Jump to content
Sign in to follow this  
amb

AKG K702 + Focusrite Scarlett 2gen

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad zakupem słuchawek studyjnych do około 500 złotych. Będą służyły mi na codzień (miks/słuchanie muzyki). Słyszałem dużo dobrego o słuchawkach AKG K702, ale zastanawiam się czy warto kupować je w mojej sytuacji. 

Planuję zakup interfejsu Focusrite Scarlett 2i2 2gen i o ile w swojej półce cenowej jest naprawdę okej, to mam świadomość, że nie posiada wzmacniacza słuchawkowego wysokiej klasy. 

Czy w takiej sytuacji warto iść w K702? Bardzo mi na nich zależy ale nie jestem pewien czy Focusrite poradzi sobie z tym modelem słuchawek, bo czytałem, że są one bardzo czułe, szczegółowe i wybredne co do źródła. Czy mój interfejs będzie w stanie odpowiednio napędzić te słuchawki? Czy może będzie to niepotrzebny wydatek i lepiej kupić jakiś inny, mniej wybredny model? Bo w sumie po co iść w tego typu szczegółowy odsłuch jeśli Focusrite nie będzie na siłach. Czy jest szansa, że K702 sprawdzą się z tym interfejsem? 

Jeśli tak to jaki możnaby mi było polecić do kwoty ~500zł?

Zależy mi na konstrukcji półotwartej, równie grającej, z dużą sceną (słucham bardzo różnych stylistycznie gatunków ale mimo wszystko przeważają gatunki z 'dużą przestrzenią' - psych rock, ambient, post rock, rzeczy eksperymentalne i dużo reverbu.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...