Jump to content
Palpatine

Fanklub Aune

Recommended Posts

Marka znana i ceniona głównie dzięki takim sprzętom jak X1S, T1, S6, S7. Z okazji nowych modeli S6 Pro i S7 Pro zakładam fanklub.

Na początek recenzja Aune S7Pro oraz porównanie S7 i S7 Pro

• Like 2
  • Upvote 1

Muszę przyznać, że S6 naprawdę dobrze zgrał się z Sennheiser HD650. Porównując z FX-Audio DAC-X7 słuchawki są znacznie żwawsze, scena mocno zyskała na szerokości. Jednocześnie jest mniej ciepło, co nie jest wadą. Jedynie syczące S w niektórych utworach jest dość słyszalne. Podłączenie USB i XLR

Miałem kiedyś coś podobnego, także nie jest to jednostkowy przypadek. Nie wiem jednak do końca co było problemem. Działo mi się to przy miękkim wyłączeniu i gdy podpięty był sygnał COAX z STX MK1. Więc albo duża podatność na szum elektroniczny w trybie soft power off, albo szły jakieś przebicia po COAX. Wyłączenie całkowite + z prądu i poodpinanie wszystkich kabli na jakiś czas pomogło. Odkąd wyłączam S6 przyciskiem, nie miałem też problemu z sygnałem COAX z STX. Profilaktycznie jednak używam tego z SC808, bo jest separowane galwanicznie.

U mnie nic nie pomagało. Wymieniono wyświetlacz na nowy. Teraz przy włączaniu wita mnie logo Aune, czego wcześniej nie było. Mam nadzieję, że to po prostu wadliwa seria starszych wyświetlaczy, a nowe są pozbawione tej wady.

Na przestrzeni czasu sporo osób szukało alternatywy dla E1, a raczej odpowiednika pośród słuchawek pełnowymiarowych. Seek no more:

pol_pl_Sluchawki-Edifier-H880-115_10.jpg

Edifier H880. Względem E1 (na tipsach NE770X):

• więcej niższego basu o bardziej kinowym charakterze
  • nieco bardziej oddalona, przestronniejsza średnica
  • delikatnie bardziej wygładzona góra
  • bardziej rozpasana scena i lepsza holografia
  • przynajmniej porównywalna, w wielu aspektach lepsza jakość dźwięku
  • porównywalne wymagania napędowe
  • idą nawet z integry z płyty (SupremeFX) na bardzo niskich poziomach głośności
  • odpinany kabel jednostronny
  • składana konstrukcja z matowionego plastiku, plastiku z powleczką symulującą metal, prawdziwych elementów metalowych
  • mimo braku regulacji kąta na osi pionowej, są bardzo wygodne (pełny swivel na osi poziomej + delikatny docisk ale bez konsekwencji w spadaniu z głowy)

Cena: 550 zł.

Że na te słuchawki nikt nie zwrócił do tej pory uwagi jestem szczerze zdumiony. Ale porównując E1 bezpośrednio z H880, naprawdę ilość analogii jest spora, a przejście z jednego modelu na drugi jest wyjątkowo płynne.

Od razu zapowiadam - będzie recenzja, rekomendacja, a także pełne porównanie z E1 w treści oraz w punktach (jako że cały czas posiadam swój egzemplarz i mam go nawet na wyjeździe często pod ręką).

• Like 3
  • Thanks 2

U mnie po włączeniu Aune S6 (połączenie USB z komputerem) monitor nie wyłącza się po ustawionym w panelu sterowania czasie. Win 10 x64, sterowniki 4.13, ale na tych z Windows update jest to samo. Jak tam u Was?

Nigdy nie miałem u siebie takich problemów ze swoją S6, gdy ją posiadałem, a chodziła bardzo często cały dzień (dosłownie). 

6 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

monitor nie wyłącza się po ustawionym w panelu sterowania czasie

Ja mam identyczną sytuację z Aune x1s, też mnie to denerwowało, zmiany sterowników nic nie dawały więc dałem spokój i monitor cały czas "świeci".

12 minut temu, Nukari napisał:

Ja mam identyczną sytuację z Aune x1s, też mnie to denerwowało, zmiany sterowników nic nie dawały więc dałem spokój i monitor cały czas "świeci".

U mnie jest podłączone pod złącze eSATA / USB 2.0 combo w stacji dokującej DELL E-Port Plus Advanced. Laptop Dell E5450. A jak u Ciebie?

Nie byłbym sobą ,gdybym tam nie zajrzał . Pytanie jednak , gdzie jest kostka dac ? 

6E8A2C3E-9A13-464D-B873-07E86AABC41E.jpeg

No może dostałeś speszyl edyszyn bez DACa :D w poprzedniej wersji był tu

DAC_Filtre-3.jpg

siedzi pod tym czymś czarnym ? Ciekawe tylko ,czy rzeczywiście ta 9038 tam jest ...

Jak masz an myśli Mornsuna to zdecydowanie nie, bo to przetwornica napięciowa, DAC powinien być odeseparowany na PCB od takich układów. Trzebaby poczekać na recenzję na Qobuz'ie, oni tam robią szczegółową analizę PCB zawsze. No ale gra to chociaż czy tylko czarne tło słychać :D

Ej no gra , ale już teraz zgłupiałem . Przecież tam nie ma kostki dac 🤭

@Jakub Łopatko co o tym sądzisz ? 

@Noah Niestety nie jest mi znana konstrukcja tych urządzeń w nowych rewizjach, nigdy żadnego sprzętu tego producenta nie rozbierałem samodzielnie z racji niechęci do naruszenia plomb gwarancyjnych. 

Posted (edited)

Stawiam na spód, ze względu chociażby na konstrukcję X8s z możliwością montażu OPA od spodu urządzenia. @Noah teraz już nie masz wyjścia, musisz wyciągnąć całość celem zaspokojenia ciekawości i jako Twój wkład w rozbudowę wiedzy użytkowników forum :D

Edited by decees

Ale chyba kostka dac jest zawsze widoczna ? W poprzedniej wersji tak było a teraz nie widzę kompletnie nic . No ale coś tam gra . 

Nic a nic 

2E7D9928-150A-4121-8C54-BE93690C35B3.jpeg

• Like 1

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Bez dac'a na pewno by nie grało więc możesz być spokojny ;)

Może grać na jakim zintegrowanym prawda ? Tam musi być kość 9038q2m , jak jej nigdzie nie widzę 

Mówię Ci, wyciągaj całą płytkę z obudowy i zerkaj pod spód :)

Na jakim zintegrowanym? Nie ma czegoś takiego. Kostka DAC musi być taka albo inna.

Na 100% jest tam to co napisali na pudełku ;)