Jump to content

ATH-ANC700BT

zubek59
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Zrobiłem sobie prezent na Święta: słuchawki ATH-ANC700BT.  Słucham tylko przez bluetooth. No i niestety te słuchawki łącząc się z laptopem grają bardzo cicho. Na poziomie 40% tego co po kablu. Odesłałem słuchawki, jednak w sklepie stwierdzili, że słuchawki grają bardzo głośno. Niestety sprzedawca nie wie co jest przyczyną tego, że grają tak cicho. Dodam, że mam też tanie słuchawki JBL, które grają dużo głośniej.

Czy zakup odbiornika bluetooth na usb rozwiąże problem? 

Oczywiście w ustawieniach głośności wszystko na maxa.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Sterowałeś głośnością słuchawek? Słuchawki mają panel dotykowy.

Z recenzji 

"Sekret o którym wspomniałem to panel dotykowy. 700-tki mają na sobie kompletnie nieopisaną tarczę obsługującą manipulowanie głośnością oraz przycisk wielofunkcyjny. Jak nie trudno się domyślić, są to górna i dolna część lewej muszli, zaś przyciskiem będzie… logo producenta. Choć nie jest to opisane i dowiedzieć się możemy o ich istnieniu przypadkiem lub po lekturze instrukcji obsługi,"

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audio-technica-ath-anc700bt/

• Like 1

2 godziny temu, Bernie napisał:

Sterowałeś głośnością słuchawek? Słuchawki mają panel dotykowy.

Z recenzji 

"Sekret o którym wspomniałem to panel dotykowy. 700-tki mają na sobie kompletnie nieopisaną tarczę obsługującą manipulowanie głośnością oraz przycisk wielofunkcyjny. Jak nie trudno się domyślić, są to górna i dolna część lewej muszli, zaś przyciskiem będzie… logo producenta. Choć nie jest to opisane i dowiedzieć się możemy o ich istnieniu przypadkiem lub po lekturze instrukcji obsługi,"

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audio-technica-ath-anc700bt/

Oczywiście, że sterowałem głośnością na słuchawkach. 

Na innych urządzeniach (smartfon, odtwarzacz) jest też tak samo?

Być może funkcja głośności nie działa ze wszystkimi urządzeniami. Jest wzmianka o tym w instrukcji.

"The volume control of some devices may not work well with the product"

https://www.audio-technica.com/cms/resource_library/literature/c9cf7d423d0b299b/ath_anc700bt_um_132313670_v1_en_web_170226.pdf

6 minut temu, Bernie napisał:

Na innych urządzeniach (smartfon, odtwarzacz) jest też tak samo?

Być może funkcja głośności nie działa ze wszystkimi urządzeniami. Jest wzmianka o tym w instrukcji.

"The volume control of some devices may not work well with the product"

https://www.audio-technica.com/cms/resource_library/literature/c9cf7d423d0b299b/ath_anc700bt_um_132313670_v1_en_web_170226.pdf

Funkcja głośności działa. Jak zgłaśniam na słuchawce to ukazuje się informacja na laptopie, że głośność wzrasta. Na smartfonach jest jeszcze ciszej. 

48 minut temu, zubek59 napisał:

Tak, ze słuchawkami Sony był ten sam problem. Też grały ciszej niż te JBL. 

No to już naprawdę dziwna sprawa, bo te Sony na pewno cicho nie grają (jak dla mnie), także w porównaniu do tanich słuchawek JBL.

Kwestia czy to są tylko Twoje odczucia (kwestia słuchu, spytałbym jeszcze kogoś innego, skoro w sklepie też stwierdzili, że grają głośno). I czy porównujesz głośność bluetooth na komputerze po kablu ustawioną na maxa.

39 minut temu, Bernie napisał:

No to już naprawdę dziwna sprawa, bo te Sony na pewno cicho nie grają (jak dla mnie), także w porównaniu do tanich słuchawek JBL.

Kwestia czy to są tylko Twoje odczucia (kwestia słuchu, spytałbym jeszcze kogoś innego, skoro w sklepie też stwierdzili, że grają głośno). I czy porównujesz głośność bluetooth na komputerze po kablu ustawioną na maxa.

Z pewnością po części jest to kwestia słuchu - ja zawsze lubiłem głośno słuchać. Po bluetooth te Audio Technica grają o 60 % ciszej niż po kablu. Nie wiem, może tak powinno być.