Jump to content

Słuchawki do PS4 i muzyki

Allana
 Share

Recommended Posts

Piszę z ogromną prośbą w doborze słuchawek do gier ale i również muzyki. Nie ukrywam, jest to temat dla mnie zupełnie obcy. 

Mój budżet wynosi około 1000 zł +/-. Zależy mi na jakości dźwięku i wykonania. Po przeanalizowaniu artykułów, byłam skłonna kupić słuchawki:

-Asus Strix 7.1 

-RAZER THRESHER ULTIMATE PS4 

Po przeanalizowaniu artykułów, nie jestem pewna co do wyboru słuchawek. 

Pozdrawiam serdecznie

Zależy jakie Pani lubi brzmienie, ale do ps4 trzeba przez usb jak rozumiem to może dragon fly red + AKG K702, lub bardziej basowe BEYERDYNAMIC DT990 tylko nie wiem czy ten red sobie poradzi z 600ohm. Fajne, otwarte, wygodne słuchawki. Chyba że tutaj jest jakiś problem z kompatybilnością, to może koledzy sprostują. Może jeszcze ATH ad700x, tutaj cena wyższa, sam myślę, żeby je sobie ze stanów sprowadzić za ok 500zł, w Polsce 800.

@LoCzekk może trochę milej, myślę że takie podejście nie robi dobrej reklamy temu forum

Edited by Jemek
  • Thanks 1
  • Haha 1

5 minut temu, Jemek napisał:

@LoCzekk Nie miałem, ale jeśli już ktoś tutaj trafia to znaczy, że ma trochę zdrowego rozsądku żeby nie wierzyć tym artykułom. Sam bym się czuł niekomfortowo po kulturalnie zadanym pytaniu z taką pierwszą odpowiedzią.

Po prostu mam alergie na tego typu marki czyli tani plastik, słabej jakości przetworniki i liczą sobię 400zł za pady "skórzane" które po roku są w 80% wytarte i pękają. Dodatkowo te systemy 7.1 które są tylko chwytem marketingowym.
justrazerthings_c_6450943.jpg

Rozumiesz analogie?

• Thanks 1

Ja tam ogólnie nie rozumiem dlaczego ktoś po za pracą, biurem kupowałby zamknięte. Jeśli ktoś siedzi dosłownie obok mnie to raczej chcę słyszeć co do mnie mówi. Będąc w drugim pokoju przecież sobie nie przeszkadzamy, chyba że wynajmują kawalerkę w pięciu, ale to raczej wtedy nie ma budżetu 1000zł na słuchafony.

1 godzinę temu, Jemek napisał:

Zależy jakie Pani lubi brzmienie, ale do ps4 trzeba przez usb jak rozumiem to może dragon fly red + AKG K702, lub bardziej basowe BEYERDYNAMIC DT990 tylko nie wiem czy ten red sobie poradzi z 600ohm. Fajne, otwarte, wygodne słuchawki. Chyba że tutaj jest jakiś problem z kompatybilnością, to może koledzy sprostują. Może jeszcze ATH ad700x, tutaj cena wyższa, sam myślę, żeby je sobie ze stanów sprowadzić za ok 500zł, w Polsce 800.

@LoCzekk może trochę milej, myślę że takie podejście nie robi dobrej reklamy temu forum

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i w żaden sposób nie czuję się urażona wypowiedziami. Rozumiem, że pewien sprzęt wygląda tandetnie (swoją drogą zarówno jeden jak i drugi pod względem konstrukcji mi nie leży) a system 7.1 jest czymś co ma zachęcić, jak się okazuje to pic na wodę i tu dziękuję za sprostowanie. 

Jak słusznie zauważono, sugerowałam się opiniami i artykułami. Znając jednak dzisiejszą politykę, wiem, że spora ilość może być sponsorowana, stąd obecność tutaj.

29 minut temu, Soundy napisał:

Bo 

1. Robisz za głośnik 

2. Nie izolują

3. Autor nie napisał w jakich warunkach będzie ich używał

4. Autor nie linkował otwartych 

Więc bezpieczniej polecać jest zamknięte. 

Pytacie o wymagania, a ja mogę napisać tylko że osoba bardzo dużo gra i nastawia się na dobre brzmienie muzyki w grze. Poza tym facet gra na klawiszach (które zawsze podłączone są do słuchawek, ponadto są kompatybilne z systemem Maca). Warunki do używania - w przewadze, zacisze domowe.  Wydaje mi się, że w tym przypadku jest to obojętne i bardziej chodzi o doznania muzyczne, co będzie lepsze?

48 minut temu, Soundy napisał:

Zwykle słuchawki nadają się też do gier, gejmingowe w większości przypadków nie nadają się do muzyki. 

Co do linkowanych słuchawek, jeżeli mają być uniwersalne to odpuść sobie otwarte konstrukcje. 

Skoro jest tak ogromna różnica w słuchawkach gamingowych a muzycznych, to wydaje mi się, że muzyczne będą spełniały większą radochę.

Mój maksymalny budżet podnosi się zatem do 1500 zł, więcej nie mam ;)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

Wrzucam swoje "przemyślenia" i opcję do wyboru

Jeśli nie masz w planach zakupu jakiejś integry np. do PC to nie warto się pakować w słuchawki za 1000zł

• Tutaj wystarczą HyperX Cloud (Może być też druga rewizja z dodatkami i welurowymi/materiałowymi padami) - jest najproszta i najtańsza opcja.

Jeśli chciałbyś budżet wykorzystać do tego tysiąca to proponowałbym coś takiego:

• Kupno tańszego DACa który będzie współpracował z PC i PS4 (Dragonfly Black lub SMSL M2/M3 + Kupno droższych słuchawek (Audio Technica PG1/PDG1/AG1X/ADG1X)

Natomaist jeśli masz gruby portfel i chcesz lecieć na całość to:

• kupuj Audeze Mobius - może uda się kupić używki w tych 1500zł.

Co do systemu 7.1 to dobrej jakości przetworniki w ilości dwóch (po jednym na stronę) dobrze zestrojonych + odpowiednie pady to zagrają znacznie lepiej niż te programy które imitują ten dzwięk surround czy co to tam jest :) . Jeśli mój "ton" był zbyt krzykliwy to wybacz, ale takie firmy które produkują masówkę tylko czekają na nieświadomych klientów. Dlatego po prostu przestrzegam.

Edited by LoCzekk
  • Like 1

22 minuty temu, LoCzekk napisał:

Wrzucam swoje "przemyślenia" i opcję do wyboru

Jeśli nie masz w planach zakupu jakiejś integry np. do PC to nie warto się pakować w słuchawki za 1000zł

• Tutaj wystarczą HyperX Cloud (Może być też druga rewizja z dodatkami i welurowymi/materiałowymi padami) - jest najproszta i najtańsza opcja.

Jeśli chciałbyś budżet wykorzystać do tego tysiąca to proponowałbym coś takiego:

• Kupno tańszego DACa który będzie współpracował z PC i PS4 (Dragonfly Black lub SMSL M2/M3 + Kupno droższych słuchawek (Audio Technica PG1/PDG1/AG1X/ADG1X)

Natomaist jeśli masz gruby portfel i chcesz lecieć na całość to:

• kupuj Audeze Mobius - może uda się kupić używki w tych 1500zł.

Co do systemu 7.1 to dobrej jakości przetworniki w ilości dwóch (po jednym na stronę) dobrze zestrojonych + odpowiednie pady to zagrają znacznie lepiej niż te programy które imitują ten dzwięk surround czy co to tam jest :) . Jeśli mój "ton" był zbyt krzykliwy to wybacz, ale takie firmy które produkują masówkę tylko czekają na nieświadomych klientów. Dlatego po prostu przestrzegam.

Dzięki za podpowiedzi, od razu odpowiem. Lubię akcje z grubej rury i rozumiem, że Audeze Mobius jest sprzętem dobrym dla graczy? Czytałam o innowacyjnych zastosowaniach, i jest to ciekawe, nie ukrywam.

Pytanie jak słyszy się w tym muzykę?  Co byś polecił odnośnie słuchawek do pogrywania na pianinie i słuchania muzyki? Muzyka zróżnicowana od muzyki filmowej, po bluesa i ambient.

Z tym "tonem" to spokojnie, nie odebrałam go jako krzykliwego, to raczej szczere podejście do sprawy.

9 minut temu, Allana napisał:

Dzięki za podpowiedzi, od razu odpowiem. Lubię akcje z grubej rury i rozumiem, że Audeze Mobius jest sprzętem dobrym dla graczy? Czytałam o innowacyjnych zastosowaniach, i jest to ciekawe, nie ukrywam.

A czytałeś jeszcze to? https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audeze-mobius/ 
Tutaj masz opisane jak grają ;) 

10 minut temu, Allana napisał:

Co byś polecił odnośnie słuchawek do pogrywania na pianinie i słuchania muzyki? Muzyka zróżnicowana od muzyki filmowej, po bluesa i ambient.

Do pianina to raczej tylko coś naturalnego, bez ubarwień itd. Niestety konkretnego modelu nie polecę ale na forum ktoś już pytał o słuchawki stricte do odsłuchu pianina także możesz poszukać i powieneś znaleźć.
Do wyżej wymienionych gatunków jest mi ciężko znaleźć coś uniwersalnego. Ja korzystam z iSine 10 i sobię chwalę bo jest w nich duża scena i punktowy bas który się nie rozładzi gdzieś tam na inne pasma tylko są to douszne, przedtem miałem K702 i też były w porządku tylko one wymagają wzmocnienia z zewnątrz ;) 

• Thanks 2

10 godzin temu, LoCzekk napisał:

A czytałeś jeszcze to? https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audeze-mobius/ 
Tutaj masz opisane jak grają ;) 

Do pianina to raczej tylko coś naturalnego, bez ubarwień itd. Niestety konkretnego modelu nie polecę ale na forum ktoś już pytał o słuchawki stricte do odsłuchu pianina także możesz poszukać i powieneś znaleźć.
Do wyżej wymienionych gatunków jest mi ciężko znaleźć coś uniwersalnego. Ja korzystam z iSine 10 i sobię chwalę bo jest w nich duża scena i punktowy bas który się nie rozładzi gdzieś tam na inne pasma tylko są to douszne, przedtem miałem K702 i też były w porządku tylko one wymagają wzmocnienia z zewnątrz ;) 

Właśnie czytałam opis, z którego wynika, że muzyka nie jest najgorsza z tychże słuchawek.

Dzięki za poradę.

• Thanks 1

18 godzin temu, Jemek napisał:

@LoCzekk ile razy jeszcze musi paść forma żeńska żebyś załapał, że to kobieta...

@Allana Tak dla uproszczenia to ten wątek: 

Dziękuję za wsparcie. Bardzo doceniam kulturę osobistą forumowiczów ;)

Odnośnie słuchawek do pianina, jednak nie będę ryzykować i zdecydowałam się na zakup słuchawek Audeze Mobius.Przekonała mnie recenzja, możliwość zastosowania ich nie tylko w grze, ale również oglądając film - sama je przetestuje z ciekawości ;)

Dziękuję za szczere porady, myślę, że skorzystam z forum nie raz - chociażby w swoim przypadku. Dziękuję za wsparcie i życzę wszystkim Wesołych..

• Like 1