Jump to content

[ROZWIĄZANE] Hyperx Cloud czy AKG K99/Rockmaster OE


Dyzman
 Share

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad modelami słuchawek takimi jak w tytule, w przyszłości (czerwiec) mam zamiar kupić kartę dźwiękowa audiotrack maya u5. Słuchawki będę wykorzystywał do gier i muzyki 70/30. Najbardziej jestem zainteresowany ofertą od akg więc jeśli jest ktoś w stanie pomóc mi w wyborze tego zestawu oraz opowiedzieć co nieco o tych słuchawkach będę bardzo wdzięczny :)

Ps. Głównie słucham rocka, hard rocka, lżejszego metalu i bluesa 

Edited by Dyzman
Link to comment
Share on other sites

A czy znajdą się jakieś słuchawki (nie headset jak Cloud) w cenie do około 200zł które będą sprawowały się równie dobrze albo i lepiej w grach/muzyce? Najlepiej ze skórzanymi padami, lepiej tłumią niż materiałowe. 

Link to comment
Share on other sites

W kwestiach odbioru sprzętu audio w kategoriach "dobrze", "bardzo dobrze" itd. niestety rozbijamy się o bardzo mocny subiektywizm oceny i relatywizację. Dobrym przykładem są np. drogie słuchawki, w których skala różnic względem tych tańszych jest wysoka. Takie HD800 kosztujące 5 tys. potrafią dla jednych być słuchawkami na całe życie, dla innych raptem przygodą po stronie przesadnej analizy i sterylności, bo akurat osoby te szukają czegoś innego i mają inaczej sformułowany gust. Dla obu więc ostatecznie coś innego będzie grało "dobrze", a jeszcze coś innego "bardzo dobrze". I pokazywanie języka na niewiele się tu zda :).

Do 200 zł ma Pan w zasadzie głównie to, co znajduje się w Polecanych. Standardowymi pozycjami są tu Encore Rockmaster OE oraz Superlux HD669. Te pierwsze cieplejsze brzmieniowo i wygodniejsze, te drugie bardziej izolujące i z większą energicznością. Obie pary były recenzowane na blogu, toteż pozostaje wybrać sobie parę bliższą oczekiwaniom, rozważając wszystkie wady i zalety podle siebie. W obu przypadkach ma Pan możliwość zarówno pracy z materiałowymi, jak i syntetycznymi nausznicami.

Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie. Taka drobna uwaga do RMOE - ich kabel jest dosyć krótki w standardzie, bo tylko 1m, także można z czasem pomyśleć o czymś dłuższym / lepszym. No i w razie czego: każdy produkt można zwrócić w terminie 14 dni do sklepu, jeśli brał go Pan na paragon. Pozwoli to na spokojne przetestowanie sprzętu i ewentualne wycofanie się z decyzji, jeśli okaże się z jakiegoś powodu nietrafiona.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A które z tych są korzystniejszym wyborem pod kątem muzyki która słucham i gier? K99 czy rmoe? Powiedział Pan że te akg są już dość leciwe na rynku, ale co to dokładnie oznacza? Jedyny duży minus Rockmasterow jest regulacja, nie chciałbym przed każdym użyciem ich od nowa ustawiać bo dość luźno chodzi a w akg nie ma tego problemu. Jeżeli są jakieś słuchawki podobne jakościowo do rmoe i najlepiej by było gdyby miały taki system regulacji jak k99 to prosiłbym o modele :)

Link to comment
Share on other sites

Oznacza to, że słuchawki są na nim od dłuższego czasu i mają już kontynuatorów, których można uznać za coś subiektywnie "lepszego". Na bazie konstrukcji K99 powstały kiedyś K512 i K514, które mają już swoje odpowiedniki z serii MKII i są m.in. poprawione na brzmieniu i wygodzie. Dlatego też jeśli chce Pan coś w ten deseń z taką regulacją, K514 MKII powinny Pana zainteresować. Opisane zostały m.in. w Polecanych:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...