Jump to content

Recommended Posts

32 minuty temu, Maciej_D napisał:

Bernie a znasz jakąś dobrą alternatywę dla tych 2.1 od microlab ?.

Logitech całkiem nieźle głośniki w swoje zestawy, może warto tam czegoś z subem szukać.

4 minuty temu, bachankas napisał:

Logitech całkiem nieźle głośniki w swoje zestawy, może warto tam czegoś z subem szukać.

Dzięki wielkie a który polecisz z logitech ?.

Sam Logitechów nie znam, tylko opinie czytałem - Logitech pakuje względnie niezłe głośniki, ale wzmacniacz bardzo kiepski. Tutaj raczej mało osób ma doświadczenie z zestawami 2.1 i 5.1, więc musisz sam gdzie podjąć ryzyko.

I jeszcze jedno pytanie. Co to za złącze RCA i na głośnikach Edifer jak dobrze ustawić Treble i Bass ?.

RCA_Connector_(photo).jpg

Złącze RCA [Wikipedia]

47 minut temu, Maciej_D napisał:

jak dobrze ustawić Treble i Bass ?

To jest kwestia indywidualna, zależna od osobistych preferencji. Ustawiasz tak, żeby Tobie odpowiadało.

Jak ma wyjście Jack 3.5 mm (a zapewne ma), to nabywasz kabel RCA-Jack. Nawet nie wiem, czy będzie to konieczne, bo takie rzeczy powinny być dołączone do tego typu sprzętu.

Dzięki za pomoc. Chyba wezmę te za niecałe 500 zł. Dobrze że mam blisko x-kom. A co to znaczy że te głośniki są studyjne ?.

W czystej teorii określenie "studyjny" sugeruje, że to sprzęt maksymalnie neutralny, bez podbić basu czy góry, mający wyłapać niedoskonałości nagrania - jak pracujesz w studio, to skupiasz się na tym.
W praktyce różnie to bywa, bo może producent pisać, że studyjne, a brzmienie nie musi być suche i sterylne.

To znaczy że te nie są głównie pod komputer ?. To muszę zapytać w x-kom czy mogę wyprubować.

To znaczy, że opisem nie masz co się sugerować, bo opis może wszystko zawrzeć. Odsłuch musi zweryfikować :)

Edited by bachankas

Guest MichalW

Chcesz Bluetooth R1700BT, bez BT R1600

Większe to całe biurko zajmą. Nie da rady większych cóż.

20181229_185754.jpg

Tam duże nie wejdą ani na podstawkę ani na blat 20 pare cm tak ale nie 30 w głębokości ;/

Dzięki fajne sa taki bajer z tymi kolorami :). No nie ale np. R2730DB już spore tak jak Microlab Solo 

Tak. Dlatego jeśli jest ekstremalny problem z miejscem i "muszą" być głośniki, to często najrozsądniej jest brać Creative T20, albo rozważyć wygodne słuchawki. 

Sam widzisz że nawet na blacie max 25-30 cm jak bym chciał szaleć to zobacz te Edifier 5.1 S760D :D

Jak spojrzałem na te zdjęcie to też pomyślałem o Creative T20. Kiedyś je miałem przez kilka lat i to są naprawdę fajne kolumienki z bardzo fajną średnicą jak na komputerowe głośniki, gładką i całkiem szczegółową górą oraz niezłym basem (szczególnie zważywszy na ich rozmiar).

Ewentualnie jak chcesz pokombinować to szukaj starszych kolumn pasywnych i do tego mały, chiński wzmacniacz np. jakieś TPA3116. Dlaczego akurat stare kolumny? Sam szukałem czegoś o ograniczonej głębokości i większość kolumn jest dość głęboka, a zarazem niezbyt szeroka i wysoka. Wśród starszych konstrukcji można znaleźć masę konstrukcji, które są wysokie/szerokie, a zarazem płytkie. Przykładowo moje SABA Ultra HiFi Box 31 mają tylko 14 cm głębokości przy 33 cm wysokości i 22 cm szerokości. Dodatkowo są to kolumny zamknięte, więc są mniej wybredne w kwestii ustawienia. Z tamtych lat poza SABA jest cała seria Grundig Box i Compact Box, Isophon, Braun, Visonik itd. Bez problemu można znaleźć kolumny o nietypowych jak na dzisiejsze czasy wymiarach, często w dobrych cenach, a brzmienie potrafi zaskoczyć.

Na takie biurko nic większego niż T20. Nawet jak bass reflex będzie z przodu i w teorii będzie można je bliżej ściany ustawić, to nie będzie to brzmieć dobrze. Im większy głośnik, tym więcej miejsca potrzebuje wokół siebie, żeby dźwięk się dobrze rozchodził.
Szczerze to jest szansa, że w tym budżecie kupisz na rynku wtórnym zestaw słuchawki + źródło o lepszej jakości dźwięku. Więc jeżeli chodzi o odsłuchy przy komputerze, to warto rozważyć alternatywę.