Jump to content

Recommended Posts

Witam poszukuję głośników do komputera sam nie wiem czy jest sens kupować w tym zakresie cenowym 5.1. Myślałem nad dobrymi głośnikami 2.1

Głośniki mają być do komputera do słuchania muzyki do grania. Nie wiem jakie mają być ustawienia nie znam się.

Guest MichalW

Potrzebujesz BT Edifier R1700BT. nie potrzebujesz R1600.

Ja za poradą zakupiłem R1700BT, przyjadą to zobaczymy co w trawie piszczy.

@Maciej_D Właśnie przyjechały, a w sumie pojechałem do sklepu, zajęło im to może 1 dzień? Teoretycznie miały być na jutro, a są na dziś. Kupiłem w x-komie, myślałem nad morelami, jednak z doświadczenia wiem, że nie zawsze im idzie szybko przysyłać kupione rzeczy, a na x-komie jak kupowałem, to było zawsze na czas. Wydaje mi się, że warto zaufać kolegom i skusić się na te Edifiery. Mimo chińskiej produkcji, widać, że to ta dobra chińska produkcja, prezentują się bardzo dobrze i elegancko, swoje ważą, co prawda mało jak na takie głośniczki, ale czuć, że to nie plastikowe głośniczki z bazaru, tylko sprzęt, który można podpiąć pod trochę wyższą klasę, względem przeciętniaków, które chcą udawać, że są lepsze niż na prawdę są. To takie moje pierwsze odczucia.

@wojtczakowy7 @Bernie @daviox A Wam dziękuję za pomoc, bo jak na razie głośniki po Mojo sprawują się należycie. Zobaczymy jak się wygrzeją :D

W sumie jak na 20 min obcowania z nimi, podobają mi się

A poniżej zdjęcie jak to wygląda. Wydaje mi się, że odpowiednio są ustawione? Jak sądzicie? Tak jak radziliście w stronę słuchacza.

dobre.jpg

• Like 2

Miło mi, że mogłem jakkolwiek doradzić. :)

Jeśli nie jesteś pewien, czy są one dobrze ustawione - pokombinuj. ;) To chyba najlepsza metoda na rozwianie wątpliwości.

Z tym u mnie jest problem z kombinowaniem :). 2 sprawa jaką macie dzwiękowa kartę ja mam typową od płyty głównej.

@Nehero podłączył te Edifiery pod Chord Mojo, o czym nawet wspomniał wyżej. ;)

1 godzinę temu, Nehero napisał:

głośniki po Mojo sprawują się należycie.

Tutaj masz link do wątku, gdzie toczyła się dyskusja odnośnie wyboru głośników, może Ci się przyda: 

@Nehero najważniejsze, że Ci pasują. :)

4 godziny temu, Nehero napisał:

Mimo chińskiej produkcji, widać, że to ta dobra chińska produkcja, prezentują się bardzo dobrze i elegancko, swoje ważą, co prawda mało jak na takie głośniczki, ale czuć, że to nie plastikowe głośniczki z bazaru, tylko sprzęt, który można podpiąć pod trochę wyższą klasę, względem przeciętniaków, które chcą udawać, że są lepsze niż na prawdę są. To takie moje pierwsze odczucia.

To potwierdza moje odczucia, że sprawiają dobre wrażenie już przy pierwszym kontakcie. Nie ma wrażenia "plastikowości" zarówno pod względem wykonania jak i brzmienia, tylko od razu widać kawałek porządnie wykonanego sprzętu.

Ustawienie chyba optymalne, ja mam trochę mniej obrócone w stronę słuchacza. Za dużego pola manewru nie ma, chociaż myślałem że można jeszcze pewnie kombinować z podnoszeniem głośników na półkę, jakieś podstawki. Gdyby tak z tyłu za laptopem była półeczka nisko nad biurkiem to byłoby więcej miejsca na biurku. Nie za wysoko, bo one mają te "ukośne satelity, dzięki którym dźwięk jest kierowany w stronę użytkownika" jak podaje Edifier na swojej stronie.

2 godziny temu, Maciej_D napisał:

2 sprawa jaką macie dzwiękowa kartę ja mam typową od płyty głównej

Jak wyżej widać koledze pasuje z Mojo. Ja mam DF Red do R1700BT. Kolega @wojtczakowy7natomiast zdaje się paruje z DF Black swoje R1600TIII (jeżeli niepotrzebny bluetooth to tańsza opcja).

@Maciej_D No cóż podobają mi się te głośniki. 

Co do basu to najlepiej słychać różnice na utworze Robots in Motion - Philter, gdzie na słuchawkach Nightowl bas słychać nie jako puknięcie, lecz puknięcie z zejściem basu coraz niżej, wibrowanie, oczywiście wszystko płynnie, a na Edifierach jest po prostu puknięcie i nic więcej, nie rozkręcałem jeszcze głośniej tych Edifierów,  w sumie to dosyć cicho słuchałem, więc możliwe, że wtedy coś w basie się zmieni, jeśli potencjometr się rozkręci bardziej. Jednak ten utwór idealnie mi pokazał różnice basu, bo jest on dość zróżnicowany w tym utworze i są tam konkretne puknięcia jak i wibrowanie przez jakiś czas, raz ciszej raz głośniej, czego cicho słuchając na Edifierach nie usłyszymy tej różnorodności, lecz mówię, że nie słuchałem głośniej jeszcze, a może trzeba dać trochę więcej do pieca i zagrają mocniej i niżej na basie. Ale na takie testy jeszcze przyjdzie czas, jak domowników nie będzie w domu.

Jednak taka elektronika nowoczesna jakby to ująć, to nie ma się do czego przyczepić.

Stary ja potrzebuję do muzyki do filmów do grania tak po prostu. Ja nie mam wzmacniacza ja się nie bawię w takie rzeczy..

To zwyczajnie bierz coś od edifiera patrząc na wymiary i podłączenie. Tak po prostu to się wybiera z polecanych, a nie zawraca ludziom głowę. Kolega się produkuje i jeszcze pretensje...

• Like 1

Ja nie mam żadnych pretensji tylko pytam. A zawracać ludziom będę głowę bo nie zmieniam głośników od lat.

Guest MichalW

W tej cenie Edifiery R1600/1700, można jeszcze Microlab Solo 7c ale one są dużo większe i nie wiem czy na biurko by pasowały. 

Właśnie mi się spodobały te microlab ale ona strasznie duże. Mam pytanie te wyjście audio RCA co to jest ?.

Guest MichalW

Zwykle złącze audio, podwójne osobno lewy i prawy kanał, kablem 2 RCA - Jack 3.5 można podłączyć do Integry. Kable powinny być w zestawie. Inaczej jest nazywane cinch a poczytać można o nin chociażby w Wikipedii 

To są wejścia, nie wyjścia. ;) W 7c masz dwie pary gniazd: PC i AUX. Masz dwa wejścia, więc możesz podłączyć dwa różne urządzenia pod głośniki i przełączać się między nimi.

23 godziny temu, Maciej_D napisał:

Stary ja potrzebuję do muzyki do filmów do grania tak po prostu. Ja nie mam wzmacniacza ja się nie bawię w takie rzeczy..

Ale w jakie rzeczy? Bo nie rozumiem trochę Twojej wypowiedzi, czego ona dotyczy. Mowa była o Edifierach, więc skąd tutaj wtrącenie o wzmacniaczach?