Jump to content

Słuchawki do 300 pln

damian1410
 Share

Recommended Posts

Witam

Szukam słuchawek do 300pln oczywiście jeśli można by zejść z ceny i również kupić coś przyzwoitego będę bardzo zadowolony. Do tej pory miałem AKG 404 i jestem z nich bardzo zadowolony. Miałem okazje również sprawdzić AKG 518 DJ i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jednak teraz chciałbym dorzucić jeszcze kilkadziesiąt złotych i kupic coś lepszego. Interesują mnie słuchawki podobnej budowy i rozmiarów.

Do tej pory moją uwagę przykuło kilka modeli z czego po lekturze forum zostały praktycznie tylko AKG 520.

Dzisiaj wpadłem na kilka modeli słuchawek AKG z serii Y, ciekawi mnie jak się sprawują, ponieważ ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej firmy. Znalazłem model Y55 Białe za niecałe 300pln wiec cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi stronami.

Nie odrzucam oczywiście propozycji z innym firm. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Witam Panie Damianie,

Warto więc swoje zapytanie trzymać jako osobny wątek i z własnymi wymaganiami odnośnie zakupowanego przedmiotu.

Generalnie to jest to wybór między dżumą a cholerą pośród tego co Pan wylistował. HD239 oraz DTX501p są modelami ciemnymi i przyduszonymi. K520 prezentują z nich najlepszą jakość dźwięku, ale z kolei tam nagminnie lubią pękać kabłąki. Paradoksalnie K518 byłyby tu więc najpewniejszym wyborem. 

Z alternatyw przychodzą mi jeszcze do głowy Noontec Zoro lub używane Zoro HD jako jeszcze wartościowe dźwiękowo spośród kompaktów, ale one będą miały definitywnie mniej basu od K518. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Pytanie to pytanie, a wielu autorów subskrybuje swoje własne wątki i po prostu dostaje odpowiedzi na problemy innych, a czego mogą sobie nie życzyć :). Wątek już przy pierwszej swojej odpowiedzi Panu wydzieliłem. 

Ze wspomnianymi Y55 myślę można spróbować, choć one również proszę pamiętać będą z gatunku basowych.

Dzisiaj byłem w sklepie mp3store, sprzedawca bardzo chwalił Takstary HD6000, wprawdzie to wokółuszne słuchawki ale kiedy je założyłem były naprawdzę wygodne i teraz rozważam kupno słuchawek wokółusznych. Z tego co czytałem HD6000 mają bardzo pozytywne opinie.

Poza tym polecał poczekać na Takstary ML720 lub ML750 które są bardziej podobne do K518.

Edited by damian1410

Nie, ale fakt faktem mp3store jest dystrybutorem tej marki. Tak samo jak nie do końca zapewne wierzy Pan każdej opinii i recenzji, jak mniemam również i mojej, tak i taki mały bezpieczny dystans zawsze warto zachować wobec sprzętu nieznanego, ale zachwalanego przez handlowca. Nie dlatego, że doradza on pod swój interes, ale dlatego, że może mieć ku temu jakikolwiek motyw. Najlepiej byłoby, gdyby przesłuchał je Pan na miejscu, skoro już odwiedził Pan ich salon. 

• 4 weeks later...

Witam po krótkiej przerwie.

Już prawie wybrałem słuchawki które kupię, na mojej liście aktualnie znajdują się następujące modele:  

- AKG Y55

- Beyerdynamic Custom Street

- Takstar HD 6000

AKG Y55 testuję od kilku dni, zachowują się całkiem przyzwoicie. Są wygodne, jakość wykonania jak dla mnie jest w porządku oprócz kabla który jest bardzo cienki co trochę wzbudza moje wątpliwości. Jeśli chodzi o jakość dźwięku , to grają ładnie aczkolwiek momentami mam wrażenie że bas jest za bardzo podbijany czasami aż "kuje"  w uszy. I tu rodzi się moje pytanie czy z czasem jak słuchawki się wygrzeją ten efekt minie czy może niestety ten tym tak ma?

Co do Bayerdynamików to wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, również wygodne, lepsza regulacja niż w akg chociaż pady moim zdaniem są nieco mniej wygodne niż w akg. Plusem w słuchawkach jest przełącznik Custom Sound Slider, który umożliwia 3 poziomową regulację basu. Osobiście podobało mi się ich brzmienie w środkowej pozycji, chociaż tutaj podobnie jak w akg jakby trochę za mocne podbicie basu. 

Takstary wypały chyba najlepiej co do brzmienia, najbardziej mi się spodobały. Ogólnie sprawiają wrażenie solidnych, a dużym plusem dla mnie jest ciekawy system składania słuchawek z możliwością blokowania. 

Jako że moja wiedza na te tematy nie jest zbyt wielka proszę o pomoc w wyborze i wypowiedzenie się na temat powyższych modeli.

Z góry dziękuję.

Witam,

Jeśli słucha ich Pan już kilka dni, to raczej co miało się wygrzać, już się wygrzało. 

Przyznam że trochę nie rozumiem pytania. Decyzja zakupowa należy do Pana, jako przyszłego użytkownika słuchawek. Zwłaszcza, że jak widzę miał Pan styczność z wszystkimi modelami i może na własne uszy ocenić doskonale który model wpasowuje się w wymagania, a który nie. Jakakolwiek opinia osoby zza monitora z drugiego końca Polski ani niczego tu nie zmieni, ani nie sprawi, że nagle usłyszy Pan w słuchawkach coś więcej / mniej, niż do tej pory usłyszał :).

Pozdrawiam.

• Upvote 1

Jeśli chce Pan poznać moje zdanie, to generalnie jestem bardziej zwolennikiem AKG, ale Y55 konstrukcję dziedziczą po K618, które zapamiętałem z tendencji do łamliwości po długim czasie użytkowania.

Przykład:

WP_20140416_09_46_09_Pro.jpg

Źródło: http://x-700.blogspot.com/2014/04/akg-k619-are-fragile.html

Oczywiście wiele zależy od sposobu użytkowania słuchawek. Niektórzy próbują rozciągać je niczym gumę, a co kończyć się może tak jak wyżej. Trudno przewidzieć jak zachowają się Beyerdynamici, ponieważ jest to względna nowość na rynku, ale wydaje mi się, że w Pana przypadku mogą być tu najbardziej wartościowym wyborem. Takstarom osobiście - podkreślam: osobiście - nie ufam w wielu sytuacjach i jest tylko kilka modeli, które faktycznie mogę polecić. HD6000 są owszem, również przez innych użytkowników chwalone, ale czy najbardziej wartościowe z całej stawki pod względem jakości wykonania? Jakoś nie mam przekonania.

• Upvote 1