Jump to content

Słuchawki wokółuszne do rocka z AIM SC808

kenjixt
 Share

Recommended Posts

Witam,

minęło trochę czasu od zakupu wyżej wymienionego AIMa SC808, którego zdecydowałem się od początku wyposażyć w OP AMPy LME49720 i LM4562NA. Przy zakupie polegałem na opisach (nie wypróbowałem oryginalnych zamienników).

Teraz jednak chciałbym wziąć się za wymianę słuchawek, które posłużą mi tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki w foobar2000 (głównie flac) na tej właśnie karcie. Jednak nie mam doświadczenia z innymi modelami słuchawek co jest kłopotliwe. Jedyne modele jakie miałem na głowie dłużej niż parę minut to marketowy szmelc, a później przez długi czas jakieś Creative Fatality, Sennheiser 205 II i obecnie Superluxy 668B z welurami AKG które rzecz jasna biją na głowę wszystko przed nimi.

Z doświadczenia z wyżej wymienionymi modelami wiem już, że chodzi mi o słuchawki wokółuszne i ... wygodne. Jeśli chodzi o konstrukcję to wolałbym półotwarte, przeszkadza mi docisk dlatego konstrukcja schodzi na drugi plan – liczy się przede wszystkim wygoda. Będę w nich przesiadywał długo dlatego komfort jest dla mnie bardzo ważny. Co do wielkości nausznic w 668B (welury AKG K240) są wystarczająco duże na moje uszy, jednakże docisk tych słuchawek niestety trochę mnie irytuje i chciałbym coś nie ściskającego tak mojej czaszki.

Słucham wszelkiej maści rocka/metalu, a nawet punk popu od lekkich utworów po cięższe. Z tych bardziej znanych, których w ostatnich dniach słuchałem więcej to The Beatles, Metallica, Evanescence czy RHCP.

Co do brzmienia to w obecnych 668B bas mi się (chyba) podoba i na pewno nie chciałbym czegoś bardziej zamulastego, jednak chciałbym mniej bolącą górę, bo ta czasem zdaje mi się za ostra. Czasem mam też wrażenie jakby w pewnych momentach gdzieś po środku robił się chaos i ogólne uczucie ciasnoty – jakby za mało klarowności i uporządkowania. W sumie to trochę się pogubiłem i nie jestem pewien czy słuchawki powinny być cieplejsze czy chłodniejsze czy jaśniejsze czy ciemniejsze, a może po prostu wyższej klasy brzmieniowej?

Chciałbym się zmieścić w cenie do 700zł, a z modeli na które patrzyłem mogę wymienić HM5, DT990 PRO, K612 PRO, K550 chociaż nie wiem czy słusznie i jest to właściwie wiekszość zestawienia z bloga, a więc kompletnie nie wiem w którą stronę iść.

Dlatego właśnie proszę o propozycję modelu w oparciu o gatunki muzyczne i dźwiękówkę biorąc pod uwagę komfort użytkowania i ewentualnie to co udało mi się sklejić.

Pozdrawiam :)

Edited by kenjixt

Witam,

Jeśli przeszkadza Panu docisk, to skreśliłbym HM5 już na starcie, jako że jednak jest to model cisnący w uszy. Teoretycznie wygodne mogą się okazać DT990 PRO, aczkolwiek najpewniej po rozgięciu ich pałąka (jest metalowy). K612 PRO są dosyć wygodnym modelem, a przynajmniej ja nigdy osobiście nie narzekałem na komfort tego modelu. K550 również bardzo wygodne i jak dla mnie jedne z najwygodniejszych zamkniętych. 

Jeśli szuka Pan bezpieczniejszej góry, to DT990 PRO są tutaj dosyć ryzykownym wyborem - to granie na planie V. K612 PRO są bezpieczniejsze, ale od 668B mogą się Panu wydać mniej basowe i tu po czasie zastanowić się będzie można nad bassport modem, który opisywałem u siebie na blogu. Dostałby Pan wtedy dużo ładnej jakości basu. K550 wydają mi się z kolei tu najbezpieczniejszym wyborem.

Pozdrawiam.