Jump to content

Karta dźwiękowa pod gry/filmy

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuje coś co mi zwiększy dźwięk w grze Fortnite, bo jest zbyt cicho. Karta wewnętrzna do gier/filmów. Nie używam nic innego jak słuchawek. Przedział cenowy powiedzmy do 200, tandety nie chce kupować, ani wydawać kokosów, ewentualnie mogę coś dorzucić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Propozycja - https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-asm-537085/

MOBO: Gigabyte GA-Z370P-D3
PSU: XFX Core TS 550W
SŁUCHAWKI: AKG K512 MKII

Edited by rezzien
  • Haha 1

24 minuty temu, LoCzekk napisał:

Creative Play 3 - małe, tanie, coś tam polepszy. Do wyżej wymienionych celów wystarczy. 

Coś tam polepszy? A karta dźwiękowa to strata kasy przyszłościowo? Np. jakbym zainwestował w coś do oglądania filmów z głośników, których nie mam. ? ? Jak coś kupić to z charyzmą, żeby jakość filmów była lepsza i coś poprawić także w grach.

Na innym forum mi to polecili "Superluxy np.681 + FX-Audio DAC-X3" chociaż uważam za bezsens kupowania słuchawek za 85zł i te zawiesić na hak, a mogę iść w coś przyszłościowo i komfort.

Nie oszukujmy się ale cena 200zł jest dość małą kwotą jeśli myślisz o czymś na przyszłość zwłaszcza. Z kart wewnętrznych niestety nic nie polecę bo nie korzystam (posiadam laptopa z jakimś creativem X-Fi czy coś takiego) 
https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ Tutaj masz polecane karty - są zewnętrzne i wewnętrzne także możesz przejrzeć :) 

Co do wyboru słuchawek to wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Tutaj jest dużo pisania i już to uczynił Evil, także proszę bardzo:

Przy takim budżecie rozważałbym co najmniej dwie opcje:

1. Nie potrzeba Ci mikrofonu, kilku wyjść z możliwością przełączania się między nimi - DragonFly Black (przekroczenie budżetu o ~22 PLN)
  2. Potrzeba czegoś ze wzmacniaczem mikrofonowym i LO - ProDigy CUBE BE (Przekroczenie budżetu o ~189+ PLN)

Poza tym, tak jak już koledzy podpowiedzieli, niezłą opcją może okazać się SMSL M2. Warto też zapoznać się z listą Polecanych, którą wyżej podlinkował @LoCzekk.

• Like 1
  • Thanks 1

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. ;) My tylko doradzamy, podjęcie decyzji spoczywa już na Tobie.

Subiektywnie ujmując, jeżeli chcesz iść w stronę czegoś przyszłościowego, to lepiej brać DragonFly. No chyba, że jest to bardziej na zasadzie preferencji brzmieniowych, ale w tym zakresie nic i nikt nie pomoże Tobie lepiej, jak Ty sam.

Najlepiej przeczytać recenzje DFB i SMSL, przeanalizować, co bardziej odpowiada, i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję.

• Thanks 1

14 minut temu, daviox napisał:

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. ;) My tylko doradzamy, podjęcie decyzji spoczywa już na Tobie.

Subiektywnie ujmując, jeżeli chcesz iść w stronę czegoś przyszłościowego, to lepiej brać DragonFly. No chyba, że jest to bardziej na zasadzie preferencji brzmieniowych, ale w tym zakresie nic i nikt nie pomoże Tobie lepiej, jak Ty sam.

Najlepiej przeczytać recenzje DFB i SMSL, przeanalizować, co bardziej odpowiada, i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję.

Przeczytam. Wole coś lepszego, 200zł dałem tak tylko random, bo myślałem, że wystarczy, może być nawet 300zł, ale nie przesadzajmy (nie jestem audiofilem). Na tonach się nie znam, co z tego, że coś przeczytam jak nic mi to nie da. Jeżeli DragonFly jest lepszym rozwiązaniem to będę rozważał bardziej nad nim, myślałem że SMSL jest bardziej rozbudowany, duży gabarytowo (wzmacniacz pod słuchawki) i będzie lepszym rozwiązaniem. Stwierdziłem tylko po tym, że DragonFly jest zwykłym pendrivem na USB z 1 wejście jack'a i jest mało gabarytowy na swojej płytce elektronicznej. Później zobaczę jeszcze droższe modele i poczytam opinie i sprawdzę testy czy coś na yt. Wypowiem się jak coś znajdę co mnie zainteresuje.