Jump to content

Słuchawki analityczne dla osoby z dużą głową i uszami

Pierrot
 Share

Recommended Posts

Od dłuższego czasu szukam słuchawek w których po dłuższym używaniu czułbym się dobrze. Jak do tej pory wszystkie słuchawki które miałem, musiałem używać z maksymalnym rozsunięciem pałąka, a przy większości z nich i tak miałem wrażenie, że to za mało. Z uszami mam podobny problem. Nawet słuchawki z dużymi nausznicami nie zakrywały mi ucha w całości. Myślałem nad Audio Technika ATH-M40X, ale w recenzjach ciągle pojawia się opinia, że nausznice są średniej wielkości. Wiem, że najlepszym sposobem byłoby sprawdzić słuchawki i dobrać je osobiście w jakimś salonie, ale niestety nie mam takiej możliwości. Muszę się więc opierać na recenzjach.  Oczekuję analitycznego dźwięku z dobrą separacją, bo takie preferuję, w cenie do 500 złotych.

Edited by Pierrot

Ciekawe mogą być Snab Eufony AF-100. M40x tylko z głębszymi padami (HM5 zwykłe lub kątowe), wtedy jest inna charakterystyka, bardziej jasna i bez ciepła na dolnej średnicy, dalej utrzymuje się niemały bas. Na temat max. rozsunięcia się nie wypowiem, bo głowę i uszy mam niewielkie.

Snab Eufony AF-100 rzeczywiście wydaje się ok. Znalazłem jeszcze Shure ARH-440. Chyba mało popularne w Europie, bo kompetentnych recenzji tego modelu właściwie nie ma. W Stanach za to zbiera raczej pozytywne opinie. Ciekawe wydają się jeszcze Samson SR850, czyli Superlux 668b w innym wydaniu. Grają podobno identycznie. Ktoś może coś o tych słuchawkach powiedzieć?

5 minut temu, Pierrot napisał:

Ciekawe wydają się jeszcze Samson SR850, czyli Superlux 668b w innym wydaniu. Grają podobno identycznie. Ktoś może coś o tych słuchawkach powiedzieć?

Jakby to powiedział jeden pracownik ze znanego sklepu "pan podłącza jak wszystkie w tej cenie". Jest wersja zamknięta 669 zrecenzowana na blogu.
Audio-Technica też ma wygodne słuchawki z dużymi padami np. ATH-AD700X

45 minutes ago, Pierrot said:

Superlux 668b (...) Ktoś może coś o tych słuchawkach powiedzieć?

Niezłe w swojej cenie, pałąk, jeśli za ciasny, łatwy do rozgięcia. Naciskają dość wyraźnie na sopran, reszta pasma zbalansowana, najniższy bas mocno wycofany. Pady skórkowe mają tandetne, używałem słuchawek na welurach Hifimana (raczej płytkie, ale nie bardziej od stockowych) i miałem potrzebę wsadzenia płatka kosmetycznego przed przetwornik. Pamiętam, że scena była imponująco szeroka, mimo tłumienia wysokich zbyt lekkie i za jasne granie dla mnie, jeśli ktoś lubi analityczną prezentację słuchawki te zdecydowanie warte są uwagi.

Edited by damian_em

Dziękuję za porady. Wezmę Samson SR850, bo ich pałąk jakoś bardziej do mnie przemawia od tego z Superlux 668b. Z opisu wynika, że brzmienie powinno mi odpowiadać.

Podoba mi się też ATH-AD700X, ale póki co to nie ta półka cenowa. Być może to będzie mój kolejny zakup.

Edited by Pierrot

Niestety na Massdropie już niedośtępne, a używanych rzeczy z zasady nie kupuję. Zbyt wiele razy się naciąłem. Ale dzięki za rekomendację. Na razie zadowolę się Samson SR850, bo wydatek właściwie żaden. W sam raz na słuchawki chwilowe. Docelowo kupię AD700X. Mieszczą się w cenie której obiecałem sobie nie przekraczać jeśli chodzi o słuchawki. Miałem okazję używać modeli za kilkanaście tysięcy złotych i jasne, że grają lepiej od tych np za tysiąc, ale czy ta różnica jest warta takich pieniędzy? Moim zdaniem nie bardzo.

Edited by Pierrot

Dotarły do mnie słuchawki Samson SR850 (Superlux 668b z innym pałąkiem iz welurowymi padami). Jestem pod wrażeniem tego, że grają tak dobrze przy tak niskiej cenie. Na moją głowę oczywiście ledwo się mieszczą, a pady ucha nie obejmują w całości, ale chyba już tak musi być u mnie. Zaskoczyło mnie tylko to, że dla mojej żony są o wiele za duże i zjeżdżają jej z głowy. Ogólnie jednak za tę cenę warto. 

Aż, mnie naszła ochota na backup'owe słuchawki jak połączyłem sobie opis @damian_em i konstrukcję Samsonów. Welury, dobra scena, słabszy bas, myślałem, że Superluxy to są basotłuki z kiepskimi skuropodobnymi padami, a za 120 zł chyba sam spróbuję. Jakoś ta konstrukcja AKG do mnie przemawia ze samo-regulacją.

Weź pod uwagę, że Superluxy mają odpinany kabel, dwa kable w zestawie, oraz pokrowiec. Samsony tego nie mają. Samoregulacja jest fajna, ale z tego co słyszałem to rozwiązanie z Superluxów też sprawdza się nieźle. Nie wiem czy nie lepiej będzie w Twoim wypadku po prostu zakupić Superluxy i zmienić pady na welurowe. Ja kupiłem Samsony głównie dlatego, że nie mieszkam w Polsce i dostępność Superluxów była bardzo utrudniona. Samsony mogłem za to kupić od ręki.

Edited by Pierrot