Jump to content

Słuchawki do Spotify do 1000

maciej78
 Share

Recommended Posts

Witam.

Szukam słuchawek bezprzewodowych nausznych, telefon to xiaomi mi a1 , a muzyki słucham z serwisu Spotify. Budżet jaki zakładam to około 1000 PLN ale..... I tu się zaczynają problemy.... Otóż zastanawiam się czy np słuchawki takie jak Sennheiser Momentum Wireless M2 AEBT będę mógł w pełni wykorzystać przy tym telefonie i przy spotify, czy też takie słuchawki to już przerost formy nad trescią. Dodam, że moja znajomość dotyczaca sprzętu audio opiera się na tym czy mi się podoba brzmienie czy nie ? i nie do końca znam się na rzeczach typu wzmacniacze, DAC itp (mam nadzieje, że to przyjdzie z czasem). Zastanawiam się czy owe słuchawki beda w stanie pokazać pełnię swoich możliwości przy tym  telefonie i owym serwisie muzycznym czy też nie warto inwestować w ten poziom słuchawek a w zupełności wystarcza np Audio-Technica ATH-AR3BT.  Dodam tylko że do tej pory na codzien  słuchałem muzyki na starych pchełkach Sennheiser cx 300ii a w domu miałem jakieś stare philipsy nauszne ... 

Będę również wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące innych modeli którymi to warto się zainteresować 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Guest MichalW

Przy słuchawkach bezprzewodowych dźwięk jest wysyłany cyfrowo i to słuchawki zmieniają przez wbudowany w nie DAC sygnał na analogowy. Wtedy znaczenie mają obsługiwane przez telefon i słuchawki kodeki. Momentumy obsługują Aptx oprócz SBC ale różnica nie powinna duża, bo A1 chyba nie ma obsługi tego kodeka. Jeśli brzmienie będzie odpowiadać to powinien być dobry wybór. 

9 minut temu, wojtczakowy7 napisał:

Momentumy obsługują Aptx oprócz SBC ale różnica nie powinna duża, bo A1 chyba nie ma obsługi tego kodeka. Jeśli brzmienie będzie odpowiadać to powinien być dobry wybór. 

Nie znalazłem nic o kodekach w specyfikacji telefonu. To co mnie zastanawia to czy owe słuchawki nie są poprostu "za dobre" na ten telefon i czy np sam telefon, poprzez to , że może nie mieć obsługi Aptx, nie będzie w jakiś sposób ich " ograniczał " 

Guest MichalW

Apt X ma nieco wiekszy przesył danych 384 vs 320 w SBC i może mieć nieco inne brzmienie ale to nie są duże różnice, sam nawet nie potrafiłem ich określić na swoich AR5BT. Spotify ma bitrate 320 kb/s więc spokojnie wystarczy. 

Rozumiem. Choć w związku z tym nasuwa mi się następne pytanie. Czy jest sens kupować momentumy za trochę ponad 1000, czy może zamiast tego sprawdzic choćby właśnie AR5BT. 

Przy okazji z zupełnie innej beczki..... Mieszkam w mieście gdzie najlepszy sklep ze sprzętem to ten dla idiotów.... Ogólnie szału nie ma żeby czegoś posłuchać wstępnie. Zna ktoś godne polecenia sklepy w Trójmieście ?? 

Guest MichalW
12 godzin temu, maciej78 napisał:

Czy jest sens kupować momentumy za trochę ponad 1000, czy może zamiast tego sprawdzic choćby właśnie AR5BT.

Sprawdzić zawsze warto, te słuchawki różnią się charakterystyką dźwięku, AR5 to podkreślone skraje z odsuniętym środkiem, Momentum są bardziej muzykalne i ciepłe. Każdy ma inny gust, więc tak jak kolega wyżej napisał, lepiej posłuchać samemu paru modeli i stwierdzić jaki dźwięk się lubi.