Jump to content

Słuchawki półotwarte w kwocie do 500 zł

Krystian77
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, obecnie posiadam słuchawki Audio-Technica ATH-T500, jednak przez swoją zamkniętą konstrukcję nie daję rady w nich siedzieć dłużej niż około 30 minut. Jako tymczasowe rozwiązanie posiadam Panasonic RP-HJE125 do codziennej pracy, a pełnowymiarowe do słuchania muzyki. Obecnie zastanawiam się nad wyborem słuchawek półotwartych jako kompromis. Zwracam się więc do Was o poradę w wyborze. Chciałbym aby słuchawki dobrze leżały na głowie oraz aby można było je użytkować dłużej niż 1h bez ich ściągana, aby posiadały welurowe nausznice. Dobry bas będzie również mile widziany choć nie jest to konieczne (zawsze mogę założyć ATH). Zastosowanie uniwersalne czyli film, granie, muzyka (rock, muzyka z lat 80-90, czasami muzyka elektroniczna) używane tylko w domu. Do napędzenia posiadam Audiotrak Prodigy Cube (wersja ze srebrną obudową z OPAMP MUSES 8820). Kwota tak do 500zł. Co się bardziej nada, lepiej spisze?

Moimi typami są:

AKG K240 MKII – fajna sprawa z kablem spiralnym. Przystępna cena.

AKG K612 PRO – bardzo mi się podobają wizualnie, tylko nie wiem czy Prodigy da radę.

Chętnie poczytam Wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Jeśli wygoda to polecam K702, różnicy chyba nie ma w dźwięku. Lepiej kupić lepsze słuchawki i ew. zmienić tor w przyszłości niż dobierać słabsze słuchawki pod obecny dac. Ja na integrze używałem i było czuć kolosalną różnice do starych hd681 więc trzeba samemu sprawdzić, może akurat będzie ok. Czuć tę jakość wykonania słuchawek premium, a cena jest wciąż jeszcze stosunkowo niska.

• Thanks 1

Chyba zdecyduję się na te K702, bo wygoda jest dla mnie bardzo ważna.

Mam jeszcze parę pytań. Sprawdzą się jako słuchawki do zastosowań uniwersalnych? Zmiana opamp w Audiotracku na jakiś lepszy jeszcze coś wydusi z tego DAC, czy jednak sparować je tak jak jest z K702, a w przyszłości zakupić lepszy sprzęt?

Pozdrawiam.

To już zależy jakie się lubi dźwięki. Dla mnie słaby bas i duża scena sprawiaja, że słuchawki nie męczą ośrodka słuchu i nadają się do długiego użytkowania nawet z dużą głośnością. Także wygoda jest na obu płaszczyznach i w miarę lekka konstrukcja tworzy z nich, przynajmniej dla mnie, przyjemne słuchawki do codziennego użytku.

Co do daca to najlepiej najpierw posłuchać sluchawek żeby wiedzieć co mniej więcej nie pasuje i nie martwić się na zapas, bo może akurat będzie dobrze.

• Thanks 1