Jump to content
Sign in to follow this  
Jozzek667

Zmiana Audeze LCD-2C na LCD-2(F).

Recommended Posts

Cześć, takie pytanko szybkie mam. Czy różnica po przesiadce będzie mocno zauważalna na plus ? Czy może przy przesiadce na Hifiman Edition X dałoby zauważyć większą różnicę na plus ? 

Edited by Jozzek667

Godzinę temu, Jozzek667 napisał:

Cześć, takie pytanko szybkie mam. Czy różnica po przesiadce będzie mocno zauważalna na plus ?

A jakie źródło?

26 minut temu, Hir0 napisał:

A jakie źródło?

Komputer (Pliki Flac, DSD, ogólnie bardzo dobrej jakości) -> Duet Aune X1S+X7 -> Audeze

1 minutę temu, Hir0 napisał:

W takim razie pozostaw tak jak jest. Według mnie nie ma sensu zmieniać.

A doradziłbyś jakieś żeby był ten efekt WOW :) ? Hifiman Edition X ?

W audio gra cały tor, nie tylko słuchawki. U mnie efekt wow pojawia się na torze za 15-20 tys który jest ze sobą zgrany w dodatku, niektórzy zaś mogą się tylko rozczarować i wrócić do tańszego audio, więc to już trzeba samemu poszukać. Według mnie masz sensownie wyceniony zestaw który powinien pasować do siebie, no chyba że nie pasuję Ci brzmienie LCD2 Classic i potrzebujesz czegoś bardziej otwartego i detalicznego.

2 godziny temu, Jozzek667 napisał:

na plus ?

Rozwiń proszę co rozumiesz poprzez "na plus" :), bo jeśli:

Teraz, Jozzek667 napisał:

Brzmienie mi bardzo pasuje. Aczkolwiek docelowo chciałbym przejść jeszcze półkę lub dwie do góry.

to moim zdaniem pójście w kierunek LCD-2C oznacza przesiadkę nie na LCD-2F, tylko na LCD-X

7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Rozwiń proszę co rozumiesz poprzez "na plus" :)

@EvilKillarunaChodzi mi o to czy po ewentualnej przesiadce zakładając na głowę LCD-2F usłyszę wyraźną różnicę w np. czystości, dynamice, szerokości sceny, gradacji planów dźwiękowych itp., czy muzyka będzie jeszcze bardziej wciągająca i angażująca niż na LCD-2C.

9 minut temu, Hir0 napisał:

i potrzebujesz czegoś bardziej otwartego i detalicznego.

@Hir0 Jakie modele masz na myśli ?

Edited by Jozzek667

Dla mnie była, ale bezpośrednim sukcesorem takiego brzmienia jakie jest w 2C jest model X. Jeszcze trochę cieplej, pełniej, większa scena i głębia, czyściej. LCD-2F to przejście na stronę jaśniejszego, równiejszego grania dla osób, które chcą je wyprostować, a nie w nie brnąć.

9 minut temu, Jozzek667 napisał:

@Hir0 Jakie modele masz na myśli ?

Właśnie np. Hifiman Edition X.

Zdaje mi się, że LCD2F mogą zabrzmieć na twoim sprzęcie mniej muzykalnie i kamerlanie od Classików. Więc jak lubisz takie ciemno-ciepłe brzmienie to posłuchaj modelu LCD X jak radzi @EvilKillaruna.

Edited by Hir0
  • Like 3