Jump to content

Recommended Posts

Witam, jak w temacie poszukuję mikrofonu.
Podstawowe cechy:
• Cena: 500 - 600 zł
• Zastosowanie: Nie mam jednoznacznego, gdyż chciałbym by był możliwie uniwersalny, lecz z naciskiem na: podcasty i nagrywanie instrumentów (np. gitara, harmonijka)
• Moje propozycje: Audio-Technica AT2020 USB+ (mam możliwość kupienia za 400 zł)
•Typy mikrofonu: Pojemnościowy
• Stopień zaawansowania: Dopiero zaczynam z jakimś lepszym mikrofonem po Trust Starzz, który do tej pory mi wystarczał, ale od takiego mikrofonu nie ma co wymagać.
• Standard mikrofonu (USB/XLR): Tu się zaczynają schody, gdyż jest to mój pierwszy lepszy mikrofon i raczej w przyszłości nie będę go wymieniał, gdyż nie będę potrzebował lepszej jakości. Również jak chyba nikogo to nie dziwi czytając różnego rodzaju artykuły bardziej polecany jest XLR. Czy jednak do moich takich amatorskich zastosowań nie wystarczyłoby choćby wcześniej wspomniany AT2020 USB+, ponieważ przy zakupie mikrofonu na XLR dochodzą koszty interfejsu audio oraz kabla. A jak wspomniałem raczej w przyszłości nie będę wymieniał nalepszy, lecz kto wie, to czy będzie sens kupowania interfejsu audio. Ktoś może poleci w dobrej cenie taki zestaw.
• Stan urządzeń (nowe/używane): Nie mam problemu z kupnem używanych sprzętów :)

Dodatkowe pytania:
• Czy do moich amatorskich zastosowań mam wybrać pop-filtr metalowy czy może standardową pończochę?
• Również myślałem nad kupnem jakiegoś statywu pokroju Renkforce AD-20, na razie nie widzi mi się wydać 300 zł na takowy statyw od Roda. Jak myślicie, wystarczy?
• A do dopełnienia zestawy wziąłbym jeszcze mount-shock, do danego mikrofonu. I czy jest również, jest sens kupowania takowego?

Z góry dziękuję z a wszystkie odpowiedzi, a że jestem osobą dosyć dociekliwą, to proszę o cierpliwość w odpowiedziach.

Witam,

AT2020 to dobry mikrofon na początek i spokojnie powinien wystarczyć w wersji USB na bardzo długo. XLR jest opcją, gdy myśli się o nagrywaniu trochę bardziej poważnie lub jest się po etapie początkowym, jako naturalny upgrade. 

9 minut temu, in3noxxx napisał:

Dodatkowe pytania:
• Czy do moich amatorskich zastosowań mam wybrać pop-filtr metalowy czy może standardową pończochę?
• Również myślałem nad kupnem jakiegoś statywu pokroju Renkforce AD-20, na razie nie widzi mi się wydać 300 zł na takowy statyw od Roda. Jak myślicie, wystarczy?
• A do dopełnienia zestawy wziąłbym jeszcze mount-shock, do danego mikrofonu. I czy jest również, jest sens kupowania takowego?

Cały czas należy mieć baczenie, że jest się na początkowym etapie i kosztowanie się na droższe akcesoria niekoniecznie musi być usprawiedliwione. 

A czy w danym budżecie jest możliwość, lub w ogólnie sens kupienia nawet używanych sprzętów, które będę porównywalne do AT2020 USB+. Bo z tego co się orientuję to duży koszt zazwyczaj jest interfejsu audio oraz kabla. I większość osób poleca kupić dobry interfejs a później wymienić na lepszy mikrofon.

A czy według ciebie jest jakaś inna alternatywa w podobnej cenie, bo oglądając jego recenzje dużo osób chwali a po niektórych opiniach można wywnioskować że jest dosyć wszechstronny. Bo raczej naciągając delikatnie budżet można pokusić się o twój zestaw a jeżeli udało by się kupić Scralet 2i2, to już w ogóle. A jeszcze w sprawie interfejsu to czy są jakieś inne polecenia gdyż Scarlett jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej polecanych. Kabel również dokonuje barykady, a więc znasz może w miarę takowy by nie płacić za niego fortuny? 

Ale tak jak sam pan napisał: „AKG bardzo wyraźnie różnicuje u siebie mikrofony w kontekście potencjalnego wykorzystania nagrywania: mowy, śpiewu, instrumentów etc. Perception celuje w te pierwsze [...]”. Więc raczej wybrałbym Audio-Technicę.

I czy Samson G Track może konkurować z AT2020?

I jeszcze jedna sprawa, gdyż oczywiście znasz się na rzeczy to czy mogę tutaj zapytać o kilka innych kwestii związanych z słuchawkami i Kartą dźwiękową/DAC? Czy tworzyć kilka innych tematów?

Edited by in3noxxx