Jump to content

Słuchawki dokanałowe do 500 zł / iphone6s

Jerof
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu słuchawek dokanałowych w cenie DO 500 zł. Źródłem będzie iphone6s. Nie zamierzam nic wstawiać pomiędzy źródłem i słuchawkami. 

Od kiedy koleżanka zepsuła mi moje 10 lat kolekcjonowania muzyki (dysk 1,5 TB, wciąż mnie boli gdy o tym piszę), przerzuciłem się na serwisy streamingujące, obecnie Spotify Premium, ale spróbuję innych. W każdym razie jest to głównie 320kbps, sporadycznie FLAC z tego co mi zostało.

Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki : jazz, rock (głównie 60', 70'), klasyka, world i właściwie wszystko oprócz metalu i techno. W związku z tym moje nieaudiofilskie doświadczenie mówi mi, że może nie powinienem brać słuchawek specyficznych, tylko raczej neutralne, bo na czuja jazz i klasyka trochę się brzmieniowo wykluczają (?). Tym bardziej, że sporadycznie będę z nich korzystał także do oglądania filmów z laptopa. Jeśli jednak już mają się "przechylać" w jakąś stronę, to zdecydowanie ciepłe, pełne i muzykalne brzmienie (jazz, world, reggae). Bas nie musi być super silny, ale fajnie jakby był wyraźny. Bardziej zależy mi na "feelingu" niż analityce.

Poza tym dużo podróżuję i nie będę się z nimi "ciupciał", więc zależy mi na jakości wykonania. Ostatnie słuchawki miały taką nieprzyjemną cechę, że nawet lekkie stuknięcia w kabel bardzo rezonowały ten dźwięk w uchu.

Jestem wstępnie zainteresowany tymi modelami: polecany nie tylko przez Was HiFiMAN RE-400i oraz Sure SE 215, co sądzicie? Opis dźwięku Yamaha EPH100 podoba mi się, ale nadmieniony słaby kabel je chyba dyskwalifikuje.

Byłbym też wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości:

- czy kupowanie tych względnie drogich słuchawek (do 500 zł) ma sens dla "nieprofesjonalnego" źródła jakim jest iphone? w sensie czy wykorzystam ich możliwości?

- Czy słuchawki dokanałowe można w sklepach przymierzać?

- Na tym forum, jak i w wielu innych specjalistycznych miejscach w internecie, temat bezprzewodowych słuchawek prawie nie istnieje, czy rzeczywiście jeśli chcę cieszyć się dobrą jakością dźwięku w w.w. kwocie, to nie ma sensu brać pod uwagę s. bezprzewodowych?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Witam,

Jeśli EPH-100 zwróciły Pana uwagę, bardzo możliwe, że przypadnie Panu również do gustu ich tańsza alternatywa w postaci Brainwavz M3, które mam wystawione aktualnie w tutejszym Komisie i które nabywałem swego czasu właśnie ze względu na kabel w EPH, przy jednoczesnym zachowaniu mniej więcej ich tonalności. W obu przypadkach są to słuchawki bardziej muzykalne niż neutralne, ale przez to przyjemne w odbiorze na różnych źródłach. Pana iPhone spokojnie do nich wystarczy, to wydajne modele nie potrzebujące zbyt dużo mocy wyjściowej, a i sama sygnatura tego urządzenia będzie im pasowała. 

Z pozostałych modeli wskazane przez Pana SE215 będą moim zdaniem odstawały w dół. RE400 zaś mają mniejszą scenę na szerokość od M3/EPH. 

- wbrew pozorom takie słuchawki nie mają kosmicznych wymagań, więc nie będzie tu moim zdaniem problemu. To zresztą właśnie słuchawki decydują o tym jakie brzmienie finalnie będzie uzyskiwane. Źródło zaczyna liczyć się w przypadku modeli o większych wymaganiach prądowych i wyższej klasie odsłuchu.

- to zależy od sklepu, ale ze względu na kwestie higieniczne miałbym przed sam tym ogromne opory.

- ponieważ modele takie grające dobrze same z siebie trafiają się bardzo rzadko. Notorycznie trafiają się im np. przebicia od elektroniki w trybie bezprzewodowym. Wbrew pozorom modele kablowe, choć mniej poręczne i praktyczne od bezprzewodowych, na ogół nie tylko grają lepiej w mniejszej cenie, ale też z ich brzmieniem można zrobić po prostu więcej. Przykładem tanie BLU-100, których wadą jest niemożność sparowania z PC.

Pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedzi.

Początkowo byłem trochę sceptyczny wobec zachwalania własnego produktu, ale poczytałem o tych słuchawkach i rzeczywiście wydaje mi się, że będą grać :) Nie wiem w jaki sposób przebiega zakup słuchawek z forum, więc napiszę do Pana na priv.