Jump to content

Karta dzwiękowa do mikrofonu i słuchawek z niską impedancją


Recommended Posts

Cześć,

Chciałem kupić jakąś kartę dzwiękową do komputera, ponieważ na mojej wbudowanej (ALC892) jakość na wejściu jest fatalna. Nie jest to wina samego mikrofonu (Zalman ZM-MIC1), kupiłem jakąś tanią kartę dzwiękową na USB za parę złotych na Allegro i jakość mikrofonu na niej jest o wiele lepsza (ale za to sam dzwięk na wyjściu jest pełny szumu + mikrofon nie działa jeżeli został rozdzielony z combojacka - chyba jakiś problem z kanałami). Nie chcę się męczyć z podłączaniem mikrofonu i słuchawek do różnych urządzeń.

Zależy mi na:

  • przyzwoitej jakości na wejściu - nie mam jakiegoś porządnego mikrofonu, więc nie musi to być jakość studyjna, zależy mi jedynie na tym, żeby karta nie psuła jakości mikrofonu
  • możliwości używania słuchawek z niską impedancją (16 Ohm - SoundMagic E10C). Mam telefon Xiaomi Mi A1 z wbudowanym DAC i przy słuchawkach z niską impedancją jest bardzo dużo szumu. Szum w słuchawkach doprowadza mnie do szału.
  • cena do 250zł (wydaje mi się, że powyższe wymagania może spełnić karta za 100zł, ale jeżeli można trochę dopłacić za jakość wykonania albo możliwości rozbudowy to jestem otwarty na propozycje).
  • jestem otwarty na karty zewnętrzne jak i wewnętrzne (PCIe 2.0 x1).

Z listy polecane DACi i karty dzwiękowe wymagania spełnia chyba wyłącznie Asus Xonar DX (głównie problemem z innymi kartami jest brak wejścia mikrofonowego). Zastanawiam się jednak czy nie będzie problemów z niską impedancją moich słuchawek. Mam Xonar DG i na pudełku napsiane jest, że są zoptymalizowane pod 32-150 Ohm. W specyfikacji DX nic nie mogę znaleźć o impedancji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...