Jump to content

Sound Blaster e5 + AKG k702

Recommended Posts

Cześć,

Przymierzam się do kupna słuchawek z dużą sceną, takich które głównie będą używane do gier. Po przeczytaniu recenzji polecanych słuchawek mój wybór padł na AKG k702 i Audio-Technica ATH-PDG1. Zdecydowałem się  zamówić sobie obie pary, żeby zobaczyć które mi lepiej "leżą". O ile ATH-PDG1 są podobno łatwe do "napędzenia" i nie jest wymagany DAC żeby sprawdzić na co je stać o tyle w przypadku k702 już taki sprzęt jest potrzebny. Na liście polecanych DAC'ów znajduje się Sound Blaster e5 który z tego co zrozumiałem podbija sceniczność wiec chyba teoretycznie powinien się dobrze dogadywać z wyżej wymienionymi słuchawkami. Czy dobrze rozumiem?

Przy wyborze tego DAC'a kierowałem się tym, że:

• działa prawidłowo przy podłączaniu go przez usb do pc w odróżnieniu od przerywającego dźwięk FX-Audio DAC-X7 który jest polecany do k702.

• posiada wejście na mikrofon.

• posiada wyjście optyczne pod które będę mógł podłączyć moje głośniki (Edifier R1850DB).

• jestem ciekawy jak działa funkcja Scout Mode, ale to nie jest dla mnie priorytet.

Nie zależy mi na jego mobilności, ale na tle pozostałych DAC'ów z listy polecanych w tym pułapie cenowym wypada najlepiej i spełnia moje wszystkie wymagania. Jeśli macie inne, lepsze propozycje to chętnie je rozważę.

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Edited by ncreaved

A jak właściwie brzmi pytanie? :)

Komentarz jest już wystawiony dawno temu pod postacią wspomnianych testów na blogu. Staram się aby to właśnie testy na blogu były moimi wypowiedziami i podpowiedziami, tyle że w sposób pasywny, pokrywając odgórnie zagadnienia na zasadzie wytypowania spodziewanych problemów i od razu podsunięcia rozwiązań lub przynajmniej wskazówek. Jeśli bazował Pan na recenzjach z AF przy wyborze sprzętu, to automatycznie korzystał Pan z moich rad już przed nawet założeniem wątku ;). Także proszę napisać w czym dokładnie miałbym udzielić podpowiedzi. Jak słusznie Pan zauważył nie testowałem wymienionych tu urządzeń łącznie, ale może będę w stanie odpowiedzieć.

Zastanawiam się czy słuchawki o dużej sceniczności podłączone pod DAC'a podbijającego sceniczność zauważalnie na tym zyskają? Przypominam, że słuchawki będą używane głównie do gier.

Czy laik za jakiego się uważam lepiej wyjdzie na podłączeniu tych słuchawek pod DragonFly Black/Red zamiast pod Sound Blaster e5?

Z góry dziękuje za odpowiedź

1 godzinę temu, ncreaved napisał:

Zastanawiam się czy słuchawki o dużej sceniczności podłączone pod DAC'a podbijającego sceniczność zauważalnie na tym zyskają? Przypominam, że słuchawki będą używane głównie do gier.

W tym aspekcie zyskają. Uzyska Pan sumę dwóch tych samych cech. Jedynie trzeba wtedy uważać, aby nie było zbyt jasno, bo to częsty efekt uboczny sceniczności, zarówno po stronie źródła, jak i słuchawek. 

1 godzinę temu, ncreaved napisał:

Czy laik za jakiego się uważam lepiej wyjdzie na podłączeniu tych słuchawek pod DragonFly Black/Red zamiast pod Sound Blaster e5?

Jeśli zależy Panu na scenie i to jeszcze za dobre pieniądze, wtedy Red powinien lepiej Panu wyjść. Jeśli chce Pan mieć pełnoprawną kartę dźwiękową ze wszystkimi funkcjonalnościami takowej (efekty, mikrofon), wtedy E5. Jeśli zależy Panu na maksymalnej ekonomii i przyjemniejszym, bardziej muzykalnym brzmieniu, a w zakresie sceny żeby słuchawki nadrabiały sobą ubytki źródła, wtedy Black.

Ostatecznie zamówiłem ATH-PDG1 ze względu na ich uniwersalność. Do tego DragonFly Black i Sound Blaster e5, żeby sobie samu sprawdzić co mi lepiej pasuje. Moje pierwsze wrażenia są takie, że słuchawki same w sobie bardzo dobrze grają. Zacząłem się zastawiać czy dodatkowe DAC'i/wzmacniacze im nie szkodzą zanadto zmieniając ich charakter. Po podłączeniu DragonFly Black słuchawki zaczęły być bardziej zamulone, dźwięk mnie wyraźny, basowy. Z kolei Sound Blaster e5 wyostrzył je, ale dźwięk wydaje się być mniej naturalny (być może za mało czasu poświeciłem na ustawienia equalizera). Myślałem o tym, żeby sprawdzić jeszcze jak słuchawki będą sobie radzić podłączone pod DragonFly Red. Czy myśli Pan @EvilKillaruna, że jestem w stanie cokolwiek zyskać podłączając te słuchawki pod Red w porównaniu z E5? E5 wydaje się być sprzętem wyższej klasy.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

W dniu 5.12.2018 o 00:45, EvilKillaruna napisał:

Proszę uprzejmie, choć moim zdaniem - jeśli faktycznie nie potrzebuje Pan mikrofonu itp. - Red jest lepszym wyjściem. Natomiast przy PDG1 można byłoby spokojnie iść w E5. 

@ncreaved przecież tutaj jest wszystko już wyjaśnione. Do reda nie podłączy się mikrofonu. DFR w momencie pisania polecanych był za blisko 800zł. Np. ysis uważa go za najlepszą integrę do 1000zł jaką testował, więc nie można tutaj kierować się ceną.

Edited by Jemek

Napisałem, że zamówiłem black i go już testowałem (on też nie ma wejścia do mikrofonu) wiec nie rozumiem argumentu. Mikrofon mogę podłączyć pod płytę główną. To zacytowane zdanie rozumiem tak, że to jest najlepszy DAC pod k702, a ja pytam o ATH-PDG1.

Argumentem dla E5 na pewno było wejście mikrofonowe (ponieważ ath mają już dość dobry mikrofon i bardziej jest sens podłączyć go pod daca) i są mniej wymagające co do źródła, ale jako, że są mniej sceniczne od K702 (a taki chyba był zamiar) to tym bardziej przyda im się sceniczne źródło. Ja to tak rozumiem, że tutaj rozchodzi się o ten mikrofon. Pdg1 testowałem jeszcze bez daca toteż nie wiem czy również skorzystają na redzie tyle co k702. Nie bardzo rozumiem zamówienie Blacka zamiast reda w tym momencie skoro ath nie są jakoś szczególnie jasne, a dalej jest chęć jego wypróbowania.

BTW jeśli głównym celem są gry fps to wtedy polecam słuchawki mało basowe.

Edited by Jemek