Jump to content
bic

Sansa Clip Sport z Allegro?

Recommended Posts

Witam serdecznie. Chciałem zakupić odtwarzacz mp3 Sansa Clip Sport 8GB, a ponieważ mój budżet jest mały sprawdzam gdzie kupię najtaniej :P No i teraz moje pytanie brzmi, czy opłaca się kupić mp3 na allegro (a nie np. z oficjalnej strony producenta)? Drugie pytanie brzmi: Czy opłaca się kupować towar "powystawowy"? Znalazłem takie cudo, co o tym myślicie:

https://allegro.pl/sandisk-sansa-clip-sport-8gb-odtwarzacz-mp3-usb-i6595820914.html

RockBox jest przydatny, więc co sądzicie o Clip Sport Plus: (Dlaczego taka niska cena? Gdzie jest haczyk?)

https://allegro.pl/sandisk-mp3-sansa-clip-sport-plus-bluetooth-i7422814770.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZGRjZDVlMmMtOTViYS00MjQ1LWEwYWUtOTc3MWFiNzk2Yzg2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2122395b-fdb9-4ac5-bf30-00bfab94f985

Tak mówisz?  Sansa ma kilkanaście miesięcy gwarancji, więc nawet jeśli coś w niej jest zepsute, to bez problemu można to zwrócić. Natomiast stare urządzenia to raczej loteria. Tym bardziej, jeśli w pobliżu nie ma nic dobrego, wysyłka pocztą sprzętu którego się nie widziało na oczy jest zbyt ryzykowne.

Edited by bic

Ja kupowałem już kilka ipodów, z każdym zero problemów. No i cena śmieszna bo nano 2g 4 gb znajdziesz czasami za 50zł. rockboxa też można zainstalować.

• Thanks 1

Na jakich stronach kupowałeś? Czy są jakieś modele które możesz polecić? I jak to załatwić, normalnie wysyłką i niczym się nie martwić (tylko najpierw poprosić o zdjęcia lub nagranie stanu sprzętu), czy może dla bezpieczeństwa przyjechać i obejrzeć? Nie znam się na tym zupełnie, właśnie dlatego boję się że ktoś wyczuwając frajera może mi opchnąć złom.

1Najlepiej na alledrogo. Pytaj się o stan bateri, bo  wymiana jest dość trudna. 

Nano 1g, 2g i wszystkie touch. 

Edited by Soundy
  • Thanks 1

5 godzin temu, bic napisał:

RockBox jest przydatny, więc co sądzicie o Clip Sport Plus

Albo nie wiem, że jest jakiś port na Sport Plus, albo kolega szuka nie tej sansy, co trzeba. ;)

https://www.rockbox.org/

Cytat

SanDisk: Sansa c200, e200 and e200R series, Fuze and Fuze+, Clip, Clip+ and Clip Zip

• Thanks 1

dawiox Rzeczywiście, pomyliłem się. A postarasz się odpowiedzieć na moje pytanie? Dlaczego mp3 "powystawowe" nie są popularne? Przecież brak oryginalnego opakowania i ewentualnie kilka niewidocznych rysek za sprzęt o kilkadziesiąt złotych tańszy od nowego powinien się sprzedawać jak świeże bułeczki. Dlaczego tak nie jest?

Ciężko stwierdzić, dlaczego. Takie coś miałoby większe szanse, gdyby w ofercie znajdowały się realne fotografie przykładowego egzemplarza, wraz z zapewnieniem, że wszystkie sztuki prezentują poziom przynajmniej zbliżony. Tak to np. wygląda w przypadku ofert laptopów peleasingowych. :)

• Like 1

Czuli odpuścić sobie takie produkty? Jak dla mnie odtwarzacz ma działać, delikatne ślady użytkowania są dla mnie obojętne. Tylko trzeba się wczytać lub zapytać co dla sprzedającego oznacza określenie "delikatne oznaki zużycia" żeby nie kupić produktu który zamiast trzymać baterię 15 h, trzyma 8, 9 godzin.

Za punkt odniesienia można obrać opinie o sprzedającym, dodatkowo zapytać, czy ma zdjęcia przykładowego egzemplarza. :) Nie ma 100% gwarancji, ale zawsze coś.

• Thanks 1