Jump to content

Słuchawki wokółuszne do rocka z AIM SC808


kenjixt
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

minęło trochę czasu od zakupu wyżej wymienionego AIMa SC808, którego zdecydowałem się od początku wyposażyć w OP AMPy LME49720 i LM4562NA. Przy zakupie polegałem na opisach (nie wypróbowałem oryginalnych zamienników).

Teraz jednak chciałbym wziąć się za wymianę słuchawek, które posłużą mi tylko i wyłącznie do odtwarzania muzyki w foobar2000 (głównie flac) na tej właśnie karcie. Jednak nie mam doświadczenia z innymi modelami słuchawek co jest kłopotliwe. Jedyne modele jakie miałem na głowie dłużej niż parę minut to marketowy szmelc, a później przez długi czas jakieś Creative Fatality, Sennheiser 205 II i obecnie Superluxy 668B z welurami AKG które rzecz jasna biją na głowę wszystko przed nimi.

 

Z doświadczenia z wyżej wymienionymi modelami wiem już, że chodzi mi o słuchawki wokółuszne i ... wygodne. Jeśli chodzi o konstrukcję to wolałbym półotwarte, przeszkadza mi docisk dlatego konstrukcja schodzi na drugi plan – liczy się przede wszystkim wygoda. Będę w nich przesiadywał długo dlatego komfort jest dla mnie bardzo ważny. Co do wielkości nausznic w 668B (welury AKG K240) są wystarczająco duże na moje uszy, jednakże docisk tych słuchawek niestety trochę mnie irytuje i chciałbym coś nie ściskającego tak mojej czaszki.

 

Słucham wszelkiej maści rocka/metalu, a nawet punk popu od lekkich utworów po cięższe. Z tych bardziej znanych, których w ostatnich dniach słuchałem więcej to The Beatles, Metallica, Evanescence czy RHCP.

 

Co do brzmienia to w obecnych 668B bas mi się (chyba) podoba i na pewno nie chciałbym czegoś bardziej zamulastego, jednak chciałbym mniej bolącą górę, bo ta czasem zdaje mi się za ostra. Czasem mam też wrażenie jakby w pewnych momentach gdzieś po środku robił się chaos i ogólne uczucie ciasnoty – jakby za mało klarowności i uporządkowania. W sumie to trochę się pogubiłem i nie jestem pewien czy słuchawki powinny być cieplejsze czy chłodniejsze czy jaśniejsze czy ciemniejsze, a może po prostu wyższej klasy brzmieniowej?

 

Chciałbym się zmieścić w cenie do 700zł, a z modeli na które patrzyłem mogę wymienić HM5, DT990 PRO, K612 PRO, K550 chociaż nie wiem czy słusznie i jest to właściwie wiekszość zestawienia z bloga, a więc kompletnie nie wiem w którą stronę iść.

Dlatego właśnie proszę o propozycję modelu w oparciu o gatunki muzyczne i dźwiękówkę biorąc pod uwagę komfort użytkowania i ewentualnie to co udało mi się sklejić.

 

Pozdrawiam :)

Edited by kenjixt
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli przeszkadza Panu docisk, to skreśliłbym HM5 już na starcie, jako że jednak jest to model cisnący w uszy. Teoretycznie wygodne mogą się okazać DT990 PRO, aczkolwiek najpewniej po rozgięciu ich pałąka (jest metalowy). K612 PRO są dosyć wygodnym modelem, a przynajmniej ja nigdy osobiście nie narzekałem na komfort tego modelu. K550 również bardzo wygodne i jak dla mnie jedne z najwygodniejszych zamkniętych. 

Jeśli szuka Pan bezpieczniejszej góry, to DT990 PRO są tutaj dosyć ryzykownym wyborem - to granie na planie V. K612 PRO są bezpieczniejsze, ale od 668B mogą się Panu wydać mniej basowe i tu po czasie zastanowić się będzie można nad bassport modem, który opisywałem u siebie na blogu. Dostałby Pan wtedy dużo ładnej jakości basu. K550 wydają mi się z kolei tu najbezpieczniejszym wyborem.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...