Jump to content

Muzyka Motywująca ? d(>.<)b ?


ArthassIsHere
 Share

Recommended Posts

Kawałki, które budzą w was ukryte pokłady siły i wytrwałości niczym dobra, mocna kawa kiedy padacie ze zmęczenia lub brakuje motywacji.
Mnie od pierwszego zetknięcia się z teledyskiem motywuje ten kawałek. Niby proste, oklepane przesłanie - zawsze dawaj z siebie wszystko, nie zwracaj uwagi na hejterów, skup się na wyznaczonym celu - ale sposób w jaki zostało to ukazane ma w sobie magię.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

 

Ale powiem szczerze... Nie słucham muzyki na siłowni. Wolę unikać przetrenowania. Kiedyś odpaliłem Prodigy jak biegałem i moment siadłem - ciężko się biegnie żeby nie przesadzić z tempem. Ale może jak trochę wrócę do formy... Mam listę z mocniejszymi kawałkami - ale od razu powiem że nie słucham tekstów tylko motywuje mnie agresywny mocny beat.

Kiedyś pracując po ponad 12h nocami słuchałem Faith No More. Dziś oszczędzam uszy, poza tym w pracy wolę słyszeć współpracowników. No chyba że była by jakaś rzeźnia w pracy ale odpukać dawno nie było :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Czasem takie kawałki z motywami tragicznych historii dodają mi motywacji.

Teledysk inspirowany motywem Prometeusza. Protoplasty Jezusa, który z miłości do ludzkości przeciwstawił się woli bogów (greckich) - alegorii instynktów - i dał ludzkość dar ognia...
Można to interpretować na kilka sposobów. Dosłowny ogień, jako umiejętność tworzenia i posługiwania się ogniem, co jak wskazują dowody antropologiczne było jednym z głównych powodów rozwoju mózgu kosztem jelit (obróbka termiczna żywności) i pozwoliło na wykształcenie struktur neurologicznych zdolnych do pojawienia się samoświadomości (nie mylić z wytworzeniem samoświadomości! - raczej "odbieraniem" i przetwarzaniem zjawiska samoświadomości).
Inna interpretacją tego daru, bardziej psychologiczną/metafizyczną jest postrzeganie ognia jako alegorii duszy, czyli momentu przemiany naszego gatunku ze zwierzęcia - małpy, w człowieka - istotę rozumną.
Tak czy inaczej, Prometeusz dał ludzkości to co upodobniło ją do samych bogów - możliwość wyboru, decydowania o własnym losie. I za to otrzymał karę wiecznej tortury.
Throes of Perdition wydaje mi się nawiązuje do stanu przed darem Prometeusza i procesu przemiany po otrzymaniu daru. Nawiązując do greckiego powiedzenia "Humans are the playground of the Gods". Tutaj Bogów w rozumieniu alegorii pierwotnych, wiecznych instynktów.
 

 

Edited by Arthass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...