Jump to content

Słuchawki BT do pary TIDAL+Iphone X albo XS

ibizpl
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jakiś już czas korzystam ze słuchawek BT Bluedio UFO U z Iphone X. 99% muzyki idzie z Tidala w wersji HiFi.

Jednak te Bluedio są nie do końca dla mnie, za bardzo wyeksponowany bas, brakuje środka, szukam czegoś nowego. Głownie rock, trochę elektroniki, trochę muzyki poważnej.

Zacząłem się zagłębiać w temat, zacząłem trochę czytać, pojawiła się opcja Dragonfly red, ale wtedy z kablem i pojawiło się pytanie czy to ma sens jeżeli tylko tidal hifi, żadnych plików hi res.

Później zorientowałem się że póki co wszystkie słuchawki BT po sparowaniu z iphonem korzystają w najlepszym razie z aac które z definicji bezstratne nie jest, co rodzi pytanie o sens zakupu słuchawek BT np za ponad 1K złotych żeby potem słuchać stratnych plików.

Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - w którą stronę pójść?

V1 - jednak kabel - czyli applowska przejściówka z wbudowanym dacem - słuchawki i to spokojnie wystarczy na początek ( zawsze można dołożyć np Dragonfly później )

V2 - jednak kabel + DAC ( np Dragonfly Red ) -słuchawki

V3 - słuchawki BT obsługujące AAC ( bo bluedio ufo raczej nie obsługuje ) - może do tidala hifi wystarczy i nie przejmować się za bardzo bo to po prostu gra?

V4 - słuchawki z wbudowanym DAC i kablem lighting np. Philips Fidelio - z tym że tutaj wybór mały i ceny spore

Generalnie szukam słuchawek pełnych zamkniętych over ear do słuchania w domu, ANC nie jest w domu konieczny. Budżet do 1K zł ( słuchawki ) ale pytanie czy to ma sens jeżeli nie będę słuchał plików hi res? Najchętniej bez kabla, ale może to nienajlepsza droga?

Może koledzy coś podpowiedzą?

Pozdrawiam

Trochę zeszliśmy z tematu na kabelek który już mam.

Generalnie pytanie brzmi czy to słuchania w jakości tidal hifi jest sens inwestować w zewnętrzny DAC przy iphone X?

W tej chwili pojawia się coraz więcej rozwiązań związanych z hi res music, z których raczej korzystał nie będę, stąd pytanie do kolegów którzy już mają i korzystają z toru iphone+dac ( np Dragonfly black albo red ) czy sensowną różnicę słychać dopiero przy wysokiej jakości hi res czy przy niższej jakości też?

Pytam, bo kojarzy mi się to z sytuacją gdzie koledzy kupowali słuchawki za duże pieniądze żeby potem słuchać mp3 albo spotify co wydawało mi się trochę nielogiczne w kontekście jakości plików.

Podobnie ma się sprawa z bluetooth, gdzie applowski kodek AAC jest jednak stratny, ale może bez plików hi res nie ma to znaczenia?

Wiem że pytam o subiektywny odbiór, ale zawsze to jakaś podpowiedź.

• Upvote 1