Jump to content
Sign in to follow this  
invenisso

MODECOM MC-HF10 - buczą :-(

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam.

Kupiłem polecane przez Audiofanatyk kolumny MODECOM MC-HF10. Niestety zawiodłem się, bo kolumny buczą w momencie kiedy nie ma sygnału lub jest cichy. Polecane są jako biurkowce do komputera - no ale właśnie specyfika pracy z PC polega na tym, że nie zawsze "leci muzyczka" w tle, która by to buczenie wchłonęła. Czasami po prostu chcemy się skupić i napisać np. w ciszy list - no i wtedy z tła nagle wyłania się ten "bucz". 

Macie jakieś porady na to?

Pozdrawiam

Edited by invenisso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy po zmianie źródła sygnału problem dalej występuje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo tanie głośniki i szumy/buczenia są często występujące w ramach sprzętu budżetowego. Specyfika pracy ze sprzętem za grosze. Gdzieś oszczędności niestety trzeba było poczynić. Pocieszę, że zdarzało mi się to w głośnikach nawet i za 1700 zł, zdarza się też w monitorach studyjnych. O ile problem dot. sekcji aktywnej. Czasami problem leży w braku uziemienia, słabej jakości kablach, przebiciach płynących z PC i niekoniecznie musi to być na 100% wina głośników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Głośniki buczą również bez źródła sygnału. Mocniej buczą jak podłączy się je pod UPS, mniej gdy pracują podłączone do sieci. W sumie to już się przyzwyczaiłem - mój post był impulsywny, na fali emocji po-zakupowych - miałem cichą nadzieję, że nawet tanie głośniki - ale już w drugiej dekadzie 21 wieku - spełniają pewne standardy. Ok, nieważne. Szkoda czasu na dalsze rozkminki. Dzięki.

Edited by invenisso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...