Jump to content

Słuchawki do Audiotrak Prodigy Cube BE

Ade
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Po przeczytaniu artykułu o polecanych słuchawkach nadal jestem w kropce i nie wiem co wybrać.

Szukam słuchawek, które możliwie najlepiej będą grać z Prodigy Cube, budżet na słuchawki to 300-400 zł max. Słuchawki mają służyć do muzyki, głównie punk, metal, ale nie ograniczam się tylko do tych gatunków bo czasem pojawi się Lana del Rey, czy Eminem ? Słuchawki mają też dobrze sprawować się w grach typu R6 Siege, Overwatch i inne strzelanki online więc to mityczne nasłuchiwanie kroków przeciwnika jest bardzo ważne. Wygoda, to też bardzo ważny aspekt.

Na ten moment moją uwagę przykuły ISK HD9999 lub Hyperx Cloud Alpha, ale może wybór jest szerszy? 

O ile też dobrze zrozumiałem, to Cube na wejściu jack 6,3 ma wzmacniacz więc nie wiem, czy w połączeniu z ISK nie da to za dużo mocy? Niestety w tematach audio jestem zielony.

Mam nadzieję, że pomożecie bo takiego laika jak ja, głowa boli od czytania tych wszystkich recenzji ?

Edited by Ade

Cube sam w sobie jest wzmacniaczem, gniazdo 6,3 nie ma tylko limitera, co może być przydatne w przypadku bardziej wymagających napędowo słuchawek. Wszystko rozbija się o kwestię impedancji i skuteczności słuchawek. Na 6,3 mm jest po prostu trochę głośniej. ;)

Co do HyperX, niedawno był poruszany zbliżony temat:

Przyznam szczerze, że podlinkowany przez Ciebie temat nie pomógł mi zbytnio w kwestii wyboru słuchawek :P Dowiedziałem się, że Alphy z Cubem grają świetnie i że mikrofon szału nie robi :P

Pojawiły się jednak inne wątpliwości:

1. Czy pomiędzy 6,3 mm a 3,5 mm jest różnica w samej jakości dźwięku? Czy po prostu 6,3 mm gra głośniej?

2. Czy 32 omowe słuchawki można bez obaw podłączyć do gniazda 6,3 mm? Np. ISK HD9999.

Najlepiej by było, gdyby ktoś łopatologicznie podrzucił mi nazwę konkretnego modelu słuchawek, które z Cubem będą grać jak najlepiej to możliwe w tej półce cenowej :P

5 godzin temu, Ade napisał:

1. Czy pomiędzy 6,3 mm a 3,5 mm jest różnica w samej jakości dźwięku? Czy po prostu 6,3 mm gra głośniej?

Po prostu jest głośniej.

2. Czy 32 omowe słuchawki można bez obaw podłączyć do gniazda 6,3 mm? Np. ISK HD9999.

Nie będzie problemu. Warto jednak mieć na uwadze, aby za bardzo nie przedobrzyć z potencjometrem. ;) Podłączyć pod 6,3 i stopniowo regulować głośność, tak na wszelki wypadek. :)

Najlepiej by było, gdyby ktoś łopatologicznie podrzucił mi nazwę konkretnego modelu słuchawek, które z Cubem będą grać jak najlepiej to możliwe w tej półce cenowej :P

Pytanie, czy weźmiesz takie zestawienia za pewnik. :) Audio jest bardzo subiektywne. Na tyle, że ciężko znaleźć uniwersalne rozwiązanie, takie, które podejdzie dosłownie każdemu. ;)

Osobiście, kostkę użytkuję z Koss PortaPro, do tego OPAMP wymieniony na LM6172 i aktualnie jest to - dla mnie - wystarczające. Koss'y to model przenośny i otwarty, jest przestrzeń i wygoda, ale nie ma mowy o izolacji od otoczenia. Słyszysz dźwięki 'z zewnątrz', sam dźwięk słuchawek również wydostaje się poza nie. Prościej ujmując - Jakbyś je założył w autobusie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że osoba obok Ciebie słuchałaby razem z Tobą. :D

HyperX też całkiem spoko z kostką się zgrały. Nie pamiętam tylko, który konkretnie model sprawdzałem, jednak nie jestem zbytnio fanem konstrukcji stricte zamkniętych, przynajmniej, jeżeli mówimy o czymś większym, niż słuchawki dokanałowe.

Zdaję sobie sprawę z tego, że audio jest bardzo subiektywne, jednak jeżeli ktoś poleciłby konkretne zestawienie, to miałbym punkt wyjścia. Zawsze można zamówić i zwrócić.

W moim przypadku w grę wchodzi chyba jednak konstrukcja zamknięta.

Nie mam innego pomysłu oprócz ISK HD9999 lub Cloud Alpha i liczyłem na to, że internet ten wybór poszerzy.

Pytanie jeszcze o te Cloudy, kabel jest w nich zintegrowany? A Cube ma wejście na mikrofon. Czy to oznacza, że trzeba będzie dokupić jakąś przelotkę, czy coś żeby mikrofon działał?

Mała zmiana planów. Stawiam flaszkę każdemu kto pomoże! Słuchawki są prezentem, budżet się zwiększył do 500 zł.

Do tej pory na tapecie były ISK HD9999 i Cloud Alpha. Czy przeskok cenowy na półkę ~500 zł będzie również przeskokiem jakościowym względem wyżej wymienionych słuchawek?

Blog audiofanatyka przeczytałem kilka razy, ale niestety ja po prostu nie rozumiem tej terminologii o scenie, średnicach, basach itp. Nie mam możliwości przetestowania w sklepie, więc muszę coś kupić przez internet i testować w domu.

Do tej pory korzystałem z Superluxów HD 681EVO.

Nie jestem audiofilem, słuchawki mają grać "fajnie", przyjemnie dla ucha, z soczystym basem, ale nie takim żeby mi mózg uszami wypływał. I muszą być wygodne.

Błagam, pomóżcie, święta tuż tuż D: