Jump to content

Xonar Essence ST + AKG 550 + NAIM


Recommended Posts

Na starcie chciałbym serdecznie podziewać za to że dzielisz się wiedzą na  audiofanatyk.pl - to kopalnia wiedzy 

Prosiłbym o radę, z DACów posiadam Xonara U7 oraz iFi Audio iDSD nano - grają z AKG 550 które należą do jasnych słuchawek. Mam okazje kupić Essence ST za 300zł i zastanawiam się czy to zagra lepiej niż powyższe DACi? 

Docelowo też chciałbym ST spiąć z moim NAIMem - NAP150 + NAC122 głośniki to PMSy projektu Troelsa Gravesena. Jestem w stanie doinwestować ST o OPAMPY z górnej półki (Burson Supreme V5 ) wiem że ST to leciwa architektura jak na sprzęt komputerowy ale jak by spojrzeć na mojego NAIMa to tam nic się nie zmieniło od 50 lat a klocek daje radę  

Krótkie pytanie - Pchać się w ST i jego rozbudowę?

Dzięki wielkie za pomoc 

 

23498117267efa76e555d08b7e49f826_1525012111.jpg

Link to comment
Share on other sites

@EvilKillaruna Dzięki za info :) Inwestycja nie jest jakoś powalająca więc szarpnę się i zdam relacje.

Akurat mam stare PCI na płycie, u naszych chińskich przyjaciół znalazłem przejściówki z PCI na PCI-E tylko nie wiem czy będzie stabilne w 100%.

Jeszcze ostatnie pytanie - Jaką przejściówkę używasz do RCA-Jack, nigdzie nie mogę znaleźć porządnej jakości kabli wszędzie są kabelki za 2zł

Link to comment
Share on other sites

Można zaoszczędzić parę groszy i zamiast V5 kupić tańsze V5i. Uda się wtedy zamontować pokrywę EMI i utrzymać kartę w formie 1-slotowej. Na moim Essence STX nie było problemów z ich działaniem, choć na co dzień kości te pracują w AIM SC808, która to jest od Xonara kartą lepszą w zakresie jakości dźwięku. 

ST nie potrzebuje przelotki, jeśli ma się na płycie gniazdo PCI. 

Z reguły korzystałem z tej dołączonej do STX'a, ale staram się korzystać co do zasady z kabli już docelowo z określonymi gniazdami. Polecam zainteresować się Cordialem - kojarzę że mieli takie kable. Na sklep jeszcze ich nie wprowadzałem, na razie skupiając się głównie na przedłużaczach słuchawkowych.

Link to comment
Share on other sites

Karta dotarła i pierwsze wrażenie było... WOW jak to gra :):) 550 brzmią jak bym inne słuchawki założył na głowę, mają tyle basu że aż za dużo :) U7 i nano od ifi to lodowate DACi w porównaniu z ST. Jedyny minus to średnie się cofnęły za to góra i dół wiodą prym, chyba zrozumiałem o co w tej cąłej V-ce chodzi. 

Jeszcze większe zaskoczenie było jak podłączyłem mojego PCta pod NAIMa i PMSów. Przyznam się że po zbudowaniu tych głośników (link do wątku z budowy > https://bit.ly/2PqKef9) miałem straszny niedosyt jeśli chodzi o dół pasma nawet myślałem że coś sknociłem przy zwrotnicach. Jednak po spięciu tego z ST było wielkie WOW i niedowierzanie jak to brzmi i ile ma dołu :):). 

Teraz podjąłem decyzje że buduję nisko prądowego - pasywnego PCta który będzie mógł obsłużyć ST i na stałe będzie spięty z NAIMem a zarazem nie będzie wydawał żadnych dźwięków . Co za tym idzie prośba o info odnośnie tej przelotki PCI > PCI-E jaką kupić? czy sterowniki normalnie funkcjonują na takiej przejściówce? 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!!!!

PS: jak ochłonę to zacznę działać z opampami :)

 

 

dd.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, assassin napisał:

Co za tym idzie prośba o info odnośnie tej przelotki PCI > PCI-E jaką kupić? czy sterowniki normalnie funkcjonują na takiej przejściówce? 

Nie mam zielonego przyznam pojęcia. Nigdy nie stosowałem konwerterów tego typy i z tego względu trudno jest mi cokolwiek powiedzieć w zakresie funkcjonalności czy specyfiki użytkowania. Sam osobiście m.in. właśnie z chęci uniknięcia takich dylematów nie zdecydowałem się na ST, choć posiadam wciąż płyty w obu komputerach ze złączem PCI (Z87, 970 PRO). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...