Jump to content

Xonar Essence ST + AKG 550 + NAIM

Recommended Posts

Na starcie chciałbym serdecznie podziewać za to że dzielisz się wiedzą na  audiofanatyk.pl - to kopalnia wiedzy 

Prosiłbym o radę, z DACów posiadam Xonara U7 oraz iFi Audio iDSD nano - grają z AKG 550 które należą do jasnych słuchawek. Mam okazje kupić Essence ST za 300zł i zastanawiam się czy to zagra lepiej niż powyższe DACi? 

Docelowo też chciałbym ST spiąć z moim NAIMem - NAP150 + NAC122 głośniki to PMSy projektu Troelsa Gravesena. Jestem w stanie doinwestować ST o OPAMPY z górnej półki (Burson Supreme V5 ) wiem że ST to leciwa architektura jak na sprzęt komputerowy ale jak by spojrzeć na mojego NAIMa to tam nic się nie zmieniło od 50 lat a klocek daje radę  

Krótkie pytanie - Pchać się w ST i jego rozbudowę?

Dzięki wielkie za pomoc 

23498117267efa76e555d08b7e49f826_1525012111.jpg

@EvilKillaruna Dzięki za info :) Inwestycja nie jest jakoś powalająca więc szarpnę się i zdam relacje.

Akurat mam stare PCI na płycie, u naszych chińskich przyjaciół znalazłem przejściówki z PCI na PCI-E tylko nie wiem czy będzie stabilne w 100%.

Jeszcze ostatnie pytanie - Jaką przejściówkę używasz do RCA-Jack, nigdzie nie mogę znaleźć porządnej jakości kabli wszędzie są kabelki za 2zł

Można zaoszczędzić parę groszy i zamiast V5 kupić tańsze V5i. Uda się wtedy zamontować pokrywę EMI i utrzymać kartę w formie 1-slotowej. Na moim Essence STX nie było problemów z ich działaniem, choć na co dzień kości te pracują w AIM SC808, która to jest od Xonara kartą lepszą w zakresie jakości dźwięku. 

ST nie potrzebuje przelotki, jeśli ma się na płycie gniazdo PCI. 

Z reguły korzystałem z tej dołączonej do STX'a, ale staram się korzystać co do zasady z kabli już docelowo z określonymi gniazdami. Polecam zainteresować się Cordialem - kojarzę że mieli takie kable. Na sklep jeszcze ich nie wprowadzałem, na razie skupiając się głównie na przedłużaczach słuchawkowych.

Karta dotarła i pierwsze wrażenie było... WOW jak to gra :):) 550 brzmią jak bym inne słuchawki założył na głowę, mają tyle basu że aż za dużo :) U7 i nano od ifi to lodowate DACi w porównaniu z ST. Jedyny minus to średnie się cofnęły za to góra i dół wiodą prym, chyba zrozumiałem o co w tej cąłej V-ce chodzi. 

Jeszcze większe zaskoczenie było jak podłączyłem mojego PCta pod NAIMa i PMSów. Przyznam się że po zbudowaniu tych głośników (link do wątku z budowy > https://bit.ly/2PqKef9) miałem straszny niedosyt jeśli chodzi o dół pasma nawet myślałem że coś sknociłem przy zwrotnicach. Jednak po spięciu tego z ST było wielkie WOW i niedowierzanie jak to brzmi i ile ma dołu :):). 

Teraz podjąłem decyzje że buduję nisko prądowego - pasywnego PCta który będzie mógł obsłużyć ST i na stałe będzie spięty z NAIMem a zarazem nie będzie wydawał żadnych dźwięków . Co za tym idzie prośba o info odnośnie tej przelotki PCI > PCI-E jaką kupić? czy sterowniki normalnie funkcjonują na takiej przejściówce? 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!!!!

PS: jak ochłonę to zacznę działać z opampami :)

dd.jpg

• Like 1

3 godziny temu, assassin napisał:

Co za tym idzie prośba o info odnośnie tej przelotki PCI > PCI-E jaką kupić? czy sterowniki normalnie funkcjonują na takiej przejściówce? 

Nie mam zielonego przyznam pojęcia. Nigdy nie stosowałem konwerterów tego typy i z tego względu trudno jest mi cokolwiek powiedzieć w zakresie funkcjonalności czy specyfiki użytkowania. Sam osobiście m.in. właśnie z chęci uniknięcia takich dylematów nie zdecydowałem się na ST, choć posiadam wciąż płyty w obu komputerach ze złączem PCI (Z87, 970 PRO).