Jump to content

AKG M220 PRO z Massdrop - jak wygląda procedura zamawiania?

Dominik15
 Share

Recommended Posts

@LoCzekk A mógłbyś jeszcze mi powiedzieć czy te M220 Pro są bardziej opłacalne od K240? Czy są one warte czekania aż do początku stycznia, bo bardziej wolałbym jakby były przed świętami. Jakie są pomiędzy nimi różnice? Spotkałem się z wieloma porównaniami mówiącymi, że są to takie drugie K240.

Godzinę temu, Dominik15 napisał:

czy te M220 Pro są bardziej opłacalne od K240?

K240 MKII jest lepiej wyposażona, są jeszcze welurowe poduszki. W M220 PRO trzeba ewentualnie dokupić.

Godzinę temu, Dominik15 napisał:

Jakie są pomiędzy nimi różnice? Spotkałem się z wieloma porównaniami mówiącymi, że są to takie drugie K240.

Wszystko opisane i porównane:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/

https://www.audiofanatyk.pl/akg-k240-mkii/

Mam M220 Pro, wersję massdropową, opłaca się je nieraz kupić jako nowe lub z drugiej ręki za ok.200 -250 zł. Za 300-400 to już przesada skoro na massdropie są za 49.99$.

Z czym mają grać? Przyda im się jakiś amp.

Edited by Bernie
  • Like 1

To znaczy? Przecież w recenzji są bezpośrednie porównania: "Po prostu normalny dobry bas z naciskiem na środek i zdrowym jeszcze naddatkiem, który generalnie nie różni się całościowo od tego, który mogłem usłyszeć w K240 MKII" itd. Co do brzmienia nie będą się zasadniczo różnić, może w niuansach i w zależności od założonych padów.

Sam nie porównywałem bezpośrednio. Nabyłem M220 PRO.

K240 MKII wychodzą zresztą teraz dość tanio, niecałe 300 zł, więc jeśli chcesz od razu drugą parę padów, welurowe są w komplecie.

Edited by Bernie

Trochę się wtrącę, bo sam dokonałem tego zakupu ostatnio. Generalnie dostawa trwała o dziwo 7 dni od daty wysyłki, czyli dosyć szybko. Na szczęście udało mi się uniknąć dodatkowych opłat i za całość zapłaciłem 220 zł. Zrobiłem porównanie 1:1 do akg K240 Studio mkI. Główną różnicą były dla mnie wysokie tony - na plus dla m220. Przedwczoraj zakupiłem do zestawu dragonfly black i jestem niesamowicie zadowolony z tego zestawu biorąc pod uwagę, że za całość zapłaciłem zaledwie 440 zł.

19 minut temu, Dominik15 napisał:

@Bernie @LoCzekk Co sądzicie o tym ogłoszeniu: https://www.olx.pl/oferta/akg-m220-pro-k240-mkii-sluchawki-CID99-IDxRtFz.html#914d39985a . Byłoby mi to na rękę, gdyż wtedy miałbym je przed świętami. 

Oferta wydaje się być naprawdę bardzo fajna - unikasz ryzyka dodatkowych opłat i sporo zyskujesz na czasie.

• Like 1

3 godziny temu, Dominik15 napisał:

@Bernie @LoCzekk Co sądzicie o tym ogłoszeniu: https://www.olx.pl/oferta/akg-m220-pro-k240-mkii-sluchawki-CID99-IDxRtFz.html#914d39985a . Byłoby mi to na rękę, gdyż wtedy miałbym je przed świętami. 

Oferta cenowo ok. Na razie nie ma więcej zdjęć, żeby lepiej ocenić. Może jeszcze wstawi. A jak nie to trzeba męczyć o zdjęcia.Trzeba pamiętać, że to OLX, więc to już kwestia dogadania się ze sprzedającym albo odbiór osobisty. Jeśli zależy Ci na czasie i nie chcesz czekać. I nie zależy Ci na dodatkowych poduszkach i gwarancji w Polsce przy K240, to masz je taniej.

Po opisie przepisanym z Audiofanatyka można sądzić, że ktoś czyta AF. Widać, że sprzedaje jeszcze inne prywatne rzeczy, więc raczej nie handlarz. Musisz mieć nadzieję, że ktoś nie oszuka Cię przed świętami na głupie 190 zł.

A co do bezpośredniego porównania to masz właśnie od kolegi wyżej.

Ja bym brał te M220 PRO, bo cena jest naprawdę dobra i tyle byś zapłacił kupując z Massdropa przy dobrym przewalutowaniu, ale czas oczekiwania byłby znacznie dłuższy i doszłoby ryzyko dodatkowych opłat. Gość, który je sprzedaje ma konto na olx od ładnych kilku lat, sprzedaje sporo rzeczy i moim zdaniem jest wiarygodny.

W dniu 17.12.2018 o 19:01, Bernie napisał:

Po opisie przepisanym z Audiofanatyka można sądzić, że ktoś czyta AF. Widać, że sprzedaje jeszcze inne prywatne rzeczy, więc raczej nie handlarz

Z moich obserwacji wynika, że nie ma to znaczenia. Oni nie czytają z reguły moich recenzji, tylko po prostu kopiują wprost dane techniczne i ew. dają na koniec linka, gdy ocena jest pozytywna. Potrafią kopiować zalety i wady nawet wtedy, gdy piszę w nich o tym, że słuchawki które sprzedają są często grzebane i spekulowane cenowo (oczywiście usuwają te konkretne minusy). Także ten...

Widziałem też już handlarzy udających userów i od jednego nawet kupowałem kiedyś sprzęt :).

• Like 1

23 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Widziałem też już handlarzy udających userów i od jednego nawet kupowałem kiedyś sprzęt :).

Warto wiedzieć.

Czasem też przychodzi na forum ktoś i zakłada wątek, żeby podbić zareklamować swoją ofertę.

Ale jeśli nawet handlarz, to tutaj zysku nie ma. Nie ma przebicia, bo zakup i sprowadzenie tych słuchawek nie wychodzi taniej. Przy tej wartości można mieć nadzieję, że nie będzie się komuś chciało specjalnie bawić. Zwłaszcza wystawiając jedną sztukę.

Oferty z OLX już nie ma, więc pewnie ktoś kupił te M220. 

To raczej tutaj jest oferta M220 z dużym przebiciem i pewnie od handlarza, chociaż sprzedaje jako osoba prywatna "Legendarne słuchawki AKG, niedostępne w sprzedaży w Polsce." https://www.olx.pl/oferta/legendarne-sluchawki-akg-m220-pro-CID99-IDxU70d.html#d5478c3151 Nie wiedziałem, że M220 PRO są już legendarne. :) My tu tak sobie piszemy i polecamy te M220, bo chyba tylko na FAF są bardziej popularne dzięki recenzji, a tu zyskują na legendarności. 

Edited by Bernie
  • Like 1

Tak, oni tutaj raczej nie przychodzą, choć takich prób wykluczyć nie można. Istnieje niemniej spore ryzyko, że doświadczeni userzy, jak chociażby Ty, bardzo szybko sprowadzą takie naganianie na konkretne, wyspekulowane oferty do parteru. Bardzo szybko dają się też dzięki temu sprowokować i wpadają w agresję. 

Zauważyłem. 

Akurat tutaj przebicia aż tak dużego nie ma. Sam kupowałem BLACK za 250 zł niedawno, a widziałem żółte oferty za 300 na starszy PRO wariant (biały). Za 350 zł jeszcze na upartego można je kupić, jeśli tylko grają równo i nic im nie dolega. Słuchawki polecamy bo mamy, wiemy jaki mają potencjał, jak daleko/blisko leżą od umownej referencji. Też nie sądziłem, że są legendarne - dla mnie to wciąż po prostu solidna klasa mid-fi i poziom np. takich K240 Monitor. 

Obecną parę trzymam u siebie i nie sprzedaję z powodu takiego, że często jest to u mnie sprzęt "defaultowy" podczas codziennego, niezobowiązującego słuchania, ale przede wszystkim czuję, że ma w sobie jeszcze trochę kart do odkrycia i można wyciągnąć z nich pełnię potencjału np. padami albo kablem.

Ja kupowałem wcześniej za ok. 220, ale od kogoś też z forum. Oczywiście, że stosunek ceny do tego co oferują M220 jest dalej bardzo korzystny i są warte polecenia. W tej cenie. A nawet ponad tą cenę. Na opis jednak zwróciłem uwagę, bo nie miałem pojęcia, że mam jeszcze jedne legendarne słuchawki. ;)

Dokładnie, ale jak widać często te "legendarne opisy" też nie pomagają w sprzedaży, więc niepotrzebne.

Nawet niecałe 200, bo 199 jeśli nie liczyć przesyłki. :) Ale to już ciut używane. Taka mniej więcej cena wychodzi z massdropa.

Nie wiem, chyba trudno znaleźć. Może Focal Listen, ale w tej cenie używki. Zależy jak porównywać i co kto lubi. 

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Listeny już za 200 można wyrwać? Kurde, to ja chyba głęboko pod kamieniem siedzę... :lol:, ostatnim razem jak pamiętałem to one za 600 chodziły.

Nie, nowe to 499. Pisałem o używanych za 200. W tej cenie to M220 nowe bezkonkurencyjne.

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Pamiętam że dystrybutor mocno z nimi wojował na fejsie i w komentarzach pod recenzjami.

Tak, spadły z 1000 zł, ale nie tylko one, K550 też kiedyś startowały chyba od 1000 zł.

Dystrybutorowi nie podobała się krytyczna recenzja na ówczesnym zakupku (dzisiaj kropka). No i to było nieładne zachowanie z tymi komentarzami.

Edited by Bernie