zintegrowane USB z płytą główną, zintegrowane sterowniki USB, a wszystko idzie bezpośrednio z PCI-E, które jest jakby nie spojrzeć najbardziej niezależne.

A testowałeś jak ma się połączenie poprzez Optyka do USB w takim połączeniu jak wymieniłeś? 

Z osób słyszących różnicę, robił ktoś ślepe testy? Z doświadczenia mogę napisać, że można się zaskoczyć.

Właśnie nie chcę spoilerwać ;) Tak, żeby nikt się nie nastawiał jaki ma być efekt. Ale gorąco zachęcam do takich testów.

2 godziny temu, Juniores napisał:

Z osób słyszących różnicę, robił ktoś ślepe testy? Z doświadczenia mogę napisać, że można się zaskoczyć.

Ja zrobiłem takie ślepe testy kilku wzmacniaczy, słuchawek i kabli w przedziale od 1500 do 4000 zł sztuka i efekty były przezabawne ;) 

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja zrobiłem takie ślepe testy kilku wzmacniaczy, słuchawek i kabli w przedziale od 1500 do 4000 zł sztuka i efekty były przezabawne ;) 

Rozwiń 

Posted (edited)
17 minut temu, Noah napisał:

Rozwiń 

jestem głuchy i jak się okazało nie tylko ja, ale i znacznie bardziej osłuchane osoby

najlepiej w ślepym teście poradziła sobie moja żona, która muzyką zajmuje się półprofesjonalnie, ale sama słucha na byle czym ;) w takim sensie, że nie przywiązuje do tego większej uwagi

najlepiej i w zasadzie bezbłędnie zostały ocenione najlepsze słuchawki w domu czyli Ether Flow. Natomiast zabawa z kablami (nawet drogimi) czy wzmacniaczami to taka loteria że ubaw po pachy.

Edited by Palpatine
  • Like 1
  • Upvote 1