Jump to content

Fanklub Aune

Recommended Posts

@decees Nie mam pojęcia ale pewnie nie będzie tyle razy gorszy co mnożnik ceny :D Jak wiemy w audio za każde "5%" lepszości płaci sie podwójnie : P

Btw, moje aune to ten stary model S6, nie ten nowy S6 Pro. A w Pro jest już nowszy chip i jakieś tam jeszcze zmiany, nie pamiętam jakie.

• 3 months later...
  • 3 weeks later...

Aby rozwiązać problem ze stale aktywnym głównym wyświetlaczem należy przejść do menadżera urządzeń, wybrać widok, opcja nr 2 czyli urządzenia według podłączeń oraz wyłączyć "HID-compliant consumer control device". Skutków ubocznych jeszcze nie testowałem.

Display shutdown fix.png

• 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ja sprzedałem za 1500 zł, dołożyłem drugie tyle i później żałowałem. W swojej cenie to jest świetny sprzęt, dobrze grający z ciemnymi słuchawkami (po bal) z: HD650, NHC, Owle, LCD2F. Jeśli z niego rezygnować to gęba mieć plan na poważne zakupy inaczej nie ma sensu bo można założyć, ze do tych 2500/3000 zł można zaliczyć degradacje sq

• Thanks 1

Nie znam sprzętu, ale cena powinna wskazywać na upgade. Mam wrażenie, że po modelu CV2+ Burson odrywa kupony od marki, którą kiedyś był. Ilość modeli, wariacji, zmiana decyzji w sprawie balansu, duża awaryjność, niejasność właścicielska. Sporo tematów tam się zbiera. Może warto wypożyczyć sztukę i posłuchać na własnych słuchawkach, bo synergia i tak jest najważniejsza.

• Like 4

@Palpatine

Jak dla mnie Burson zrobił tam bałagan w ofercie. Zrobic jedną serię w okolicach 3-4k, drugą w okolicach 8.-10k i każdy znajdzie coś dla siebie.

Ewentualnie jeszcze rozbicie na SE i BAL i tyle.

A narobili tyle wersji jak producenci telefonów.

Mało zachęcająca firma obecnie jak dla mnie.

Mnie nawet nie chciałoby się wybierać z pośród tylu wersji.

Nie kojarzę drugiej takiej firmy z takim miszmaszem w ofercie.

@Hardened Tak masz rację, ale to i tak jest o wiele mniejszy miszmasz.

Bo w Bursonie niedość, że masz milion różnych wersji urządzeń, to jeszcze chyba te początkowe były poprawiane jeśli się nie mylę lub jako ich modyfikację wprowadzono nowe urządzenia. Tak czy siak pamiętam, że na samym początku coś nie grało z tym Bursonem. Ale nie pamiętam już dokładnie, więc mogę się mylić.

Tak czy siak Audeze ze swoimi rewizjami to i tak pikuś, w tym jeszcze łatwo się połapać. Poza tym tych rewizji nie było aż tak dużo jak Jakub wyliczał, 3 lub 4 i były w ramach tych samych słuchawek) Poza tym przy modach słuchawek, wystarczy zmienić pady, by odmienić słuchawki.

A urządzeń Bursona jest na pęczek: 

Masz najtańsze Burson Playmate 2 

Burson Conductor 3 Performance , Burson Solois 3X Performance oraz Burson Composer 3X Performance i te 3 urządzenia praktycznie w tej samej cenie. Po grzyba ?

1,5 k drożej dalej masz Burson Conductor 3X Performance czyli po prostu 1,5k dopłacasz za XLR do wersji z RCA.

Potem znów 1,5k drożej masz Burson Conductor 3 Reference i znów 1,5k drożej masz Burson Conductor 3X Reference. Praktycznie od Burson Conductor 3 Performance co 1,5k masz kolejną wersję. 

A do tego masz nowe urządzenie, wzmacniacz zintegrowany Burson Funk( wzmacniacz słuchawkowy i głośnikowy w jednym). 

O ile Playmate 2 jest w fajnej cenie, to o tyle cała reszta jest za blisko siebie cenowo, pomijając te 3 urządzenia, które różnią się praktycznie ceną 200 zł. 

To mi bardziej wygląda jak oferta telefonów komórkowych. Tam też jest taki miszmasz, choć tam jest ewidentnie oddzielony low-end od mid-endu od high-endu, a tu nie bardzo, poza low-endem.

Za duży wybór też nie jest dobry. A tu ewidentnie mają zbyt bogatą ofertę. Tak jakby w ramach 3 serii po środku w okolicach 5k te 3 serię miały prezentować inną sygnaturę brzmienia, bo inaczej po co w tej samej cenie 3 różne urządzenia? Tylko znów jeśli Burson bawi się w wymienne opampy, to nie lepiej zrobić jedno urządzenie i wymieniać sobie brzmienie za pomocą opampów? Bo jak mniemam w tych Bursonach można wymieniać opampy?

Okej fajne jest, że możesz wybrać RCA vs XLR, choć jak Jakub twierdził, pierwotnie Burson nie widział sensu w XLR, a teraz nagle zmienili zdanie i ładują XLR wszędzie gdzie popadnie.

Praktycznie między 3P a 3R jest 3k różnicy, niby jest to dosyć sporo, ale znów jeśli się kupuje coś raz na dłużej, to 3k jest na tyle mało, by zastanowić się nad dołożeniem.

Co innego jak np przy woo audio między WA 22 a WA 33 jest 30k różnicy, no to ni orzeszka nie dozbierasz jak WA 22 to jest Twój limit budżetowy.

Edited by Nehero
14 godzin temu, Palpatine napisał:

Burson odrywa kupony od marki, którą kiedyś był. Ilość modeli, wariacji

A to coś złego? Firma musi jakoś się rozwijać i starać zaspokoić potrzeby potencjalnego klienta. Konkurencja na rynku audio nie śpi i jest bardzo duża, dlatego też bez rozwoju Burson daleko nie zajedzie.

zmiana decyzji w sprawie balansu,

No tak, jak wcześniej wypuszczali wzmacniacze bez balansu to ludzie jęczeli, że chcą balans. Jak wprowadzili modele zbalansowane to ludzie znowu zaczęli jęczeć, bo zrywają z tradycją i "to nie to co kiedyś". Tak źle i tak niedobrze.

duża awaryjność,

źródło tych rewelacji?

niejasność właścicielska. 

Pozwolę sobie zacytować post Meystera (handluje bursonami jakby ktoś nie wiedział) z żółtego forum : "Burson jest w 100% własnością Australijczyków i przez nich zarządzaną. Również wszystkie produkty są projektowane w Australii. Z Chinami wspólnego mają to, że tam odbywa się produkcja niektórych rzeczy, a w samej fabryce pracują Chińczycy, Australijczycy, Amerykanie, Nikaraguańczycy i Hindusi, również pod zarządem i kontrolą Australijczyków." 

3 godziny temu, Nehero napisał:

To mi bardziej wygląda jak oferta telefonów komórkowych. Tam też jest taki miszmasz, choć tam jest ewidentnie oddzielony low-end od mid-endu od high-endu, a tu nie bardzo, poza low-endem.

Nie, no jak Burson poszerzył ofertę to "be i niedobry", ale jak np. takie Ifi, czy Matrix audio mają jeszcze więcej sprzętu w swojej ofercie to już nikomu nie przeszkadza xD

Edited by melofil
  • Like 1
Godzinę temu, melofil napisał:

Firma musi jakoś się rozwijać i starać zaspokoić potrzeby potencjalnego klienta.

Odrywanie kuponów nie jest rozwojem. Dobrym przykładem AKG. 

No tak, jak wcześniej wypuszczali wzmacniacze bez balansu to ludzie jęczeli, że chcą balans. Jak wprowadzili modele zbalansowane to ludzie znowu zaczęli jęczeć, bo zrywają z tradycją i "to nie to co kiedyś". Tak źle i tak niedobrze.

Ludzie jęczeli z tego co pamiętam na to, że zaraz po wprowadzeniu wersji SE, zaanonsowano wersję BAL. Dobrze się wtedy chyba nawet preorder na zwykłą wersję nie skończył. Zaś "to nie to co kiedyś" tyczyło się raczej dźwięku. Może trochę wyglądu, ale tu już de gustibus. 

źródło tych rewelacji?

Co prawda nie ja jestem tu wywołany do tablicy, ale...

https://forum.mp3store.pl/topic/143405-fanklub-burson-audio/page/46/?tab=comments#comment-1718293 <- problemy USB

https://forum.mp3store.pl/topic/143405-fanklub-burson-audio/page/46/?tab=comments#comment-1718295 <- problemy USB

https://forum.mp3store.pl/topic/143405-fanklub-burson-audio/page/23/?tab=comments#comment-1606397 <- problemy z potencjometrem V2+ i szumem na jednym kanale

https://www.audiostereo.pl/topic/124908-problem-z-opa-burson-supreme-v5/ <- problemy i spalenie się SS V5

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/3lcd0t/burson_conductor_issues/ <- problemy z USB i bzyczenie DACa, często pojawiało się też przy V2+

https://forum.mp3store.pl/topic/143405-fanklub-burson-audio/page/17/?tab=comments#comment-1577394 <- bzyczenie na Playmate po nagrzaniu na jednym kanale

https://www.audiostereo.pl/topic/130666-burson-audio-supreme-sound-v5i-dual/ <- wzbudzanie się V5i-D (możliwe że przez specyficzną aplikację)

https://forum.mp3store.pl/topic/151865-indolencja-firmy-audeos/ <- awaria wyjścia analogowego i ogólne problemy komunikacyjne

Tak na szybko, bo oderwałem się od lutowania kabli do których zaraz muszę wrócić.

1 godzinę temu, melofil napisał:

Nie, no jak Burson poszerzył ofertę to "be i niedobry", ale jak np. takie Ifi, czy Matrix audio mają jeszcze więcej sprzętu w swojej ofercie to już nikomu nie przeszkadza xD

Trochę nie ta półka cenowa, przynajmniej jeśli chodzi o iFi. Plus rozmawiamy o konkretnej firmie, nie o ogóle rynku, więc symetryzm jest zbędny. 

8 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Odrywanie kuponów nie jest rozwojem. Dobrym przykładem AKG.

Tu mnie Pan zainteresował. Chętnie dowiedziałbym się coś więcej na temat "upadku" AKG.

Ludzie jęczeli z tego co pamiętam na to, że zaraz po wprowadzeniu wersji SE, zaanonsowano wersję BAL. 

Tu pełna zgoda. Sam prawie zamówiłem zwykłą wersję. Osoby, które pospieszyły się z zakupem mogły lekko mówiąc poczuć się zniesmaczone.

Co do wadliwych sztuk, to chodziło mi w odniesieniu do nowej serii. Najczęstsze zarzuty nowych Bursonów to początkowo problemy kablem USB, potraktowanie instrukcji obsługi po macoszemu, braku oznaczenia kanałów lewy-prawy na tyle obudowy i tym, że nowe Conductory nie nadają się do czułych słuchawek. To, że kiedyś coś się komuś popsuło i opisał swój problem w Internecie jest normalne. Zazwyczaj jest tak, że to osoby niezadowolone ze swojego sprzętu opisują na forach swoje żale i problemy. Podejrzewam, że całościowo wadliwe sztuki stanowią promil całości sprzedanych egzemplarzy Bursona. Wystarczy podać nazwę dowolnego producenta audio i możemy się licytować kto znajdzie więcej tematów na temat wadliwych sztuk.

Trochę nie ta półka cenowa, przynajmniej jeśli chodzi o iFi. Plus rozmawiamy o konkretnej firmie, nie o ogóle rynku, więc symetryzm jest zbędny. 

No tu trochę odleciałem, zgadzam się z Panem. Z resztą mam wrażenie, że nowe Conductory zostały zjedzone przez nowego solista, który to nie posiada większości wad swojego większego brata, a w połączeniu z composerem jest bardziej uniwersalny i to on bardziej zasługuje na miano modelu flagowego.

Edited by melofil
7 minut temu, melofil napisał:

nowe Conductory nie nadają się do czułych słuchawek

Czemu tak uważasz?

7 minut temu, melofil napisał:

Najczęstsze zarzuty nowych Bursonów to początkowo problemy kablem USB

Według mnie to wszystkie kable usb typu C powinny mieć magnesy od góry i od dołu (tak jak kiedyś/nadal?) robi Apple

Uważam tak ja i niemal każdy kto posiadając nowego Conductora próbował podłączyć do niego czule/łatwe w wysterowaniu słuchawki. Na forach i recenzjach często o tym się wspomina. Mam finale sonorous vi. Po podłączeniu przez jacka i ustawieniu głośności na  poziomie 1 (skala jest od 1 do 99) słuchawki grają tak głośno, że można sobie uszkodzić słuch. Zmiana gainu nie pomaga. Muszę obniżyć pasek głośności w odtwarzaczu o 50% by dało się słuchać muzyki. O szumie nawet nie wspominam, bo jest bardzo wyraźny i na dłuższą metę nieznośny. Oczywiście sprawę można załatwić Ifi iematch. Wtedy jest cisza jak makiem zasiał i można normalnie słuchać i operować głośnością wedle uznania. Ale hej, mowa o sprzęcie wartym grube tysiące. Nie po to wydaję worek pieniędzy, żeby jeszcze dokupywać gadżet, by móc słuchać bez szumów. Co ciekawe nowy solist z czułymi słuchawkami radzi sobie znacznie lepiej.

34 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Wdług mnie to wszystkie kable usb typu C powinny mieć magnesy od góry i od dołu (tak jak kiedyś/nadal?) robi Apple

Fajne by było, ale na taki bajer to apple nie ma patentu?

• Like 1
4 godziny temu, melofil napisał:

Tu mnie Pan zainteresował. Chętnie dowiedziałbym się coś więcej na temat "upadku" AKG.

Wielokrotnie poruszałem ten temat. W skrócie:

• brak nowych modeli z przedziałów premium i wyżej
  • brak zainteresowania modelami dla entuzjastów (MySphere tworzone pod szyldem LB Acoustic)
  • problemy z QC (np. sławny padający prawy kanał w K812 PRO, rattling serii K7 od nowości itd.)
  • problemy z żywotnością materiałów eksploatacyjnych i ich dostępnością (np. pady do K550)
  • konsekwentne przerzucanie produkcji do Chin w celu oszczędności wraz z pogorszeniem jakości produktów (np. seria K2xx)
  • legendarne pękające pałąki (wiele modeli)
  • w zasadzie nieistniejący serwis w Polsce (symptomatycznie)
  • coraz częstsze EOLe bez następców

Sam osobiście posiadam dziś tylko 3 modele ich słuchawek:

• stare K1000 po gruntownych modyfikacjach
  • K240 MKII z 2009 roku po modyfikacjach
  • K271 MKII Made in China, ale także przygotowywane pod mocne modyfikacje

Nie widzę dla siebie żadnych innych modeli na dzień dzisiejszy poza powrotem do ich starszych konstrukcji, jak K270 czy K280. 

Sam prawie zamówiłem zwykłą wersję. Osoby, które pospieszyły się z zakupem mogły lekko mówiąc poczuć się zniesmaczone.

Lekko mówiąc. Ale cóż.

Na temat awaryjności oczywiście nie posiadam kompletu danych i raczej nikt nie pochwali się takowymi w formie jakkolwiek wiarygodnej, ale noise/hissing/channel problems/USB widać tu i tam na zagranicznych forach. Czy promil - nie są to urządzenia które kosztują tyle co koszyk bułek i nie są dostępne w specjalnie wielu sklepach, jeśli mówić o rynku krajowym. Również posiadałem CV2+ i on też miał swoje "dziwności" od czasu do czasu. Teraz kupiłem tercet SS V5i i też nie obyło się bez problemów oraz konieczności przekładania kości miejscami (zniekształcenia na prawym kanale jednej kości dual). Plus tą jedną kość otrzymałem zarysowaną i z czymś, co wygląda jak rdza lub śniedź. Wiem że jako konsument jestem śmieciem i nic nie znaczę, ale opisać także nie omieszkam, dokładając i swoją cegiełkę do wspomnianego promilu, choć z ryzykiem, że znów zostanę zaatakowany i zaczepiany, tak jak przy okazji tematu rewizji CV2+. 

Z resztą mam wrażenie, że nowe Conductory zostały zjedzone przez nowego solista

Niestety nie miałem sposobności aby móc to zweryfikować i zapewne nie będę miał. Pozostaje wierzyć więc na słowo. Jeśli tak to bardzo dobrze, bo poprzedni Soloist bardzo mi się podobał.

3 godziny temu, melofil napisał:

Oczywiście sprawę można załatwić Ifi iematch. Wtedy jest cisza jak makiem zasiał i można normalnie słuchać i operować głośnością wedle uznania.

Sam również opracowałem takie filtry po swojej stronie. Można nawet pójść o krok dalej i spróbować zrobić filtr specjalnie pod wersję BAL, ale na razie mam takową tylko w planach.

• Like 1
8 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Można nawet pójść o krok dalej i spróbować zrobić filtr specjalnie pod wersję BAL, ale na razie mam takową tylko w planach.

Posiadam już przez Pana wykonanego IEM-Guarda, i jestem z niego zadowolony. Jeśli planowany w niedalekiej przyszłości filtr na wzór ifi iematch będzie możliwy w wersji xlr, to można mnie wpisywać do "listy oczekujących". Chętnie bym coś takiego kupił.

@melofil Dziękuję za informację, dobrze wiedzieć że takie filtry byłyby komuś potrzebne. Do wyboru mam dwa podejścia:

• klasycznie, czyli w formie adaptera kablowego tak jak IEM-G,
  • w stylu HE-Adaptera od HiFiMANa, czyli obudowy którą można postawić obok urządzenia.

W tym drugim przypadku możliwe byłoby nawet zintegrowanie dwóch wyjść, tj. SE i BAL w formie filtrowanych osobno gniazd i z wymiennym okablowaniem, osobnym dla każdego wyjścia. Znacznie szybciej jednak byłoby opracować wersję pierwszą. 

Akurat w moim przypadku wystarczy wersja klasyczna. Nie ma potrzeby cudować z oddzielnym urządzeniem, choć ciekaw jestem jak by to całościowo wyglądało. Nie spieszy mi się. Ile będzie trzeba, to tyle zaczekam na jego wykonanie. Jak będzie taka możliwość to chętnie złożę zamówienie.

Jeśli zasada działania niebieskiej odmiany jest taka sama jak w przypadku IEM-Guard AL35i (wymagania co do minimalnej i zalecanej  impedancji wyjściowej źródła), to zdecydowałbym się na czerwony wariant - wydaje mi się, że do C3XR byłby bardziej odpowiedni. Aby już dłużej nie robić offtopu na wątku o Aune, jak projekt wyjdzie z fazy prototypu to proszę dać znać na priv, to ustalimy szczegóły z ceną i wysyłką. Ewentualnie jak pojawi się w ofercie sklepu - wtedy złożę zamówienie.