Jump to content

Słuchawki nauszne ~150 zł.


plilla
 Share

Recommended Posts

Cześć, poszukuję słuchawek nausznych w okolicach 150 zł. Głównym zastosowaniem będzie muzyka (hard rock, post-grunge, death metal, metalcore, ewentualnie od czasu do czasu rap). Przykładowe zespoły: Linkin Park, Disturbed, Drowning pool, Metallica, Papa Roach, Three Days Grace, Breaking Benjamin, itp.

Super, gdyby słuchawki były zamknięte, by całkowicie izolować od otoczenia. Jakość w odsłuchu stawiam na pierwszym miejscu, zaraz potem jakość wykonania. Zapewne pad'y musiałbym wymienić , ale też nie znam się na tym w ogóle, i nie chciałbym wydawać na nie połowy ceny jak za same słuchawki (albo i więcej :p). Słuchawki, jakie wyszukałem na różnych forach, stronach to m.in: 

AKG K518, Superlux HD330, Superlux HD-669, Creative Labs Aurvana Live, Sennheiser HD 202 II.

 

Jeśli chodzi o modyfikację sprzętu, przeczytałem że mogą sprawdzić się kable: Conducfil Sonolene 3014, czy Canare Starquad l-4e5c. Natomiast w przypadku gąbek to nie wiem, czy mogę dorwać gdzieś na allegro w miarę tanie, welurowe.

 

Proszę o pomoc, jako że jestem w temacie zupełnie zielony :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Wymienił Pan słuchawki na zasadzie losowej, gdzie część produktów ma zupełnie różne od siebie brzmienie i wymagania prądowe. Jeśli nie ma Pan zielonego pojęcia co tak naprawdę zamierza Pan kupić, najrozsądniej byłoby wstrzymać się z zakupem i liznąć troszeczkę wiedzy, aby móc bardziej zawęzić obszar swoich poszukiwań. Część modeli jakie Pan wylistował ma swoje recenzje na blogu, więc zachęcam do lektury. Na tą chwilę najbezpieczniej w ramach tak nakreślonych oczekiwań byłoby oscylować wokół HD669 jako teoretycznie najbezpieczniejszego wyboru. Więcej znajdzie Pan w Polecanych i Kompendium, dostępnych w linkach w tym temacie: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/5-zanim-zapytasz-polecane/

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Odrzuciłem modele Superlux'a , w których bas odgrywa nadrzędną rolę i jest go tam wg mnie za dużo (np. hd 681 evo), i ostatecznie rozmyślam nad 668b / 669.
HD 669 są zamknięte - to znaczy, że ucho będzie szybciej się męczyło? Czytałem też, że pianki w padach w 669 nie są takie złe, oraz żeby ich nie wymieniać na welurowe, za względu na dużą ilość sybilantów. 
Czy możecie polecić, odrzucić któreś z tych modeli? Dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

O uwarunkowaniach płynących z zamkniętości przetworników mógł Pan przeczytać w podanych przeze mnie materiałach. Precyzując: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/#sluchawki-pelnowymiarowe

O obu modelach Superluxa, tj. 668 i 669 napisano naprawdę wiele, również i ja recenzję tych ostatnim byłem łaskaw popełnić jakiś czas temu na blogu, także najlepiej będzie przeczytać i ocenić samemu, czy słuchawki te faktycznie się nadają.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...