Jump to content

AKG K612 PRO vs AKG K550.


Ruscin
 Share

Recommended Posts

Na początku chciałbym się przywitać z okazji pierwszego postu na tym forum, więc Witam :). 

Moje pytanie jest następujące. Czy mógłby ktoś porównać AKG K612 PRO z AKG K550. A już wogóle pięknie by było gdyby AKG K550 były po modzie B (rozjaśniającym). Głównie chodzi mi o różnice w wokalach, szczególnie damskich, i sopranach. 

Link to comment
Share on other sites

Witam również bardzo serdecznie,

Wyższą jakość i rozdzielczość uzyska Pan nawet przy modowanych K550 z K612 PRO. Zakładając jedną parę zaraz po drugiej będzie można mieć wrażenie, że K612 są lżejszym i bardziej otwartym kierunkiem na tle K550, również o wyraźnie mniejszej izolacji. To właśnie brak izolacji od otoczenia będzie decydował tu o wrażeniu otwartości i sceniczności. Przy dobrze napędzonych K612 PRO, to własnie nim oddawałbym plus w kwestii wokali i sopranów.

Wspomnieć jednak należy, że warto parować je z ciepłym i mocnym sprzętem, ponieważ mają znacznie wyższe od K550 wymagania, np. Aune T1 MKII.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. Z napędzeniem słuchawek nie będzie problemu, jednak źródło z którego słuchawki będą puszczane, jest neutralno-ciepławe i sceniczne. Do takiego źródła lepszym wyborem wydają mi się AKG K612. Chodzi głównie o sopran, a ten  AKG K550 w moim odczuciu mają lekko (ledwo zauważalnie) schowany, zamglony. Czy mógłby Pan lub inny użytkownik forum potwierdzić lub obalić to co napisałem? 

Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie. 

Łatwiej byłoby po prostu podać nazwę źródła, ale jeśli faktycznie tak właśnie gra, to do K612 PRO jak znalazł. Nie nazwałbym jednak sopranu K550 zamglonego, ponieważ mniej więcej w rejonie 9-10 kHz potrafią być wyraźnie wzmocnione i przez to w wielu utworach emanować iskrą i świeżością. Podobna cecha słyszalna jest w wielu innych słuchawkach, ale fakt faktem K612 PRO mają wyższy przebieg sopranu w najwyższych oktawach i zawsze na tle K550 będą wydawały się mniej ospałe.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że dużo łatwiej byłoby podać nazwę, jednak sam jej nie znam. Dostałem, konstrukcję DIY, od mojego taty, który przerzucił się na "coś innego", a informacje które podałem na temat barwy pochodzą właśnie od niego.

W każdym razie, dziękuje bardzo za pomoc, życzę miłego dnia i utrzymania bloga w tak świetnej (a nawet jeszcze lepszej, o ile to możliwe) formie i treści. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...