Jump to content

Słuchawki nauszne przewodowe do 200 zł

MMXV13
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Po przejrzeniu niektórych tematów na tym forum z przykrością stwierdziłem, że jestem kompletnym laikiem w sprawach muzyki, więc czym prędzej założyłem konto, by to zmienić. Zmiany zamierzam zacząć od sprzętu.

Co do konkretów. Na start poszukuję słuchawek nausznych do 200 zł.
Na obecną chwilę moimi źródłami dźwięku będą laptop i telefon  i to one raczej pozostaną docelowymi źródłami dla tych słuchawek.
Słucham przede wszystkim metalu, a może raczej jakość przede wszystkim tego gatunku będzie mi najbardziej potrzebna. Oprócz tego słucham także muzyki klasycznej, czasami rapu oraz typowych radiowych kawałków.
Do tej pory moimi jedynymi w miarę poważnymi słuchawkami były Panasonic Ergofit RP-HJE125E-K, których to mam obecnie drugą parę.
Chodząc po sklepach stacjonarnych testowałem Sony MDR-XB550AP oraz JBL Tune 500. Przy pierwszych miałem wątpliwości, bo o ile bas przyjemnie kusił, o tyle górne dźwięki nie były zbyt wyraziste (oczywiście może być to tylko kwestia przyzwyczajenia, ponieważ Ergofity wolą trochę wyższe dźwięki). Drugie słuchawki były wykonane równie przyzwoicie co pierwsze, nie miały takich problemów z górnymi dźwiękami, jednak dźwiękowo nie wyróżniały się niczym specjalnym.

Jakość muzyki jest na pierwszym miejscu. Gdy ten warunek zostanie spełniony nie obraziłbym się, gdyby takie słuchawki miały od razu mikrofon do rozmów telefonicznych. Mam nadzieję, że to nie żadna herezja. Tak czy siak, będę wdzięczny za wszelką pomoc, ponieważ chciałbym być na tym forum w miarę częstym bywalcem, a słuchawki na pewno będą dobrą motywacją do zapoznawania się ze światem muzyki.

Edited by MMXV13
Poprawa interpunkcji i stylistyki

Witam,

Wydaje mi się, że w zakresie odpowiedzi na zawarty w temacie problem wyboru sprzętu, pomocna może okazać się lektura Polecanych oraz innych artykułów znajdujących się na blogu. Bezpośrednie linki są również zawarte w temacie przyklejonym w ramach listy tematów tego działu. Warto poczytać zwłaszcza o Marley Positive Vibration 2 Wireless.

Pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedź. Przed napisaniem postu oczywiście przejrzałem dział i tematy związane z pomocą, FAQ, itd. więc te materiały są mi znane. Niewątpliwie pomogły mi zawęzić obszar moich poszukiwań, jednak nie rozwiązały wszystkich dylematów. Docelowo poszukuję dwóch par słuchawek, które by się wzajemnie uzupełniały, a wymienione artykuły pozwalają mi jedynie na w miarę samodzielny wybór jednej z tych dwóch par. Post napisałem licząc, że może ktoś kiedyś stał przed podobnym dylematem i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem. Być może popełniłem też błąd, że od razu nie zapytałem o takie dwie pary w jednym poście.

Proszę uprzejmie. W poście zaznaczył Pan tylko jedną parę słuchawek jako swój cel poszukiwań, a przynajmniej tylko jednej sam się osobiście doszukałem. Nie jest mi wiadome jaka miałaby to być druga para i na jakiej zasadzie się uzupełniać, a także w jakiej kwocie. Podsunąłem przy tym konkretnie jeden model w swoim poście, obszernie opisany na blogu, a co jest niczym innym jak moją opinią, perspektywą i doświadczeniem wykreowanym podczas odsłuchów. Przy tak boleśnie małym budżecie raczej skupiłbym się na jednej lepszej parze niż dwóch słabszych, zakładając, że kwota 200 zł miałaby być przeznaczona właśnie na obie pary.