Jump to content

Pathos Acoustics

Recommended Posts

IMG_20181203_140435.thumb.jpg.950f1fb80769b0076976e5624519da24.jpg

Fotka robiona Heglem.

Wreszcie po perypetiach dojechał, stockowe lampy zostały zmienione na Orange Globy.

Całość gra bardzo dobrze, żywo, energicznie z wykopem.

Bas jest bardzo mocny i to chyba on rzuca się w uszy najbardziej na początku, średnica bardzo rozdzielcza, wokale jak żywe, góra delikatna ale szczegółowa, spora scena.

Dodatkowym plusem jest łatwość wymiany lamp, gdzie w takim ICanie jest to utrudnione do maksimum.

Ogólne świetny AMP, jedyna taka prawdziwa wada to chyba brak pełnego balansu.

Myślę że spokojnie można go wybrać zamiast takiego Brystona BHA-1 (szczególnie jak nie ma się miejsca na biurku) czy ICana Pro i nie czuć że ma się gorszy sprzęt przynajmniej jeśli chodzi o SQ.

Podziękowania dla @ysis

Co ciekawe znalazłem zdjęcia że one różnią się w środku.

To zdjęcie czarnego z AF

obraz.png.655d24a712d4e0c6379944072dd383e4.png

A to srebrnego z konkurencyjnej strony

obraz.thumb.png.211910b892ee179f4fdebe1a11f577a3.png

Są dwie wersje Pathosa?

Edited by vonBaron
  • Like 3

Ten pierwszy to ostatnia wersja z 2018 roku (troche drozsza niz poprzednia). Ta Druga to pierwotna wersja z 2014 ktora mozna znalesc jeszcze czasem w sklepach na zachodzie po troche nizszej cenie.

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Ogólne świetny AMP, jedyna taka prawdziwa wada to chyba brak pełnego balansu.

Tym bardziej ze wzmacniacz gra i tak lepiej po balansie czesciowym a wiec rozciegniecie go na caly wzmacniacz dalo by wedlug mnie realne korzysci. Niestety jego brak czyni ze w Pathosie aby miec balans full to ticket jest za  20k zlotych z inpol in ear... czyli 2 x cena WA22...

Edited by ysis
  • Thanks 1

1 godzinę temu, ysis napisał:

Tym bardziej ze wzmacniacz gra i tak lepiej po balansie czesciowym a wiec rozciegniecie go na caly wzmacniacz dalo by wedlug mnie realne korzysci. Niestety jego brak czyni ze w Pathosie aby miec balans full to ticket jest za  20k zlotych z inpol in ear... czyli 2 x cena WA22...

Chyba że ktoś kupuje Pathosa w okazyjnej cenie to nie ma co narzekać na brak balansu. Sam się nad nim zastanawiam jak budżet będzie zgadzał.

2 godziny temu, vonBaron napisał:

@LoCzekk jakbyś go gdzieś dorwał za połowę ceny to ukłoń się, podziękuj i bierz :D

jak dorwe wa22  second gen po polowie ceny to pogadamy ale raczej watpie aby sie udalo :)

za te 3 tysiaki na gwarancji to byla dobra okazja.

Edited by ysis

• 6 months later...

To klasa bardziej Conductora V2 niż Soloista. Powinno to zagrać mniej więcej tak jak opisałeś, ale nie powiedziałbym że jest to wzmacniacz mięsisty, a przynajmniej nie do przesady, bardziej z mocnym fundamentem i przyjemnością, niż mięsem jako takim w stylu stereotypowej lampy.

• Like 1

• 2 weeks later...
W dniu 4.06.2019 o 13:53, Jaworrr napisał:

Pathos z Hugo2 zagra mięsiście i nie męcząco? 

Można tego Pathosa zestawić jakoś z Bursonem Soloist mk2?

Na pewno zagra miesisiscie ale z duza dawka powietrza. Nie bedzie to przytlaczajace.

Najbardziej mi sie podobal Aurium z HD25 przez xlr (dziekuje @vonBaron za pozyczenie), potem z Matrix Xsabre pro przez xlr

Jezeli nie chcesz uzywac xlr tylka rca to hugo 2 przebija dla mnie wtedy HD25 przez rca ale pierwszym wyborem byl by Matrix xsabre pro.

Tylko przez xlr Aurium sie lepiej sprawdza imo. Moge ci podeslac do testow jezeli nie ma w krk. daj znac.

Edited by ysis
  • Like 1

2 godziny temu, ysis napisał:

ale pierwszym wyborem byl by Matrix xsabre pro.

Tylko przez xlr Aurium sie lepiej sprawdza imo. Moge ci podeslac do testow jezeli nie ma w krk. daj znac.

To prawda że Aurium gra lepiej po balansie ,przy zastosowaniu dobrego kabla rca różnica też jest słyszalna, ale jeśli nie posiada się xlr na pokładzie ,to i tak nie ma to żadnego znaczenia. Dodam od siebie że Matrix Sabre Pro też gra lepiej  po xlrach .Słyszę to bo mam na stałe podpięte oba kable , które są podobnej jakośći i xlry oferuja wiekszy wykop ,lepszą scenę i więcej powierza ,?

• Like 1

@ysis dzisiaj odebrałem Aurium i gra właśnie z Hugo2, po RCA oczywiście. RCA raczej zwyczajne, Eagle Cable za 100zł. 

Na razie co zauważyłem, że mocno się grzeje, ma kilka godzin na liczniku, dam mu pograć ze 2-3 noce żeby doszedł do siebie.

I oczywiście chętnie skorzystam z propozycji, to mówisz o Matriksie czy o Heglu?

--update. z Aurium dzień drugi.

No i słucham sobie od wczoraj tego Aurium. Bardzo fajny wzmacniacz, przekazuje dość rzetelnie charakter daca.

I tutaj mam temat, jako że słucham nie audiofilskich gatunków elektroniki i metalu, Hugo2 jest dla mnie zbyt szczegółowy i energiczny.

Pod mój gust widziałbym coś spokojniejszego, bardziej monumentalnego i z mocniejszym basem. Ten z Hugo2 jest super skrojony, szczegółowy, ale nie pulsuje i nie wypełnia brzmienia. Zresztą cały charakter taki ma. Inna efektowność niż potrzebuję. 

Będę szukał daca masywniej brzmiącego, tak jak koledzy piszą, z wyjściami xlr specjalnie dla Aurium.

Da się ogarnąć coś sensownego nie tak wysoko cenowo jak Hegel25 albo ten Matrix x Sabre?

Edited by Jaworrr