Jump to content

Dac do Koss UR40


Recommended Posts

Poszukuje daca do w/w słuchawek i niestety osoba, która używa tych słuchawek twierdzi, że bez daca jest ok. Ja sobie je podpiąłem, pod mojego x7 i różnica jest ogromna, jak na tak tanie słuchawki, co oczywiście na plus dla słuchawek. Przeznaczenie to gry fps, dlatego moje pierwsze skojarzenie to właśnie DFR, tylko, że to jest prawie trzykrotność ceny słuchawek. Czy jest sens kupować tak dobry dac do tych słuchawek?

Dodam jeszcze, że dałem do po testowania moje k702 i wyszło, że "za tak małą różnicę w dźwięku wole lżejsze, wygodniejsze" czyli zakładam, że słuchawki, o ile się nie rozpadną, zostaną na dłużej. Wcześniej miał fatal1ty, a potem blaze czyli oba plastiki ważące 150g więc teraz ma lepiej z tą samą wygodą, niby zrozumiałe jeśli to jest priorytet. Dlatego nie ma szans, że przekonam że warto zapłacić 450zł za pendriva, ale z polecanych nie bardzo wiem co wybrać.

Edited by Jemek
Link to comment
Share on other sites

UR40 najwięcej zyskują na wyciągnięciu gąbek zza przetworników, a nie zamianie dac-ów. Znika koc.

15 godzin temu, Jemek napisał:

Poszukuje daca do w/w słuchawek i niestety osoba, która używa tych słuchawek twierdzi, że bez daca jest ok

Skoro jest ok to po co uszczęśliwiać na siłę?

Edited by Rafacio
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem namawianie na zakup DAC-a jest totalnym nieporozumieniem, bo jeżeli gość uważa, że różnica w ogólnej jakości dźwięku pomiędzy UR40, a K702 jest mała i niewarta rezygnacji z wygody to się tylko rozczaruje. Sam przez kupę lat korzystałem z tych Kossów i rzeczywiście są leciutkie, bardzo przewiewne, dość przestrzenne i fajnie grają (szczególnie pasowały mi do gier, a do CS 1.6 to był dla mnie ideał przez lata), ale czasem trzeba spróbować czegoś nowego. Dać sobie nie kilka godzin albo dni, ale tydzień lub nawet kilka i przyzwyczaić się przede wszystkim do nowej sceny (UR40 mają specyficzną) i prezentacji dźwięku, a potem wrócić do starych słuchawek. UR40 były dla mnie wzorem wygody, a teraz ich nie toleruję z uwagi na płytkie nausznice i fakt, że uszy dotykają przetwornika. Po prostu głębokie pady takie jak w AKG 712 PRO, DT990 itp. są dla mnie aktualnie o wiele wygodniejsze.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja się za audiofila nie uważam i nigdzie nie powiedziałem, że za mało kosztują. Kupiec zadowolony, dlatego jeśli nie planuje innych to chciałem jeszcze daca w rozsądnej cenie zaproponować. Otrzymałem pomocne informacje, dzięki.

Edited by Jemek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...