Jump to content

Muzyka Motywująca ? d(>.<)b ?

ArthassIsHere
 Share

Recommended Posts

Kawałki, które budzą w was ukryte pokłady siły i wytrwałości niczym dobra, mocna kawa kiedy padacie ze zmęczenia lub brakuje motywacji.
Mnie od pierwszego zetknięcia się z teledyskiem motywuje ten kawałek. Niby proste, oklepane przesłanie - zawsze dawaj z siebie wszystko, nie zwracaj uwagi na hejterów, skup się na wyznaczonym celu - ale sposób w jaki zostało to ukazane ma w sobie magię.

• 11 months later...

Ale powiem szczerze... Nie słucham muzyki na siłowni. Wolę unikać przetrenowania. Kiedyś odpaliłem Prodigy jak biegałem i moment siadłem - ciężko się biegnie żeby nie przesadzić z tempem. Ale może jak trochę wrócę do formy... Mam listę z mocniejszymi kawałkami - ale od razu powiem że nie słucham tekstów tylko motywuje mnie agresywny mocny beat.

Kiedyś pracując po ponad 12h nocami słuchałem Faith No More. Dziś oszczędzam uszy, poza tym w pracy wolę słyszeć współpracowników. No chyba że była by jakaś rzeźnia w pracy ale odpukać dawno nie było :)

• 5 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Czasem takie kawałki z motywami tragicznych historii dodają mi motywacji.

Teledysk inspirowany motywem Prometeusza. Protoplasty Jezusa, który z miłości do ludzkości przeciwstawił się woli bogów (greckich) - alegorii instynktów - i dał ludzkość dar ognia...
Można to interpretować na kilka sposobów. Dosłowny ogień, jako umiejętność tworzenia i posługiwania się ogniem, co jak wskazują dowody antropologiczne było jednym z głównych powodów rozwoju mózgu kosztem jelit (obróbka termiczna żywności) i pozwoliło na wykształcenie struktur neurologicznych zdolnych do pojawienia się samoświadomości (nie mylić z wytworzeniem samoświadomości! - raczej "odbieraniem" i przetwarzaniem zjawiska samoświadomości).
Inna interpretacją tego daru, bardziej psychologiczną/metafizyczną jest postrzeganie ognia jako alegorii duszy, czyli momentu przemiany naszego gatunku ze zwierzęcia - małpy, w człowieka - istotę rozumną.
Tak czy inaczej, Prometeusz dał ludzkości to co upodobniło ją do samych bogów - możliwość wyboru, decydowania o własnym losie. I za to otrzymał karę wiecznej tortury.
Throes of Perdition wydaje mi się nawiązuje do stanu przed darem Prometeusza i procesu przemiany po otrzymaniu daru. Nawiązując do greckiego powiedzenia "Humans are the playground of the Gods". Tutaj Bogów w rozumieniu alegorii pierwotnych, wiecznych instynktów.

Edited by Arthass