Jump to content

DAC/wewnetrzna karta do 400-500zł

Recommended Posts

Witam! Na poczatku zaznacze, ze w tematyce audio, od strony technicznej, nie jestem wybitnym specjalista, a wlasciwie to zadnym specjalista w tym zakresie nie jestem. Zainwestowalem ostatnio w nowy komputer i jako ze od zawsze duza wage przykladalem do brzmienia a muzyki slucham wlasciwie na okraglo, to chcialem zadbac o ten aspekt w nowym sprzecie. Niestety nie stac mnie na duzy wydatek, dlatego tez chcialbym wydac maksymalnie ok.400zł i w tym budzecie poprawic aspekt audio w komputerze w najwiekszym mozliwym zakresie (oczywiscie nie oczekuje cudow i wrazen odsluchowych jak ze sprzetu kilkukrotnie drozszego, wiem w jaka polke cenowa celuje i z niej chce wycisnac jak najwiecej jakosci). I tu pojawiaja sie dwa pytania. Po pierwsze: czy rozszerzanie komputera o wewnetrzna karte dzwiekowa lub DAC w tej cenie zrobi zauwazalna roznice wzgledem zintegrowanej karty dzwiekowej? I po drugie: jezeli warto wydac te 400zl na poprawe audio to celowac raczej w DAC czy wewnetrzna karte? Ktora opcja bedzie lepsza, bardziej funkcjonalna, czym w ogole oba te rozwiazania sie w praktyce roznia? Tak jak wspomnialem, jestem raczej zielony jesli chodzi o techniczne aspekty, stad chcialbym sie dowiedziec w co najlepiej zainwestowac, co mi da dane rozwiazanie no i finalnie jaki konkretny model wybrac. Jak na razie, po wstepnym zapoznaniu sie z tematem, najbardziej przypadl mi do gustu DAC DragonFly Black v1.5 oraz jego wyzszy model Red. Glownie ze wzgledu na kompaktowosc i nieskomplikowana budowe, jednak nie wiem czy jedno wyjscie sluchawkowe to przypadkiem nie za malo. Troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje, ze dzieki Wam stane sie bogatszy w informacje i dokonam dobrego wyboru :) Pozdrawiam i z gory dzieki za udzielenie tych, badz co badz, bardzo podstawowych dla wiekszosci z Was porad :)

PS: Jesli to ma jakies znaczenie to mam aktualnie w uzytku sluchawki HyperX Cloud Stringer, zas do nowego komputera kupowac bede najprawdopodobniej zestaw glosnikow 2.0 Fenda R30BT. 

Edited by Marcino

Ogólnie głównym problemem dla Ciebie jest ilość wyjść tak? Jakiś Cayin miał dwa wyjścia jack 3,5mm ale na pewno nie mieści się w budżecie i nie jest też mobilny. Do Hyper'ów może sprawdzić się ten DFB natomiast o głośnikach się nie wypowiem bo się nie znam jak to wygląda z podpięciem do komputera :/

Ewentualnie warto rozejrzeć się za SMSL M2/3 też ciekawe urządzenie które nie wymaga zasilania z sieci tylko przez kabel USB pobiera prąd i odbiera dane w postaci dźwięku ?

• Upvote 1

To znaczy jesli chodzi o ilosc wejsc, to chcialbym po prostu miec mozliwosc podpiecia pod urzadzenie sluchawek i glosnikow, jakies inne zlacza to juz tylko opcjonalny dodatek. A tak ogolnie rzecz ujmujac, to lepiej wlozyc te pieniadze w wewnetrzna karte dzwiekowa pod PCI-e czy zewnetrzny DAC USB? Czy to po prostu zalezy od jakosci danego sprzetu i nie ma rozgraniczenia ktory rodzaj gra lepiej? 

Zazwyczaj zewnętrzne karty dac pod usb oferują wyższą klasę dźwięku chociażby taki sprzęt od aune ,ale nie w tym budżecie nie zastanawiał bym się tu zbytnio i brał bym aim sc808 bo to naprawdę porządna karta,a później jak budżet pozwoli możesz podrasować brzmienie wymianą opków ewentualnie kupić jakiś zewnętrzny  wzmacniacz jak ma być coś na biurku z potencjometrem stać.

Z tego co mi wiadomo nie ma przeciwwskazań żeby podpiąć w to głośniki.

Przecież ma wyjście line out podłączasz głośniki kablem rca i tyle.

Z zewnętrznych w tej cenie to przychodzi mi na myśl tylko audiotrak prodigy cube 

Edited by patryk260
  • Upvote 1