Jump to content

Jakie słuchawki nauszne bezprzewodowe do słuchania metalu? (ok 200zł)

boshoo
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów, 

Potrzebuje pomocy w wyborze bezprzewodowych słuchawek nausznych. Raz już zwracałem sie z prośbą o pomoc tylko o dokanałowe. Preferencje dźwiękowe się nie zmieniły więc treść lekko zmodyfikowana pozostawiam taka sama. 

cena - 200 zł (+/- 50zl)

typ i zastosowanie - nauszne, raczej zamknięte, cenię sobie odizolowanie mnie od otoczenia i pozostanie sam na sam z muzyką. słuchać będę głównie w mieszkaniu żeby innym domownikom nie przeszkadzać. Dlatego zależy mi na bluetooth aby swobodnie się przemieszczać. Okazjonalnie przydadzą się w jakiejś podróży - autobus, samolot, pociąg. 

docelowe źródło dźwięku - laptop, smartfon, TV. 

słuchane gatunki muzyczne - głownie metal i rock. tylko nie taki klasyczny heavy metal typu iron maiden z wysokim wokalem i wysokimi solówkami, tylko raczej cięższe riffy a  gatunki takie jak (metal progresywny, melodic death metal, industrial metal, nu-metal, metal alternatywny). może ktoś zna  to przykładowe zespoły to (korn, rammstein, slipknot, limp bizkit, in flames, ghost brigade, insomnium, godsmack itp itd). raczej nie słucham jakiejś takiej monotonnej "młucki". lubię połączenie growlingu z czystym wokalem w refrenie na przykład lub odwrotnie. Lubię  mocne uderzenie, ale też szukam melodyjności, emocji, agresji, dramaturgii  muzyki która wywołuje ciary. Słuchawki będą również służyć do oglądania filmów, seriali, ogólnego korzystania z internetu, czasem rozmów telefonicznych (nie jest to koniecznością).

predyspozycje anatomiczne - uszy raczej normalnych rozmiarów nie odstające bez jakichś anatomicznych odchyleń od normy. 

wasz gust oraz brzmienie docelowe - z lektury tegoż forum wnioskuję że mój gust to raczej słuchawki bardziej bassowe. Lubię głeboki bass ale teki który nie zagłusza reszty sceny, nie trwa w nieskończoność. bass głęboki a nie dudniący. czyli słuchawki bardziej ciepłe. jako że wokal odgrywa dużą rolę nie może być zagłuszony więc średnica też musi być wyraźna. Góra napewno nie przesadzona aczkolwiek musi być aby dźwięk nie był zbytnio stłumiony. w metalu i rocku są talerze więc zależy mi na " całościowym odbiorze tak detali, jak i płynącego z nich wrażenia przestrzenności." sceny niestety nie potrafię opisać bo nie rozumiem tego parametru. myślę że ten akapit dobrze opisuje oczekiwania co do bassu " Większość osób preferuje kompleksowy bas o pełnym zakresie, czyli taki, w którym jest wysoka rytmika, szybkość, ale też moc i wydźwięk. myślę że bardzo dużą uwagę zwracam na głęboki mocny bass ale pozostałe częstotliwości również są istotne wieć pewnie typ "V" z akcentem w stronę bassu. i przede wszystkim jak to w metalu muszą być mocno i czysto słyszane gitary, riffy...

dotychczasowe doświadczenia - że słuchawkami słabe doświadczenia.  jestem za to bardzo zadowolony z moich głośników 2.1 logitech x-230 za niecałe 200zł (może ktoś miał z nimi do czynienia) dobry mocny głęboki regulowany bass. głośno i czysto grają bez jakichś szumów i zniekształceń nawet przy maxymalnej głosności. 

wstępnie upatrzone modele - 

Bluedio f2

Bluedio t5

Słyszałem też dobre opinie o: Panasonic hf400 

Przepraszam za rozwlekłość, interpunkcję i ortografię. Z góry dziękuje za wszelką pomoc i wskazówki co do wyboru. 

Pozdrawiam