Jump to content

nagłośnienie pokoju budżet ok 2500 zł (bez kolumn)

Recommended Posts

Witam mam do wydania  2500 zl  + posiadam używane tannoy mercury 2, napędzane starym amplitunerem CD  onkyo (niestety CD laser padło) i posiłkuję się jakimś leciwym niewiele wartym odtwarzaczem DVD/CD RW marki LG  . Salon ok 30 m2. 

Chciałbym zakupić nowoczesny sprzęt w ww cenie .   Czego bym oczekiwał: 
- przyzwoity dźwięk, łatwość użytkowania, dostępność nowych technologii  (spotify, pliki z komputera) , napęd cd  - mam trochę płyt , radio . 

Po poszukiwaniach na własną rękę i poczytaniu recenzji  wpadł mi w oko zestaw  wszystkomający z muscicastem YAMAHA PIANOCRAFT MCR-N670  wydałbym jakieś 2700 i sprzedał kolumny dołączone do zestawu za jakieś 200-300 zł wiec wskoczyłbym w budżet.  Podłaczył bym do tego moje tanoye. Może kiedyś dokupiłbym do tego jakieś większe kolumny choć te tannoye co posiadam dają radę ...  Czy byłyby to dobrze wydane pieniądze . Czy macie na myśli lepszą alternatywę  jeśli tak to wolałbym raczej tańszą opcję lub równoważną.  Czy rozglądać się za jakimś kinem domowym w tej cenie ?  wzmacniaczem + cd? 

Od siebie mogę dodać Yamahę RN602.
Na korzyść 602

• Większa moc na wyjściu (80W vs 65W w N670)
  • Większa liczba wejść
  • Tryb gapless
  • Odtwarza FLAC
  • Pilot do sterowania

Natomiast plusem na korzyśc N670 jest odtwarzacz CD.

Także zależy czego potrzebujesz. Od pewnego czasu właśnie śledzę amplitunery tak do 2-2,5k i ten jest najlepszy w swojej cenie. Ewentualnie jeszcze Onkyo TX8250/8270.

Jeśli masz już swoje kolumny Tanoye i dobrze się sprawdzają to wg. mnie nie ma sensu ich zmieniać.

Alternatywą dla yamahy jest najnowszy model Marantza M-CR611 za ok.2000 pln. nie jest tak dobry jak 602 ,ale załatwia wszystkie twoje potrzeby nawet z nawiązką i zagra fajnie z tannoyami ,ma praktycznie wszystko ,jest nieduży ale miałem go podłączonego z dość dużymi monitorami i gra całkiem fajnie - na pokładzie odtważacz cd ,dac , wzmacniacz 2x60 watt ,radio , komunikacja bezprzewodowa i jeśli mnie pamięć nie myli to jest nawet gniazdo na suba ,a to zmienia już kaliber dzwieku.

druga propozycja to Pioneer XC-HM86D ,podobne urządzenie i jest w podobnej cenie i też miałem możliwość odłuchu z monitorami i dodatkowym subem i bez gra całkiem fajnie , wybór należ do ciebie wystarczy porównac funkcje i wybrać .  Oba są warte zakupu -i je?żeli miałbym doradzic to stawiam na marantza z minimalna przewagą . Kolumny już masz i będą idealne do tych amplitunerów . TU wielkość nie ma znaczenia bo na pokładzie są wzmacniacze cyfrowe w klasie D .

dziekuje Wam

chyba pojde za waszymi radami  

porozgladam sie (ale raczej za uzywanymi )   yamaha 602  (wstepnie widzialem ok 1800 zł ) wg propozycji  LoCzekk  i dobiorę do tego CD

lub jesli nie znajdę to alternatywa (wg Pablo650) - Marantz  lub Pionieer     albo znalazlem tez coś takiego Magnat ma600

CD używanych jakos sie obawiam , może niesłusznie ale z własnego doświadczenia może wynosze takie wnisoki bo jak moj zaczał sie psuc to jedna naprawa, potem troche pochodizł potem druga  wymiana lasera a  potem już nie probowałem . Chyba że jakiś uzywany ale z koncówką gwarancji to bym sie zdecyzdował. 

• Like 1