Jump to content
Sign in to follow this  
Rafq

Słuchawki tylko do gier max 700zł ,posiadam HD599 i Xonar st

Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam słuchawki Sennheiser hd 599 od ponad roku ,oraz kartę Asus xonar essence st , szukam słuchawek tylko i wyłącznie pod gry FPS, bardzo mi zależy na jak najlepszy pozycjonowaniu. 

Gra mi się w hd599 bardzo dobrze wybuchy oraz strzały brzmią w nich bardzo dobrze dźwięk ma sporą dynamikę i bas jest potężny  , ale mam wrażenie że za słabo pozycjonują zarówno horyzontalnie jak i wertykalnie , wydaje mi się że na pierwszy planie cały czas słychać tylko strzały a wszystko pozostałe jest lekko cofnięte przez co trochę wygłuszone , niby słychać kroki przeciwników ale cały czas mam wrażenie że mogło by być lepiej, w innych słuchawkach.

Pasmo  12-38500 Hz ,może hd599 mają za duże pasmo pod gry przez co słychać zbyt wiele niepotrzebnych dźwięków?.

Wstępnie zastanawiałem się nad:

Sennheiser game one , kiedyś miałem je na uszach z tego co pamiętam dźwięk był bardzo zbity , basu było mało w porównaniu do hd599 , ale może właśnie o to chodzi ?.

AKG 550 mk3

Hyperx Cloud Alhpa 

Pozdrawiam.

Trochę dziwne bo nie raz można spotkać opinie ze te senki są stawiane jako trio z ATH AD700X czy AKG K701. 

Cytat

Trochę dziwne bo nie raz można spotkać opinie ze te senki są stawiane jako trio z ATH AD700X czy AKG K701. 

Jeśli chodzi o muzykę to pewnie jest tak jak pan pisze.

Jeśli chodzi o gry to chyba jest coś w tym że słuchawki te dla graczy mają praktycznie zawsze maksymalne pasmo do 30000 hz  ?.

Po prostu nie chcę na darmo wydawać pieniędzy po to by mieć dźwięk gorszy albo porównywalny do tych z hd 599.

Edited by Rafq

@FreeQ Zależy od gustu, od toru, a głównie gustu, lecz nie przeczę, że tak też może być.

13 minut temu, Rafq napisał:

Jeśli chodzi o gry to chyba jest coś w tym że słuchawki te dla graczy mają praktycznie zawsze maksymalne pasmo do 30000 hz  ?.

Pasmem bym się nie przejmował i nawet na to nie patrzył, bo ten parametr nic o słuchawkach realnie nie mówi.

Guest MichalW

Człowiek słyszy umownie 20-20.000Hz, a słuch pogarsza się z wiekiem. To, że producent chwali się ponad 30 kHz nie ma żadnego znaczenia. Sony podaje dla przykładu dla MDR 1A od 3 Hz do 100 kHz. 

Mi chodziło o to że do GIER(szczególnie competitive) jest to bardzo często polecane trio, co do muzyki to wiadomo że kwestia gustu :) . Co do gier częściej chwalone od HyperX jest ISK HD9999 czy AKG K240 studio w tym przedziale cenowym. 

Ostatnia sprawa to same gry w które grasz. Może po prostu silnik dźwiękowy kuleje? W jakie gry grasz? 

I hmmm... w tych senkach dużo basu? Nie słyszałem ich, ale nie są to słuchawki grające dość równo czy też nawet po jasnej stronie? Może w karcie Asusa masz nastawione jakieś presety? 

Bas w grach to efekty czyli wybuchy itp. Natomiast świsty kul, kroki stóp to właśnie chyba bardziej górne rejestry :)

@Rafq Przed jakimkolwiek wydaniem pieniędzy polecam spróbować z ustawieniami dźwięku. Producent karty pewnie dołączył płytkę ze sterownikami i programem do zabawy w ustawienia. Można tam zmienić barwę dźwięku i dodać różne efekty, typu: poszerzone stereo, podbicie basu, echo. Jeśli słuchawkom brakuje niewiele do oczekiwań, to takie ustawienia mogą trochę pomóc.

Na ile trzeba coś zmienić i jaki efekt dadzą takie programy - to trzeba sprawdzić samemu. Można zrobić to za darmo i w parę minut.