Jump to content

Recommended Posts

Cześć, poszukuje wzmacniacza który będzie "pasował" do słuchawek DT 990 pro. Na wielu forach polecają do nich Aune T1... no ale własnie tu rodzą się wątpliwości. Może da się lepiej :). Mądrzy ludzie w internecie uświadomili mi ze Bayery maja "ostra górę" i lepiej nie łączyć ich z jasno grającymi wzmakami, co podobno skreśla np. Aune x1s, odac + o2. Aktualnie są napędzane przez fiio e10k a źródłem laptop uzbrojony w tidala HiFi i jakieś pojedyńcze pliki flac. USB to konieczność jak i wejście optycznie/koaksjalne, nie musi być to integra. Mam możliwość odsłuchu takiego wynalazku jak pro Pro-Ject Pre Box S2 Digital (ale droga daleka a czasu b.mało) może ktoś miał z nimi styczność i możne się wypowiedzieć?? Mam również możliwość kupna iFI Audio Micro iDSD w cenie delikatnie poniżej 2k, ale trochę mi nie po drodze z wydawaniem takich sum (no chyba ze nie będzie wyboru :) ) Jestem otwarty na propozycje i z góry dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam. 

Edited by idzek95

4 godziny temu, idzek95 napisał:

Mądrzy ludzie w internecie uświadomili mi ze Bayery maja "ostra górę" i lepiej nie łączyć ich z jasno grającymi wzmakami

To ciekawe. Ja miałem takie 990 które w moim odczuciu w ogóle góry nie miały. A poza tym masz już te słuchawki? Bo jak nie to lepiej posłuchaj najpierw, a jak masz to jak ktoś mógł cie uświadamiać w temacie tego co już znasz ?

Mam je. Wydaje mi sie ze polaczeniu z fiio nie grają jasno przynajmniej w porównaniu do tego gdy wpiete byly do rotel'a rc995 innego porownania nie mam. Ale nie jestem ekspertem i chyba nie musze nim być. Gdybym byl to bym nie prosił o pomoc w kupnie DACa i wzmacniacza tylko zamówił cos konkretnego i nie odpowiadał na uszczypliwe komentarze. ;)

Wiele osób twierdzi, że 990/990Pro świetnie się zgrywają z Aune T1. Myślę, że one powinny być łączone z lampkami właśnie. Natomiast, jeśli góra Ci nie przeszkadza to możesz spróbować z Aune X1S. 

Guest Mayster
31 minut temu, Palpatine napisał:

Wiele osób twierdzi, że 990/990Pro świetnie się zgrywają z Aune T1. Myślę, że one powinny być łączone z lampkami właśnie. Natomiast, jeśli góra Ci nie przeszkadza to możesz spróbować z Aune X1S. 

Albo za 1900 jest nowy S6 do dostania.

2 minuty temu, Mayster napisał:

Ja takiego połączenia nigdy nie słyszałem, trzeba by sprawdzić. Obawiałbym się jednak, że może być za jasno. Ale to wszystko kwestia preferencji i repertuaru.

21 godzin temu, Mayster napisał:

Gdzie można go w takiej cenie zdobyć?

@Palpatine ,,Obawiałbym się jednak, że może być za jasno.'' Nie lubię ,,jasno''.Słuchałem takiego połączenia i było ok. z tym że nie przepadam za 990 pro,wolę dt 880.

Guest Mayster
W dniu 15.01.2019 o 21:00, Palpatine napisał:

Ja takiego połączenia nigdy nie słyszałem, trzeba by sprawdzić. Obawiałbym się jednak, że może być za jasno. Ale to wszystko kwestia preferencji i repertuaru.

2 godziny temu, Tommy66 napisał:

@Palpatine ,,Obawiałbym się jednak, że może być za jasno.'' Nie lubię ,,jasno''.Słuchałem takiego połączenia i było ok. z tym że nie przepadam za 990 pro,wolę dt 880.

Jeśli został polecony model X1s, to S6 też jak najbardziej się nad. Jest to sprzęt bardziej po jaśniejszej stronie, ale nie będzie potęgował przejaskrawionego skraju DT990. Jeśli nam to przeszkadza to trzeba zmienić słuchawki, a nie prostować je torem :) No i mamy znacznie wyższa jakość ogólną oraz funkcjonalność, niż wszystkie comba podane w temacie.

1 minutę temu, Mayster napisał:

Jeśli został polecony model X1s, to S6 też jak najbardziej się nad. Jest to sprzęt bardziej po jaśniejszej stronie, ale nie będzie potęgował przejaskrawionego skraju DT990. Jeśli nam to przeszkadza to trzeba zmienić słuchawki, a nie prostować je torem :) No i mamy znacznie wyższa jakość ogólną oraz funkcjonalność, niż wszystkie comba podane w temacie.

Miałem X1S i Aune S6 - X1S wydawał mi się bardziej  neutralny o szerokiej scenie, natomiast S6 mimo że fajnie potrafi utwardzić bas i zająć się jego kontrolą to dość mocno podbija przełamanie średnich z wysokimi. Stąd obawa o synergię. O funkcjonalności nie wspominam, bo w tej cenie to ciężko  o lepszą Integrę. Ja zmieniłem na CMA400i i żałowałem wyboru.

Pro-Ject Pre Box S2 Digital czy udało się komuś ostatecznie na tym posłuchać? Jakie wrażenia?

W dniu 16.01.2019 o 21:14, Palpatine napisał:

Miałem X1S i Aune S6 - X1S wydawał mi się bardziej  neutralny o szerokiej scenie, natomiast S6 mimo że fajnie potrafi utwardzić bas i zająć się jego kontrolą to dość mocno podbija przełamanie średnich z wysokimi. Stąd obawa o synergię. O funkcjonalności nie wspominam, bo w tej cenie to ciężko  o lepszą Integrę. Ja zmieniłem na CMA400i i żałowałem wyboru.

A na czy teraz słuchasz?

Może burson playmate? Można albo kupić nówkę w wersji basic i potem dokupić sobie opampy, albo polować na używkę v6 - chodzą po ~1800zł.