Jump to content
vonBaron

Najlepsze zakup audio w 2018r

Recommended Posts

Jako że rok 2018 się kończy to zapraszam do podsumowania waszych najlepszych zakupów audio.

1. Chyba jednak HE-5LE cena/jakość świetna, choć wiem że gdybym miał inny tor to pewnie tak dobrze by nie grały.

2. ICan Pro takiego wzmaka szukałem, ma wszystko a dodatkowo jest mały i świetnie gra.

3. Hegel HD25 wyraźny upgrade względem 20.

4. NW-ZX2 bardzo dobry DAP wyciągnięty za fajne pieniądze.

5. AZ Silver Reference takich kabli potrzebowałem w swoim torze.

Ogólnie rok bardzo owocny co odczuły moje uszy i portfel.

Edited by vonBaron
  • Like 1
  • Upvote 3

U mnie krótko: Audioquest Nighthawk Carbon + Audioqest Dragonfly Red - zestaw w relacji ceny do jakości to overkill.

Mój portfel w tym roku bardzo się ucieszył, po wielu latach odpuściłem sobie pogoń za króliczkiem i wydawanie kosmicznych sum na audio. Obecnie skupiam się na szukaniu najlepszej SQ w relacji do ceny.

• Like 8

Aune E1 - tak dobre, że kupiłem je drugi raz, gdy zagubiłem. Do tego równie dobre ER3XR w dokach.

Bowers & Wilkins P7 Wireless w bezprzewodowych.

AKG K270 Studio w zamkniętych.

Nighthawk Carbon w półotwartych.

I do nich ze sprzętu tylko Dragonfly Red.

Najważniejsze, że wszystkie te zakupy były trafione i zostały ze mną do dzisiaj. Skutecznie tłumiąc chęć dalszego przerzucania i kupowania sprzętu.

• Like 5

U mnie w sumie podobnie jak u kolegi @Palpatine
1. Forumowy zakup Dragonfly Red
2. Forumowy zakup isine 10
Te kombo wygryzło u mnie zestaw Aune X1S + K702 a cenowo wychodzi minimalnie drożej. Jako że nie miałem styczności z takimi gigantami cenowymi (jak większość produktów od Audeze czy niektóre serie od Hifiman) i nie musiałem wydawać dużo kasy to jestem bardzo zadowolony. Kupno DFR było tym bardziej uzasadnione że w swojej mini kolekcji mam też P7W które bardzo dobrze się z nimi zgrywają.
Rok się jeszcze nie skończył a poluje na K270 S i wybieram się na odsłuchy Hawk/Owle :D 

Edited by LoCzekk
  • Like 5

Bezapelacyjnie iSine10. Relaksacyjnie, ale bardzo klasowo już z ajfona, a już z Acro L1000 pokazują że mogą dużo więcej i zachęcają do poszukiwań i drenażu portfela 😂

• Like 6

W segmencie portable - Aune E1, definitywnie. Świetne zgranie z M1.
Jeżeli chodzi o audio do zastosowań domowych, to będą to Chorusy 706. W końcu zdecydowałem się na upgrade kolumn, lecz jeszcze czekam na kuriera. ;)

Muzycznie, to ostatnio nabyty Wandering i najnowszy album SUDUAY'i. Z wcześniejszych zakupów - Vol. 2 i 3 Ciel nosurge Genometric Concert.

• Like 4

Ja co roku kupuję coś nowego zaczynając od 2015

2015 X1s +HD600

2016 kabelek HD600 Deluxe

2017 AQ NH

Teraz Audio Gd NFB 11.38

Za każdym razem gdy zbliżał się koniec kalendarzowego roku robiłem takie podsumowanie w swojej łepetynie

Wszystkie te zabawki były udane i cieszyłem się jak dziecko fajnie tak powspominać, życzę każdemu w nowym roku udanych zakupów i co najważniejsze czerpać z nich radość

• Like 1

Parę zabawek było, głównie 4 duże zakupy, które zamknęły mi temat mobilnego audio:

1. Shanling M3s
  2. Aune E1
  3. Mee P1
  4. Custom tipsy do P1

Z tego wszystkiego największe pozytywne dźwiękowe zaskoczenie to pozycja druga, której jednak najmniej używam - taka sobie izolacja. Zestaw M3s, P1 + Custom tipsy miecie wiele zestawów stosunkiem jakości do ceny. A E1 zawsze w obwodzie :)

• Like 3

Owle

Stax L700 + SRM-Xh

LCD-X

A&K KANN

MSR7 Special Edition

... czyli właściwie komplet tego, na czym obecnie słucham. Bardzo udany rok, z każdej z wymienionych wyżej pozycji jestem ogromnie zadowolony :). Szczególnie KANN to dla mnie koniec trasy w temacie DAPów.

Edited by timecage
  • Like 1

Widzę, że mamy podobny wątek jak u konkurencji :)

U mnie:
1. LG V30 - wszystko co trzeba od telefonu i kapitalna jakośc z jacka
2. AKG N40 - najnowszy zakup, na SpiralDot'ach brzmią jedwabiście
3. A&K Billie Jean - lepsze od FLC 8N w każdym detalu i nie trzeba ganiać za filtrami po stole :)
3. DragonFly Red - (od)ważna ważka
4. ATH-MSR7 - skrzypią, ale grają zacnie
5. Sony NW-A55 - małe coś, za to gra 3x lepiej niż kloc DX150.

Pozdrawiam

Edited by raulendymion
  • Like 2

Pathos Aurium

Nostromo Wolf2

+ Prawie zakupione T1 gen2... ;)

Edited by Hir0
  • Like 4

iSine 20, LCD-XC i opaska do LCD-2 - to chyba najciekawsze zakupy jakie w tym roku wykonałem i na razie nie zanosi się, aby cokolwiek miało je przebić zarówno w tym roku, jak i następnym. 

• Like 5

Dużo tego nie było, a tak właściwie dwa, ale planuję jeszcze sprawić sobie prezent na święta (dragonfly black). Co do pozostałych, to jestem dumnym posiadaczem behringera umc22 i akg m220 pro które przyszły do mnie w zaledwie 7 dni.

• Like 2

Lcd-X

Deckard

Wireworld Silver Starlight - usb

Wireworld Aurora - zasilający

Wireworld Elektra -zasilający

• Like 3

W dniu 8.12.2018 o 21:15, Noah napisał:

Nie wniose nic nowego ... isine 10

Rok się jeszcze nie zakończył :)

isine 20 :x  

• Like 1

AQ NightOwl oraz Mojo (chociaż to nie był zakup w 2018 r jak dobrze pamiętam)

Jednak 2019 r przyniesie zmiany i w miejsce AQ Owl pojawi się coś innego.

• Like 1

U mnie ilościowo to dużo tego nie było: Audeze LCD-2F i kabelek FAW Noir Hybrid 

• Upvote 1

On 12/23/2018 at 7:25 PM, Nehero said:

AQ NightOwl oraz Mojo (chociaż to nie był zakup w 2018 r jak dobrze pamiętam)

Jednak 2019 r przyniesie zmiany i w miejsce AQ Owl pojawi się coś innego.

Słuchałeś Owli z Mojo? Jak wrażenia? Opinie są mocno spolaryzowane - jedni piszą, że to połączenie marzeń, inni zaś, że mojo jest zbyt ciepły dla i tak już ciepłych Sów...

29 minut temu, euter napisał:

Słuchałeś Owli z Mojo? Jak wrażenia? Opinie są mocno spolaryzowane - jedni piszą, że to połączenie marzeń, inni zaś, że mojo jest zbyt ciepły dla i tak już ciepłych Sów...

Słucham cały czas, wrażenia pozytywne, porównując Mojo do A&K XB10, którego też mam, to z Sowami, mam wrażenie, że na Mojo góra jest ciutkę bardziej przygaszona, jednak nie czuję braków w górze, dzwonki są dzwonkami, brzmią jak dzwoniki. Jednak to troszkę biorę na wiarę, poza tym też nie robiłem jakiś specjalnych porównań. Nie mniej góra mi wystarcza w zupełności, więc może tylko to efekt placebo , albo na prawdę nieznaczna różnica.

Jednak to czego jestem pewien, że A&K XB 10 w porównaniu do Mojo, to że XB10 skupia się bardziej na średnim basie.  Porównując na utworze Robots in Motion - Philter,  właśnie tak od 17 sekundy, wchodzi bas, gdzie na Mojo jest on taki bardziej miękki, a na A&K XB10 jest konkretniejsze mocniejsze, bardziej wyraźne "tupnięcie", jednak to nie jest jakaś duża różnica, nie mniej bardziej wyczuwalna, więc faktycznie coś jest na rzeczy, że Mojo dociepla Sowy, jednak nie czuję, że takie granie mi nie pasuje.

Lecz też nie słuchałem Sów z DF Red, który jest już typowo jaśniejszym urządzeniem, stworzonym specjalnie dla Sów i tych drugich, więc ciężko mi wyciągnąć jakieś konkretne wnioski, czy podobałoby mi się nadal granie na Mojo, gdybym słyszał Sowy z Redem. Szczególnie jak czytałem recenzję A&K XB10, to jest on też właśnie takim trochę ocieplonym źródłem, co potwierdzałoby fakt, że nie słyszę znaczących różnic względem Mojo. Nie słyszę nagle zupełnie innego brzmienia, a jedynie nieznacznie zmienione w pewnych zakresach.

W górnych zakresach ciężko jest mi określić, czy jest to efekt placebo, czy faktycznie słyszę nieznaczną różnicę w kwestii detaliczności, czy bardziej wyraźnej góry.

W basie słychać właśnie to co też recenzje piszą, że XB 10 nie ma nie wiadomo jakiego zejścia na basie, lecz skupia się to na średnim basie, a dokładając, to że XB 10 jest raczej muzykalnym źródłem, to czasami słuchając raz na Mojo, raz na XB 10, miałem wrażenie, że na XB 10 jest to wszystko bardziej dynamiczne, żywsze. Jednak zaznaczam, że nie są to wyraźne różnice, gdzie XB 10 i Mojo to dwa różne brzmienia, a właśnie podobne, tylko z pewnymi różnicami i też dlatego, te różnice co słyszę są niewielkie. Może kiedyś przejdę się i posłucham Sów z RED-em, wtedy byłoby to konkretne porównanie między jasnym i analitycznym RED-em, a bardziej ocieplonym Mojo.

Jednak gdybym miał określić czy na Mojo się dobrze słucha, to powiedziałbym, że tak, jednak nie wiem czy jest to idealne połączenie, żeby to stwierdzić, musiałbym posłuchać ich na czymś właśnie o przeciwnym brzmieniu niż Mojo.

• Thanks 1

Posted (edited)

Pathos Aurium po okazyjnej cenie.

HD800 i szczegolnie zmiana z padow orginalnych na Dekoni hybrid ktore bardzo mi poprawily odsluchy (wiecej dolu i mniej odczuwalny punkt 6khz) i wygode

Edited by ysis
  • Like 2