Jump to content
Sign in to follow this  
Randomek

Trzy pary głośników - jaki DAC? / Aune X1S i rozdzielacz 3x mini jack?

Recommended Posts

Witam,

posiadam zestaw kolumn Edifier R2730DB, Genius SP-HF1250X na froncie i Microlab Solo 6c jako surround, podłączone do Audiotrak Maya U5, z których korzystam w trybie stereo.

Chciałbym zmienić MayaU5 na coś półkę wyżej zachowując na tą chwilę aktualne nagłośnienie i pojawia się pytanie na co. Interesuje mnie coś na USB, niekoniecznie wielokanałowego, ale umożliwiające uciągnięcie w akceptowalnej jakości wymienionych kolumn.

Chciałbym, aby osoby posiadające wiedzę większą, niż wyłącznie domysły wypowiedziały się co sądzą o Aune X1S i skorzystaniu z rozdzielaczy minijack - 3x minijack oraz minijack - 2x RCA, a konkretnie Vitalco JR181 i JR635. Jak duże straty może nieść za sobą takie połączenie? Dodam jeszcze, że te trzy zestawy kolumn podłączone są za pomocą dwóch kabli 7m i jednego 15m (minijack - 2xRCA Vitalco).

Ewentualnie proszę o propozycję jakiejś alternatywy dla Aune X1S, aczkolwiek z moich obserwacji wynika, że większa, niż 2x RCA ilość złącz jest w DACach spotykana dosyć rzadko.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Randomek

Guest Mayster

Sprzedaj to wszystko i albo kup 2 kolumny do stereo konkretne albo podobne pasywne + amplituner. Takie podłączanie to straszna rzeźba, na dodatek adaptery + kable tej długości i klasy... zmiana DACa w tym wypadku jest kompletnie bezsensowna.

3 godziny temu, Mayster napisał:

Sprzedaj to wszystko i albo kup 2 kolumny do stereo konkretne albo podobne pasywne + amplituner. Takie podłączanie to straszna rzeźba, na dodatek adaptery + kable tej długości i klasy... zmiana DACa w tym wypadku jest kompletnie bezsensowna.

tl;dr

Spoiler

Na tą chwilę te kolumny muszą zostać ze względu na meble, które kiedyś wymienię, ale nie w najbliższym czasie i obecnie nie mam miejsca, aby wstawić porządne kolumny podłogowe. Ponadto pomimo odsłuchu stereo rozstaw mam pod 5.1 i tak mi odpowiada (pokój 4,5 x 4,5m, kolumny na froncie metr od narożników, kolumny na tylnej ścianie 40cm od narożników). Jeśli kiedyś będę kupował amplituner i zmieniał kolumny z meblami, to na 5.1 właśnie. Dodam jeszcze, że w tym pokoju jest projektor.

Cóż, w pokoju obok posiadam jeszcze Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, więc kupię te przejściówki, spróbuję jak to zadziała z nim i wtedy podejmę decyzję co dalej.

Zdaję sobie jednak sprawę ze sztuki, jaką jest takie połączenie, więc ponawiam pytanie - co zamiast Aune X1S mógłbym zastosować chcąc podłączyć ww. kolumny? Szukając natrafiłem tylko na nieprodukowanego już Asus Xonar D2, który jest na PCI, a wolałbym na USB. Maye chcę zmienić, bo ostatnio przy okazji zakupu laptopa porównywałem ją na słuchawkach z Prodigy Cube oraz integrą i wierność dźwięku pozostawia wiele do życzenia (nawet dźwięk głosu ludzkiego) i nie jestem w stanie nic z tym zrobić w equalizerze, a bez niego dźwięk jest bardzo płaski.

Edited by Randomek

@Randomek Czego oczekujesz po zmianie DACa? Jakości dźwięku? Obsługi większej ilości kanałów?

Z posiadanych kolumn dużo nie wyciśniesz, więc lepszy DAC tu niewiele da. Wydać tysiaka, żeby dźwięk był tylko odrobinę lepszy to kiepska sprawa. Nie wiem czy w ogóle odczułbyś zmianę. Możesz spróbować z Creative Sound Blaster X7. Masz recenzję https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-zestawu-creative-sound-blaster-x7-e-mu-xm7/

Na tylnym panelu masz wyjścia do głośników pasywnych + wyjścia line out do sourround, które będą wymagać wzmocnienia.

PJah.snimka3_jpg.jpg

Guest Mayster
Godzinę temu, Randomek napisał:

tl;dr

Pokaż ukrytą zawartość

Na tą chwilę te kolumny muszą zostać ze względu na meble, które kiedyś wymienię, ale nie w najbliższym czasie i obecnie nie mam miejsca, aby wstawić porządne kolumny podłogowe. Ponadto pomimo odsłuchu stereo rozstaw mam pod 5.1 i tak mi odpowiada (pokój 4,5 x 4,5m, kolumny na froncie metr od narożników, kolumny na tylnej ścianie 40cm od narożników). Jeśli kiedyś będę kupował amplituner i zmieniał kolumny z meblami, to na 5.1 właśnie. Dodam jeszcze, że w tym pokoju jest projektor.

Cóż, w pokoju obok posiadam jeszcze Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, więc kupię te przejściówki, spróbuję jak to zadziała z nim i wtedy podejmę decyzję co dalej.

Zdaję sobie jednak sprawę ze sztuki, jaką jest takie połączenie, więc ponawiam pytanie - co zamiast Aune X1S mógłbym zastosować chcąc podłączyć ww. kolumny? Szukając natrafiłem tylko na nieprodukowanego już Asus Xonar D2, który jest na PCI, a wolałbym na USB. Maye chcę zmienić, bo ostatnio przy okazji zakupu laptopa porównywałem ją na słuchawkach z Prodigy Cube oraz integrą i wierność dźwięku pozostawia wiele do życzenia (nawet dźwięk głosu ludzkiego) i nie jestem w stanie nic z tym zrobić w equalizerze, a bez niego dźwięk jest bardzo płaski.

Masz głośniki aktywne, które nie są ogólnie przystosowanego do takiego grania (razem z jednego wyjścia itd.). Dlatego nie polecam nic zamiast X1s, tylko pozbycie się 3 zestawów głośników z róznych parafii na rzecz czegoś normalnego - albo zestaw 5.1 (aktywny / pasywny + ampli) albo porządne stereo. Efekt będzie znacznie lepszy biorąc pod uwagę, że coś za nie dostaniesz + ponad tysiąc chciałeś przeznaczyć na Aune.

Chociaż pozbądź się tych Geniusów, bo trochę odstają od reszty towarzystwa, a tak poza tym to koledzy wyżej mają rację.

23 godziny temu, Hayabusa napisał:

Chociaż pozbądź się tych Geniusów, bo trochę odstają od reszty towarzystwa, a tak poza tym to koledzy wyżej mają rację.

Pozwolę sobie się nie zgodzić, te Geniusy w starej wersji X to był udany produkt i uzupełniają to, czego brakuje Edifierom. Na pewno nie odstają. Na tą jednak chwilę posłucham kolegów wyżej i będę myślał o zrobieniu miejsca pod sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Dziękuję za pomoc.

• Upvote 1