Jump to content

Pomoc w zakupie słuchawek do 1500zł

Piotr.M
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Poszukuje słuchawek bluetooth, ale z możliwością podpięcia do komputera przez kartę dźwiękowa za pomocą mini jack'a (karta dźwiękowa Asus Xonar DG, karta PCI, system 5.1, jest możliwe że karta zostanie wymieniona na lepszą) i do korzystania normalnie z bluetooth'a podłączając do telefonu.

Moje wymagania: słuchawki muszą być wygodne, posiadały ANC lub były na tyle wyciszone, że nie przeszkadzały by dźwięki z otoczenia. Dźwięk powinien być jasny, basy wyczuwalne lecz nie przesadzone, wysokie tony też na dobrym poziomie. Średnica jasna i klarowna.

Przeznaczenie słuchawek: głównie granie, sporadycznie lubię oglądnąć film. Słucham również muzyki typu rock, zależało by mi tutaj na możliwości wyodrębnienia każdego instrumentu grającego w utworze.

Typ słuchawek: powiedział bym brzmieniowo- ergonomiczne.

Budżet: max 1500 zł

aktualny sprzęt: Sennheiser hd 420 (podłączone do karty dźwiękowej)

Oprócz tego przesyłam parę propozycje które w jakimś stopniu wydają mi się rozsądne:

1) Bose quietcomfort 35 ii -  Miałem okazje testować i byłem pod  ogromnym wrażenie redukcji hałasu i jakości dźwięku była na bardzo wysokim poziomie szczególnie bas i wolak w piosenkach

2) Audio-Technica ATH-DSR7BT - (nie jestem pewny czy posiadają ANC)

3) Sony wh-1000xm2

Bardzo proszę o pomoc i z góry przepraszam za użycie mało fachowego języka.

Jeśli ANC jest koniecznością wybierz pomiędzy Bose 35II a Sony WH-1000 xm2/xm3. Osobiście wybierałbym pomiędzy te, które są dla Ciebie wygodniejsze. W Sony społeczność pisała, że w wersi mk1 potariły pękać pałączki, nie wiem czy w następnych wersjach to naprawili.

10 minut temu, Palpatine napisał:

Jeśli ANC jest koniecznością wybierz pomiędzy Bose 35II a Sony WH-1000 xm2/xm3. Osobiście wybierałbym pomiędzy te, które są dla Ciebie wygodniejsze. W Sony społeczność pisała, że w wersi mk1 potariły pękać pałączki, nie wiem czy w następnych wersjach to naprawili.

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Co dziwne w ogóle nie ma recenzji Bose quietcomfort 35 ii na stronie a słuchawki są w miarę popularne i polecane.

Edited by Piotr.M

8 minut temu, Piotr.M napisał:

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Co dziwne w ogóle nie ma recenzji Bose quietcomfort 35 ii na stronie a słuchawki są w miarę popularne i polecane.

Ja innych modeli godnych polecania nie znam. Bose można posłuchać w MM. Jeśli dźwięk Ci pasuje, a wygoda jest akceptowalna to będzie to najbezpieczniejszy wybór.

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Podobno w XM3 ten problem już został wyeliminowany ale XM2 jeszcze cierpią na tę bolączkę.

15 minut temu, Piotr.M napisał:

Mam QC25 i w kwestii wygody w słuchawkach portable jest to wg. mnie "killer". Nic nie uciska, pady pomimo że nie grube to są miekkie i izolacja jest przyzwoita + ANC to mamy dobry wybór. Kwestia czy dzwiękowo będą odpowiadać ale to taka standardowa V-ka przyjemna do radiowej muzyki.

21 minut temu, LoCzekk napisał:

Podobno w XM3 ten problem już został wyeliminowany ale XM2 jeszcze cierpią na tę bolączkę.

Mam QC25 i w kwestii wygody w słuchawkach portable jest to wg. mnie "killer". Nic nie uciska, pady pomimo że nie grube to są miekkie i izolacja jest przyzwoita + ANC to mamy dobry wybór. Kwestia czy dzwiękowo będą odpowiadać ale to taka standardowa V-ka przyjemna do radiowej muzyki.

O kurcze to w takim razie jaka jest różnica pomiędzy QC 25 a AC35 ii ?

29 minut temu, Palpatine napisał:

Bose można posłuchać w MM

co rozumiesz przez to zdanie ?

4 minuty temu, Piotr.M napisał:

O kurcze to w takim razie jaka jest różnica pomiędzy QC 25 a AC35 ii ?

Nie ma wersji AC35. Różnice między 25 a 35 to chyba tylko taka że 35 jest bezprzewodowa ale nie jestem tego w stanie sprawdzić.

4 minuty temu, Piotr.M napisał:

co rozumiesz przez to zdanie ?

MM - Media Markt, możesz tam pójść, podłączyć np. swój telefon i posłuchać :)