Jump to content

Słuchawki pełnowymiarowe bluetooth do 400

dawajnajeza
 Share

Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie, poszukuję słuchawek pełnowymiarowych bluetooth. Przeglądając forum i stronę główną znajdowałem głównie słuchawki nauszne. Zaciekawiłem się modelem Sennheiser HD 4.40BT oraz słuchawkami sygnowanymi nazwiskiem Marley'a (Positive Vibration 2), lecz te również są nauszne. Wcześniej używałem superluxów 681 hd i bardzo dobrze się z nimi czułem. Słucham każdego rodzaju muzyki, od metalu i rocka po old schoolowy rap i muzykę klasyczną. Słuchawek będę używał głównie w drodze na uczelnie, czyli w metrze, autobusie itp. Dlaczego pełnowymiarowe a nie nauszne? Nigdy takowych nie posiadałem. Parokrotnie korzystałem ze słuchawek nausznych kolegi i nieco przeszkadzał mi ich nacisk na małżowinę. Nie wiem czy jestem w stanie się do tego przyzwyczaić, lecz jeśli innej alternatywy nie będzie to będę takowych szukał. Zależy mi również na tym, żebym w razie rozładowania słuchawek czy też korzystania z nich w domu mógł je podłączyć za pomocą kabla do laptopa lub telegonu. Jeśli chodzi o telefon do aktualnie korzystam z  huawei honor 7 lite.

Pozdrawiam.

@EvilKillaruna hmm, ma Pan racje, przeoczyłem fakt ze są to słuchawki pelnowymiarowe. Czyli jest to jedyna polecana możliwość w tym przedziale cenowym? Nie chodzi o to że nie wierzę że te sluchawki sa rzeczywiscie godne uwagi, jednak spotykałem sie z wieloma opiniami że tańsze modele lubią szybko sie psuć (problemy z łączeniem sie, nagle rozłączanie itp). Wiem że ze wzgledu na cene na pewno będą gorsze od tych droższych, lecz chcialem wydac raz pieniadze i korzystac z tych słuchawek przez 2/3 lata. Uda mi sie to z nimi?

Na pewno są to modele które zostały jakkolwiek przeze mnie zweryfikowane jako warte kupna. Rynek oczywiście jest sam w sobie znacznie większy i możliwe że są także i inne ciekawe rozwiązania. Awaryjność jednak tak naprawdę zależy od konkretnego modelu słuchawek. Są słuchawki takie, które pękają i psują się na potęgę, a są i takie, o które ludzie niespecjalnie dbają i wytrzymują one kilka ładnych lat. Zarówno TM jak i F2 mi się nie rozłączały same z siebie, aczkolwiek nie robiły tego T5, którym po jakimś czasie zarzucano takie zachowanie. I teraz nie wiadomo, czy problem dotyczy jakiejś jednej partii słuchawek, czy producent coś zmienił i zaczęły się problemy, czy może słuchawki mają problem z określonymi telefonami/urządzeniami nadającymi sygnał. Zajmuję się tylko testowaniem słuchawek, nie sprawdzam ich wytrzymałości i nie mogę dać rękojmi za ich żywotność na osi czasu (to zadanie producenta i realizacji gwarancji jakiej udziela na sprzęt). Jeśli testy trwają maksymalnie do miesiąca, a na ogół krócej. Wiele rzeczy - tak jak z samochodami - wychodzi dopiero po czasie, czasami po latach. Opisywać więc i estymować mogę tylko to, co zauważę w trakcie testów na swoim własnym sprzęcie. Na razie nie dochodziły do mnie sygnały aby coś się działo z TM i F2, choć te pierwsze dopiero od niedawna są na rynku.