Jump to content

Słuchawki dokanałowe do 500 zł / iphone6s


Jerof
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu słuchawek dokanałowych w cenie DO 500 zł. Źródłem będzie iphone6s. Nie zamierzam nic wstawiać pomiędzy źródłem i słuchawkami. 

Od kiedy koleżanka zepsuła mi moje 10 lat kolekcjonowania muzyki (dysk 1,5 TB, wciąż mnie boli gdy o tym piszę), przerzuciłem się na serwisy streamingujące, obecnie Spotify Premium, ale spróbuję innych. W każdym razie jest to głównie 320kbps, sporadycznie FLAC z tego co mi zostało.

Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki : jazz, rock (głównie 60', 70'), klasyka, world i właściwie wszystko oprócz metalu i techno. W związku z tym moje nieaudiofilskie doświadczenie mówi mi, że może nie powinienem brać słuchawek specyficznych, tylko raczej neutralne, bo na czuja jazz i klasyka trochę się brzmieniowo wykluczają (?). Tym bardziej, że sporadycznie będę z nich korzystał także do oglądania filmów z laptopa. Jeśli jednak już mają się "przechylać" w jakąś stronę, to zdecydowanie ciepłe, pełne i muzykalne brzmienie (jazz, world, reggae). Bas nie musi być super silny, ale fajnie jakby był wyraźny. Bardziej zależy mi na "feelingu" niż analityce.

Poza tym dużo podróżuję i nie będę się z nimi "ciupciał", więc zależy mi na jakości wykonania. Ostatnie słuchawki miały taką nieprzyjemną cechę, że nawet lekkie stuknięcia w kabel bardzo rezonowały ten dźwięk w uchu.

Jestem wstępnie zainteresowany tymi modelami: polecany nie tylko przez Was HiFiMAN RE-400i oraz Sure SE 215, co sądzicie? Opis dźwięku Yamaha EPH100 podoba mi się, ale nadmieniony słaby kabel je chyba dyskwalifikuje.

Byłbym też wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości:

- czy kupowanie tych względnie drogich słuchawek (do 500 zł) ma sens dla "nieprofesjonalnego" źródła jakim jest iphone? w sensie czy wykorzystam ich możliwości?

- Czy słuchawki dokanałowe można w sklepach przymierzać?

- Na tym forum, jak i w wielu innych specjalistycznych miejscach w internecie, temat bezprzewodowych słuchawek prawie nie istnieje, czy rzeczywiście jeśli chcę cieszyć się dobrą jakością dźwięku w w.w. kwocie, to nie ma sensu brać pod uwagę s. bezprzewodowych?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli EPH-100 zwróciły Pana uwagę, bardzo możliwe, że przypadnie Panu również do gustu ich tańsza alternatywa w postaci Brainwavz M3, które mam wystawione aktualnie w tutejszym Komisie i które nabywałem swego czasu właśnie ze względu na kabel w EPH, przy jednoczesnym zachowaniu mniej więcej ich tonalności. W obu przypadkach są to słuchawki bardziej muzykalne niż neutralne, ale przez to przyjemne w odbiorze na różnych źródłach. Pana iPhone spokojnie do nich wystarczy, to wydajne modele nie potrzebujące zbyt dużo mocy wyjściowej, a i sama sygnatura tego urządzenia będzie im pasowała. 

Z pozostałych modeli wskazane przez Pana SE215 będą moim zdaniem odstawały w dół. RE400 zaś mają mniejszą scenę na szerokość od M3/EPH. 

- wbrew pozorom takie słuchawki nie mają kosmicznych wymagań, więc nie będzie tu moim zdaniem problemu. To zresztą właśnie słuchawki decydują o tym jakie brzmienie finalnie będzie uzyskiwane. Źródło zaczyna liczyć się w przypadku modeli o większych wymaganiach prądowych i wyższej klasie odsłuchu.

- to zależy od sklepu, ale ze względu na kwestie higieniczne miałbym przed sam tym ogromne opory.

- ponieważ modele takie grające dobrze same z siebie trafiają się bardzo rzadko. Notorycznie trafiają się im np. przebicia od elektroniki w trybie bezprzewodowym. Wbrew pozorom modele kablowe, choć mniej poręczne i praktyczne od bezprzewodowych, na ogół nie tylko grają lepiej w mniejszej cenie, ale też z ich brzmieniem można zrobić po prostu więcej. Przykładem tanie BLU-100, których wadą jest niemożność sparowania z PC.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

Początkowo byłem trochę sceptyczny wobec zachwalania własnego produktu, ale poczytałem o tych słuchawkach i rzeczywiście wydaje mi się, że będą grać :) Nie wiem w jaki sposób przebiega zakup słuchawek z forum, więc napiszę do Pana na priv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...