Jump to content

AKG K240 MKII - kilka pytan odnosnie zrodla (zmiana tematu)


kaer
 Share

Recommended Posts

Dobry wieczór,

chciałbym zaczerpnąć porady odnośnie doboru słuchawek. Ze wstępnej analizy dostępnych modeli zastanawiam się nad powyższymi. Poszukuję słuchawek do użytku domowego, do komputera. To czy będą to słuchawki otwarte, półotwarte czy zamknięte - z racji użytku tylko domowego - jest dla mnie bez znaczenia, ze słuchawek korzystam rzadko ale długo (8h+). Do tej pory byłem zdecydowany na zakup HD669 jednakże odstraszyła mnie informacja o nowej rewizji. 

Na ten moment posiadam kartę dźwiękową zintegrowaną - 8-kanałowy High Definition Audio CODEC VIA® VT1828S  (płyta główna ASUS P7P55D-E), do komputera mam również podłączoną wiekową już miniwieżę Aiwa NSX-R41. Niestety na zagadnieniach audio kompletnie się nie znam i wklejam informacje jakie znalazłem o posiadanej integrze:
 
image.png.229fce883aa056e5af5dc18e5d65cbd4.png

Czy podłączenie AKG K240 MKII przez miniwieżę wystarczy by wykorzystać ich potencjał?

Główne zastosowanie to gry (zależy mi na jak najpełniejszej scenie do gier FPS - konkretniej Escape from Tarkov, 90% gry opiera się na nasłuchu). Zależy mi na czytelnym odbiorze i pozycjonowaniu we wszystkich płaszczyznach oraz ocenie odległości.
Muzyka jakiej słucham to w 70% elektronika, trance.
Jeżeli posiadacie jakieś podobne propozycje w kwocie do 300 zł, również poproszę o sugestie.

Obecnie nie planuję zakupu karty dźwiękowej, jednakże w przyszłości chciałbym coś "taniego i przyzwoitego" w granicach około 250 zł. Mam wolne sloty PCI i PCI-E.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
kaer


//EDIT: Zmieniłem temat dyskusji

 

Edited by kaer
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie,

być może zadałem zbyt ogólne/nieprecyzyjne pytania, ale doszedłem do wniosku, że zainwestuję w AKG K240 MKII z racji lichej jakości wykonania i materiałów Somiców.

Także, wybór już mam za sobą, teraz jednakże chciałbym się dowiedzieć czy na start wystarczy wyżej wspomniana integra / miniwieża podłączona do komputera by napędzić AKG K240?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wybór słuchawek ma się za sobą, to najlepiej po prostu kupić i posłuchać. Ja przez 2 miesiące używałem jeszcze wyższy model AKG tj. K702 i jakość dźwięku jest dużo lepsza na integrze niż gdybym podłączył moje stare SL hd681 pod obecne źródło za 7 stówek. Zawsze można potem coś dokupić lepszego, ale im mniej wprawne ucho tym mniejsze różnice, więc o to trzeba już siebie zapytać na jakim jesteśmy poziomie. Na pewno coś takiego jak wygodne pady każdy poczuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...